Běh veltruským parkem 2013

by Karel 29. April 2013 12:04

Další osobák, tentokrát na 10km.

Ve volné chvíli mezi dopoledním a odpoledním plaváním na plaveckém kempu v Kralupech jsem vyběhnul spolu s TRI SPORT teamem do nedalekých Veltrus na 10km běh veltruským parkem.

veltrusy

Běh začal za nevlídného, nicméně pro sportovce ideálního počasí, kdy bylo pod mrakem a 14 stupňů. Trať začínala a končila na kopci u letního kina, takže první kilometr byl dost rychlý, ale i pak se mi dařilo držet tempo pod 5 min/km. Během posledních pár kilometrů jsem sice proti větru a za slunečného počasí  a 28 stupních trochu zpomalil, ale I tak jsem doběhnul v novém osobáku na 10km a to 48:49.

Výsledky.

Tags:

Závody 2013

Dolnolhotská desítka 2013

by Radan 28. April 2013 16:28

Sezóna se nám rozbíhá ..

V sobotu jsme se s Honzou zúčastnili tradičního závodu na 10km v Dolní Lhotě u Ostravy. Já jsem tam byl poprvé, Honza byl už loňský rok a šel tak letos pořádně pokořit svůj loňský čas. Počasí bylo příjemné, sice z rána trochu dusno, ale jakmile spadlo pár kapek tak bylo příjemně. Organizátorům se podařilo opět přilákat více než 300 závodníků z ČR, Polska, Slovenska a Maďarska a vše probíhalo organizačně na jedničku s hvězdičkou. V tombole byly dokonce i takové ceny jako horské kolo nebo letecký zájezd, to se jen tak nevidí Veselý obličej Sice jsme nezůstali až do konce a tak nic nevyhráli, ale bylo to parádní.

image

Teď k našim výkonům – pro Honzu to byl letos první závod po řadě nemocí, které jej pronásledovaly, tak byl nejprve trochu skeptický. Říkali jsme si, že zkusíme běžet na čas někde na úrovni 40 minut, že rozběhneme nejprve lehce pomaleji nad 4 min / km, protože první polovina je mírně do kopce a od otočky na 5 km přidáme. Scénář se nám dařilo celkem naplňovat, první 2 km jsme běželi těsně pod 4 minuty, pak další tři cca 4:10, první pětku jsme dali za 20:29 (20:34), pak jsme začali postupně zrychlovat a já přestal kontrolovat časy, takže pak už nevím … Jen na cca 7 km dostal Honza křeče někde v břišních svalech, tak musel dost zpomalit. Za námi se od 5 km drželi ještě další dva závodníci, kteří mě nějak podvědomě nutili stále zrychlovat, tak já jsem naopak od 7 km už natahoval krok jak baron Prášil. Nakonec jsem jim utekl až na stadiónu v Dolní Lhotě a taky díky tomu se mi podařilo dostat na čas 39:37 (druhá pětka za 19:08), osobák na desítku, jak jinak. Honza taky zatnul zuby a doběhl v pěkném čase za 40:52 (druhá pětka za 20:18), proti loňskému roku rychleji o 3,5 minuty.

Výsledky tady

Fotky tady

Tags:

Závody 2013

Brněnský půlmaraton

by Materazzi 22. April 2013 16:50

Plánovaně neplánovaný osobák

bpm Tak jako Karel i já jsem se zúčastnil v sobotu půlmaratonu a i já si zaběhl svůj osobák. Já si ale vybral Brno, jelikož od něj kousek bydlím. Byl to už poněkolikáté první ročník brněnského půlmaratonu, tak doufejme, že se tato podoba už v Brně uchytí. Do závodu jsem šel z tréningu, a původně jsem chtěl předtím něco odjet na kole a běžet o něco pomaleji.  Nakonec se mi však vše organizačně vymklo z rukou a na start jsem dobíhal ve spěchu ze vzdáleného parkování. Když jsem posléze přiběhl 10 minut před startem, tak jsem zjistil, že jsem si zapomněl v autě chip. Takže moje jméno budete ve výsledcích hledat marně. Udělal jsem to samozřejmě schválně, aby soupeři z konkurenčních týmů nevěděli, jak na tom jsem :o)). Na poslední chvíli jsem se tedy rozhodl běžet tempem 4:35, což by nemělo být úplně naplno, ale mělo by mi to zlepšit můj 5 let starý osobák. Běžely se dva okruhy a koridor pro cca 700 běžců byl docela úzký. Prvních několik kilometrů se předbíhalo dost obtížně. Já jsem odstartoval dost zezadu, tak jsem předbíhat potřeboval. Hlavně jsem si ale hlídal rychlost, kterou jsem si před startem stanovil. První okruh jsem zvládl v pohodě stanoveným tempem a cítil jsem se svěží. Proto jsem v druhém kole ještě o něco zrychlil a nadále jsem pokračoval ve stíhání jednoho závodníka za druhým. V této fázi závodu se mi běželo opravdu moc dobře. Po poslední občerstvovačce nějakých 3km před cílem jsem ovšem začal nějak tuhnout a tempo klesalo přes zvyšující se úsilí. Poslední 2 km to byl nakonec boj ze všech sil, abych stanovený čas dosáhl. Což se mi povedlo – v cíli jsem byl nakonec v čase 1:37:12, což by znamenalo 149 pořadí (29 ze 78 v kategorii MB). Je to zlepšení mého osobáku o půl minuty. Nebýt toho závěru tak jsem se závodem naprosto spokojený.
Výsledky zde

A nějaké fotky od Moniky Rozmanové

Tags:

Závody 2013

Pardubický vinařský půlmaraton 2013

by Karel 22. April 2013 11:19

Neplánovaný osobák!

14 dní po nevydařeném půlmaratonu v Praze, kde jsem se druhou polovinu trápil s křečemi a byl jsem rád za čas 2:06, jsem se spolu s velkou skupinou z TRI SPORT teamu zúčastnil Pardubického vinařského půlmaratonu. Přípravu jsem začali už v pátek večer v jedné nejmenované restauraci. Původně jedno pivko se nám trochu rozmnožilo, takže když jsem v jednu hodinu dorazil domů, tak jsem to na žádné extra dobré výsledky neviděl. Vstávání v 7h nebylo moc příjemné a v 9h jsem už jeli směrem Pardubice, kde v 10:45 končila registrace.

Závod začínal ve 12h a bylo kolem 10 stupňů a vzhledem k větru i docela zima. Trasa vedla městem a běžely se tři okruhy. Nechtěl jsem běžet na nějaký určitý čas ani držet konkrétní tempo, tak jsem ani nekoukal na hodinky a spíš jsem si běžel pocitově, kochal se krajinou, a čekal jsem kdy budu mít zase křeče. Až do 14km jsem si držel průměr kolem 5:05/km a běželo se mi perfektně. Pak jsem začal trochu cítit levé lýtko, ale křeč nepřišla, tak jsem snažil držet tempo pod 5:30/km. Nakonec jsem měl křeč až v závěrečné rovince, kde jsem zkoušel zrychlit a stáhnout  poslední vteřiny. Závod jsem dokončil v novém osobním rekordu 1:51:17, což jsem nečekal a hlavně jsem na něj ani neběžel.

2013-04-20 14.43.58

Každopádně je vidět, že kvalitní příprava se nesmí podcenit Veselý obličej  a tímto zdravím ST-čko.

Výsledky: http://online.atletika.cz/upload/results2013.pdf

Tags:

Závody 2013

Plavecký kemp Karviná - jaro 2013

by Radan 15. April 2013 11:00

Víkendové soustředění se školou sportu

Tento víkend jsme společně se školou sportu pořádali plavecký kemp na bazéně v Karviné. Stejně jako na podzim  za námi přijel Martin Berka a připravil nám opravdu pestrý víkend. Tentokrát byla o něco menší účast, od nás byl Lumír, Petr, Adam a já.

P4142975

Poprvé jsme se sešli v pátek večer, Martin si nás otestoval na 200m kraulu na čas, sice nás pochválil, že jsme se zlepšili (mimo mne, já na podzimním kempu chyběl), ale hned dodal největší chyby, které děláme. Pak jsme se pustili do řady technických a kondičních cvičení, hlavně na zpevnění pozice těla ve vodě, správný přenos ruky nad vodou a správný záběr pod vodou. Technická cvičení jsme prokládali lehčími kondičními úseky, buď kraulovými nebo ve formě polohovky, někdy taky rozdělené ještě zvlášť na ruce, nohy a celou souhru.

Vše mělo rychlý spád a musím přiznat, že jsem v sobotu odpoledne už měl všeho plné zuby. Nejvíce mě vždy dorazily úseky motýlkem, který jsem se jakž takž naučil plácat teprve před týdnem, ale nějak jsem to nakonec vždy doplaval.

P4142965

Po celkem pěti lekcích v bazénu jsme odhadem naplavali okolo 14 km, navíc Lumír s Martinem a v sobotu ještě s dalšími si udělali před prvním bazénem ranní projížďku na kole okolo Havířova a Karviné.

I když jsem byl v neděli odpoledne rád, že už vše skončilo, musím říct, že mi tento kemp hodně pomohl uvědomit si své chyby v technice a dal mi dost  námětů. jak sám trénovat, takže ještě jednou díky !!!

P4142973

Tags:

Plavání | Trénink

Hervis 1/2 maraton Praha 2013

by Radan 7. April 2013 15:33

Masová běžecká akce s naší účastí

Pražský půlmaraton se konal letos 6.4.2013 a bylo to skutečná mega běžecká akce. Zatím jsem se podobné akce nikdy nezúčastnil, tak jsem nestačil koukat. Celkem více než 12 500 běžců bylo přihlášeno na tento závod, tak jsem měl trochu obavy, jak se bude v tomto davu závodit, tlačit se na startu apod. Ale musím říct, že organizátoři mělo vše připraveno na jedničku, nikde nebyly žádné tlačenice, všechno probíhalo k maximální spokojenosti všech účastníků. Startovní koridor byl páskami rozdělen do několika sekcí a pořadatelé pustili do dané sekce pouze závodníky s oprávněním pro danou sekci podle výkonnosti. Při registraci musel každý uvést svůj předpokládaný čas na 1/2 maraton a podle toho byl přiřazen do sekce. Stejně tak skvěle fungovaly občerstvovačky jak na trati, tak v samotném cílovém prostoru. Pravda startovné na takový závod není zrovna laciné, ale zážitek stál za to.

V závodu byl ohlášen útok na světový rekord na 1/2 maraton, to se ale nakonec nepodařilo, ale i tak byl závod hodně rychlý, borci z Eritreje Tadese a Mesel zaběhli společně čas 1:00:10, nejlepší žena doběhla v traťovém rekordu 1:06:48.

Za nás jsme se účastnili Karel Uhlíř a já, s Karlem jsme se nějak nepotkali, tak když tak doplní své pocity ze závodu.

image

Já jsem po povedené Kobeřické dvacítce byl nabuzený na dobrý výkon, tak jsem si pohrával s myšlenkou dát závod pod 1:30 hod, což znamená tempo tak 4:17 na kilometr. Startoval jsem cca na konci první tisícovky závodníků a zpočátku jsem se snažil držet vodiče, běžícího na 1:30:00. Protože se mi běželo dobře, tak jsem trochu přidal, ale asi na 5 km se mi rozvázala tkanička (moje blbost), tak jsem strávil asi půl minuty zavazováním a pak znova dobíháním vodiče. Do 5 km jsem držel tempo 4:15, pak až do 15 km tempo 4:07 min/km. Pak jsem udělal taktickou blbost a od 15 km jsem ještě přidal a chytnul se jednoho rychlejšího běžce a běželi jsme téměř 3:50 min/km. Přišlo ale to, co muselo přijít, na 18 km už jsem to nevydržel a musel dost ubrat a začal jsem mít obavy, jak to doběhnu. Naštěstí lidé kolem trati mě ještě vyhecovali tak jsem se ještě jakž takž rozběhl a na konci zasprintoval do cíle. Ale vyšlo to, dal jsem to za 1:28:24 (skutečný čas), celkově na 409. místě z 8762 lidí, kteří dokončili závod v limitu. Osobák na půlmaratonu vylepšený od ledna o 13 minut Veselý obličej

Výsledky jsou tady ..

Tags:

Závody 2013

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři