Velikonoční 12minutovka 2013 - 6. ročník

by Lumír 31. March 2013 21:48

Extrémní počasí které se na velikonoce jen tak nevidí.

6. ročník Velikonoční 12minutovky byl ve znamení sněhu. Počasí nám opět ukázalo co umí a po téměř jarní sobotě nás čekalo v neděli ráno 15cm nového sněhu a sněžení s větrem. V rámci rozcvičení jsme s Adamem odhrnuli aspoň první dráhu a po jenom zahřívacím okruhu se postavili na start.

Letošní účast byla hodně ovlivněna počasím a tak se nás na startu sešlo jen 5 skalních. Od nás jsme startovali  Adam a já. Podmínky na dráze byly hodně náročné a tak bylo jasné, že dnes to na osobáky nebude. Já jsem se hned po startu dostal do čela a vydržel jsem tam až do konce. Nakonec z toho bylo 3250m, ani jsem nebyl v cíli nějak zvlášť unavený a škoda, že nepřišel žádný soupeř. Adam si taky kontroloval bez problémů 2. místo a neměl nikoho v zádech kdo by ho tlačil dopředu, podařilo se mu zaběhnout rovné 3km. Ve startovním poli byla i jedna žena, Ivana Zbořilová a podala pěkný výkon 2680m a skončila celkově na 3. místě.

12minutovka2013

Příští rok se snad nebude opakovat letošní počasí a na startu se nás sejde více a zase budeme útočit na překonání rekordu závodu, který drží Libor Pavelka výkonem 3500m z roku 2012.

Výsledky a fotky.

Tags:

Závody 2013

Aprílový maratón

by Materazzi 25. March 2013 18:07

Fuška na Kuřimské lize

Třetí týden po sobě jsem šel opět na běžecký závod. A to opět na takový závod, na kterém jsem byl i loni - Aprílový maratón v délce 6 a půl kilometrů, který se běží v rámci Kuřimské běžecké ligy.

23.3.2013_Aprilovy_maraton_-Kurim_151[1]Bohužel se do Kuřimi vrátila zima a tak byly úseky mimo silnice docela náročné. Ráno bylo zima jako prase a nepříjemně foukalo. Na lesních cestách se střídalo bláto (tam kde svítilo sluníčko) se zmrzlým sněhem (tam kde nesvítilo sluníčko) a s naprostým ledem (tam kde svítilo sluníčko jen předchozí den). Nemám rád při běhu těžký terén a tak myslím, že se to podepsalo na mém výkonu. Odstartoval jsem úplně zezadu, ale posouvání dopředu mi moc nešlo. Prostě jsem na to neměl. Nakonec jsem byl docela rád, že jsem si nezvrtnul kotník, jelikož jsem měl několikrát namále. Před cílem jsem si už jen hlídal, aby mne nepředběhla první žena, a doběhl jsem nakonec s časem o minutu horším než loni. Výkon stačil jen na 26 místo (6 v kategorii M40). Byl to krátký závod, ale nějak mi nesednul a byl z něho nějaký zbitý celý víkend. O Velikonocích si dám od závodů pauzu a budu na dálku držet palce všem fugákům ať si zlepší osobáky na Velikonoční dvanáctiminutovce.

Výsledky jsou tady

A tady nějaké fotky od Dino-Sport

Tags:

Závody 2013

Běh Lužánkami 2013

by Materazzi 18. March 2013 15:13

Tentokrát rychleji než loni

Luzanky

Ani tento víkend jsem nezahálel, a vydal jsem se na běžecký závod. Opět takový, který jsem absolvoval i loni, a měl jsem tak znovu možnost srovnání své běžecké formy. Sobotní den byla v Brně pěkná zima. Taková vlezlá, že jsem se vykašlal na nějaké pořádné rozběhávání, a raději jsem čekal v teple u šaten téměř až do startu. Kvůli tomu jsem se dostal na start až hodně dozadu a tak jsem první kilometr musel jen předbíhat, což na přeplněné cestičce v parku nebylo jednoduché. Po zklamání minulý týden v Modřicích jsem moc netlačil na pilu, ale snažil jsem se přeci jen běžet rychleji. Vždyť mne čekalo jen 8 kilometrů ve víceméně rovinatém terénu parku v Lužánkách, kde se běželo 5 kol. Tak jako loni mne ti nejlepší dali o kolo už ve třetím kole. Nicméně v celku jsem spokojen, jelikož jsem poslední kolo zaběhl nejrychleji a zlepšil jsem si loňský čas časem 33:02 o půl minuty (časy jednotlivých kol: 6:41,6:36,6:35,6:40,6:29). Což bude možná už napořád můj nejrychlejší čas na tomto závodě, jelikož pořadatelé to s výší startovného letos trošku přepískli. Za takové peníze můžu chodit na běžecké závody skoro celou zimu…. A jestli se to platilo za to triko, tak ho měli dát všem, a ne jen těm co se registrovali týden dopředu. Při odchodu jsem pak ještě potkal Lumírova velkého soupeře na krátkých triatlonech Petra Klodu, který studuje nyní v Brně. Zaběhnul moc pěkně a skončil čtrnáctý. A to prý hrubě přepálil první kolo, které dal za 5 minut.

Výsledky

Fotky od Mag80, HanickavBehu

Tags:

Závody 2013

Modřický pohár 2013

by Materazzi 11. March 2013 22:53

8. závod zimního brněnského běžeckého poháru

Po vynikajících výkonech svých kolegů v Koběřicích vás milí čtenáři nebudu moc dlouho nudit popisem dalšího z řady svých průměrných výkonů, tentokrát na závodě v Modřicích. Do Modřic jsem se vydal potřetí za sebou, ale tentokrát jsem nezlepšil svůj čas, nýbrž jsem zůstal v šedivém průměru.

modrice_2013 V Modřicích je rovinatá trať, což mám rád, a pro muže je vypsána na 9,7km. Na startu nás bylo kolem 200 běžců, další cca stovka závodníků běžela dříve cca poloviční trať pro ženy a juniory, jak je ostatně na brněnském poháru zvykem. Trať jsem absolvoval za 42 minut a doběhl do cíle na 98 místě. Závod vyhrál Jan Kohut z Uni Brno. Moc pěkné video ze závodu je tady:   http://youtu.be/fRPKLVnbjdc

A ještě odkaz na výsledky

A nějaké ty fotogalerie: od Martina, Jiřího Svobody

Tags:

Závody 2013

Kobeřická dvacítka 2013

by Radan 10. March 2013 21:33

32. ročník známého běhu okolo Kobeřic

Neděle 10. 3. 2013 – přehled událostí:

  • pořádá se známý běh “Kobeřická dvacítka”
  • účastníci za SK Fuga – Adam, Radan
  • Adam – zlepšení o 2 minuty proti loňsku
  • Radan – super výkon a čas (pro mne tedy určitě)
  • A odpolední událost, která předčí vše předchozí – Petr Hlaváč je tady !!!

Kobeřickou dvacítku jsem si dal do svých plánů už v lednu, když jsem si dělal rozpis závodů a nazval jsem si ji jako zkušební závod před Pražským Hervis 1/2 maratonem a taky první ostřejší test toho, co se po zimě zlepšilo nebo zhoršilo. Během týdne jsme se ještě domluvili s Adamem, že se společně zúčastníme, zatímco Lumír mlžil a prohlásil, že teď si dává od závodů pauzu a my teď už konečně víme proč !!!

Počasí nic moc, 3 stupně nad nulou, sice bez větru, ale o to horší smog .. na to jsme ale všichni v Ostravě, Havířově a okolí už tak nějak zvyklí, že. Prý máme dokonce i pozměněnou DNA, abychom to lépe zvládali .. věděli jste to ?

image

Na startu bylo 156 závodníků a závodnic, někteří však běželi i kratší varianty 10 km nebo 6 km. Asi nemá příliš smysl popisovat trasu závodu, pokud vím, tak téměř každý z SK Fuga už to běžel, jednoduše řečeno 20 km po asfaltu a pořád nahoru a dolů. Od startu jsme do prvního kopce běželi s Adamem společně, pak jsem asi trochu přidal a rozdělili jsme se. Poučen ze Štěpánského běhu jsem tentokrát začátek nepřepálil a prvních pět kilometrů jsem měl za 23:20, takže 4:40 na kilometr. Na 5 km už se pole hodně roztrhalo, já jsem lehce přidal a začal předbíhat závodníky přede mnou (to mne vždy dovede nakopnout k lepšímu výkonu). V jednom seběhu se na mě dotáhl ze zadu běžící Jardu Hrabuška, známý ostřílený maratonec z MK Seitl Ostrava, tak jsem se za něj zkusil pověsit a držet jeho neúprosné pravidelné tempo. Na 10 km jsem měl čas 44:50 (druhá pětka za 21:30), a to právě v tomto úseku bylo snad nejdelší stoupání do Služovic. V tomto kopci jsem Jardovi Hrabuškovi dokonce utekl, ten mě ale opět dohnal o pár kilometrů dále na rovině a v klesání … nechápu, asi běhám z kopce nějak pomalu … Na 15 km jsem měl čas 1:06:10 (třetí pětka za 21:10) a před sebou zase pěkný krpál a naštěstí Kobeřice už téměř nadohled. Před cílem jsem si dal s Jardou ještě závěrečný sprint a nakonec získal jeho skalp ! V cíli jsem byl za 1:26:53 (poslední 5 km za 20:43). S takovým časem jsem vůbec nepočítal a jsem z něj úplně nadšený ! Hlavně skutečnost, že se mi od pátého kilometru dařilo držet čas na kilometr mezi 4:14 – 4:18 a v poslední čtvrtině závodu dokonce na 4:08, je pro mne neskutečné a vypadá to, že příprava přes zimu zafungovala. Ani jsem nebyl v cíli moc unavený, ale to bylo spíše euforií z dosaženého výsledku. V mé kategorii do 39 let jsem nakonec obsadil 21 místo ze 41 startujících.

image

Adam dorazil chvíli za mnou v čase 1:30:31, podle jeho slov taky spokojenost, zlepšení od loňského roku o celé dvě minuty ! Prý dobrý, ale hlavně že koleno vydrželo a může se běhat dál.

image

Ještě jedna věc, nevím jestli se Vám to někdy stalo - v cíli jsme společně několik minut vykašlávali nadýchané smogové usazeniny z plic a nebylo to nic moc příjemného, podobně se činili i jiní závodníci. Ani se nedivím, že ve startovce nenajdete žádného borce ze smogem nedotčené oblasti, asi by to tady nedal ..

A na závěr ještě přejeme nemladšímu Hlaváčovi vše nejlepší do jeho života, ať jej provází radost a štěstí a snad i lepší vzduch v těchto končinách !!

Výsledky

Tags:

Závody 2013

Okolo Travného

by Radan 2. March 2013 19:23

Beskydské závody na běžkách

Na tuto sobotu jsme se s Lumírem vydali také vyzkoušet zazávodit si na běžkách a to přímo na okruhu, který dobře známe – na Sviňorkách. V Beskydech se závody na běžkách moc nejezdí a tento jen taková malá, komorní záležitost. Registrace byla v bufetu pod sjezdovkou, Lumír se registroval jako první a tajně doufal, že nebude sám. Já jsem přijel později a nafasoval parádní číslo 100, překvapivě za zálohu 100 Kč (ostatní čísla se po minulých ročnících asi rozkladla, tak pořadatelé i při této masové účasti se raději pojistili zálohou). S Lumírem dorazil ještě Honza Schwarz jako morální a technická podpora. Jako správní triatleti jsme si na start vyšlápli místní sjezdovku, zatímco ostatní závodníci se zbaběle vezli na vleku (vlek mimochodem v ceně startovného).  Na startu jsme se šli rozběhat, prvních 200 m vypadlo krásně, upravená stopa, tvrdá tak akorát, ale pak přišlo překvapení, které nikdo nečekal. Kdo se těšil na krásně upravenou závodní trať, tomu zbyly jen oči pro pláč. Pořadatelé se na jakoukoliv úpravu vykašlali a celý okruh byl totálně zmrzlý, v podstatě jedna celistvá ledová plotna, stopy na klasiku místy neexistovaly vůbec. V závodu se mohlo volným stylem i klasikou, jen klasikáří měli s mazáním dost zamotanou hlavu. My jsme šli na SKATE, takže to jsme naštěstí nemuseli řešit, jen jsme se už předem báli nepříjemných sjezdů.

Ještě k okruhu – podle GPS měří 14,5 km, z toho 430 výškových metrů stoupání a stejná porce klesání, několik nepříjemných zatáček ve sjezdech a dnes hlavně zmrzlo.

Moc jsem nevěděl, jak se takový závod jede, jak se startuje a co se po startu děje. Start byl hromadný, v jednom okamžiku se všech 30 závodníků vrhlo do 4 metry široké cesty, takže se šlapalo po běžkách, po hůlkách, píchaly se hůlky mezi cizí hůlky i mezi cizí lyže .. téměř to snese srovnání se startem plavecké části triatlonu, pokud nejste dost rychlí. Za chvíli se ale celé pole roztrhalo a každý měl dost prostoru ukázat, co umí. V závodu bylo několik typů závodníků – několik borců, kteří měl jak skvělou techniku tak dobrou fyzičku, ti samozřejmě ujeli všem ostatním téměř hned, pak skupina kombinující dobré techniky s horší fyzičkou a horší techniky s výbornou fyzičkou, tady se statečně držel Lumír ve druhé skupině, pak následovali šílení technici s jakž takž fyzičkou, kteří za celou zimu byli na běžkách jen dvakrát – to jsem byl já a se mnou solidárně ještě dva borci, snažící se o skate techniku a za námi už pak jen několik rekreačních běžců.

Prvních 5 – 6 km bylo jen do kopce, tam se mi podařilo dokonce předjet dva závodníky, na vrcholku kopce pod vrcholem Travný byla občerstvovací stanice a protože nebyl dlouho nikdo za mnou ani přede mnou, tak jsem si v klidu dal kelímek čaje a půlku banánu a pak jsem se pustil do obávaného sjezdu. Ten šel překvapivě dobře, před zatáčkami jsem si raději přibrzdil, úseky, kde si obvykle musím hodně pomáhat soupaž, jely na ledu tak nějak samy, takže skvělý odpočinek před závěrečným stoupáním. Při stoupání do cíle, cca 2,5 km, jsem se překvapivě cítil opět čerstvě a stoupalo se mi skvěle. Jen škoda, že jsem pak ztratil z dohledu soupeře před sebou, to bych se asi hecnul ještě více.

Do cíle jsem dorazil asi 10 minut po Lumírovi, ten měl čas 1:04:21 podle svého měření. Výsledky jsou níže. Nakonec musím říct, že to byla dobrá zkušenost, určitě ne poslední, jen je potřeba zapracovat na technice, ať to nějak vypadá. A snad se příště i někdo další přidá, co ?

Výsledky

Tags:

Závody 2013

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři