Lysacup 2013 - 17. etapa, Rajská Bouda finále

by Lumír 25. February 2013 17:25

Poslední etapa a příjemné proběhnutí na sněhu.

V sobotu 23.2. byla na pořadu už poslední etapa letošního ročníku Lysacupu. Startovalo se klasicky od Rajské boudy a intervalově, dle nejlepšího umístění v minulých etapách (top 10 –5min, do 40 místa –2:30min a zbytek). Já jsem by zařazen do druhé skupiny a docela jsem se těšil. Konečně se mi zase vrátila chuť závodit. Málem bylo, ale všechno jinak. Ve čtvrtek jsem cestou z Prahy ve vlaku nějak špatně seděl a kousek před Ostravou jsem si skřípl nerv v křížích. Málem jsem ani nevystoupil z vlaku, kdo to zažil tak asi ví o čem mluvím. V pátek ráno to moc dobře nevypadalo, předklonit jsem se vůbec nemohl a i jiné pohyby mi dělaly velké potíže. Neztrácel jsem však naději a snažil se to rozhýbat a rozcvičit. Večer jsem pak ještě zašel na bazén, plavat se dalo a problémy mi dělalo jen delfínově vlnění. Takže jsem pořád věřil že to v sobotu půjde.

K Rajské Boudě jsem vyrazil jako obvykle sám, zaparkoval jsem pod Bezručem a na start jsem lehce doklusal. Běžet celkem šlo, záda jsem sice cítil ale nic hrozného to nebylo. Horší byly seběhy, ale naštěstí se dnes běželo jen nahoru. A dolů po závodě se už nějak dostanu Veselý obličej.

lc2013_finale_lumir

Chvíli po desáté hodině jsme se ztrátou 2:30 minuty na první skupinu vyběhli. Po rovině se mi moc dobře neběželo a tak jsem zůstal spíše na konci naší skupiny. Těsně pod Korýtkem jsme doběhli poslední z první skupiny a začali se prodírat mezi ostatními závodníky. U Veličků se kolem mě prohnal celkový vítěz Tomáš Lichý, ani jsem se nezkoušel zavěsit. To mě trošku nakoplo a trošku jsem zrychlil a začal sbírat další a další soupeře. Cítil jsem se dobře a tak jsem v tempu nepolevoval, záda se sice někdy ozvala, ale nebylo to nic co by nešlo vydržet. Na Lukšinci jsem se pohyboval kolem 35. místa a sil jsem měl na rozdávání. Držel jsem pořád pěkné tempo a stáhnul ještě další závodníky. Ani mi nevadil čerstvý sníh a předbíhání s občasným šlápnutím mimo vyšlapanou stezku. V cíli jsem byl za 54:53 na celkovém 26. místě.

Tento ročník hodnotím jako vydařený, v celkovém pořadí jsem skončil na 38. místě (historicky nejlepší umístění) a to mi ještě chyběla jedna etapa. Navíc mě to ani nelimitovalo v tréninku v průběhu týdne a stihl jsem odtrénovat vše co jsem chtěl. Příští rok uvidím jak to bude vycházet, ale pokud se budu účastnit tak cíl bude udržet minimálně stejnou pozici jako letos. Vzhledem k tomu, že úroveň soupeřů je rok od roku lepší, to nebude snadný cíl. Taky budu poslední rok mezi mladíky, tak se nesmím nechat zahanbit Veselý obličej.

Výsledky.

Tags: ,

Závody 2013

Lysacup 2013 - 16. etapa, hotel Bezruč

by Lumír 18. February 2013 18:20

Předposlední etapa letošního ročníku.

Letošní Lysacup se blíží pomalu ale jistě do finále a pokračoval v sobotu už předposlední etapou od hotelu Bezruč. Jak už bývá letos zvykem, tak na startu stojím za SK Fuga pouze sám a nějak mi chybí chuť do závodu. Ale říkám si, že se rozběhnu a ono to nějak půjde.

Po 10. hodině bylo odstartováno a začala tlačenice a boj o co nejlepší pozice na úvodní hang, prostě klasický Bezruč Veselý obličej. Rozběhl jsem to dost vlažně a už pod hangem jsem musel přecházet do chůze díky ucpané trase. Hang jsem zvládl v pohodě, pár lidí předběhl a relativně v pohodě se rozběhl. Od této chvíle jsem jen předbíhal a předbíhal. Běželo se mi opravdu pěkně a až pod sjezdovku jsem získal kolem 15. pozic k dobru. Na sjezdovce přede mnou nebyl nikdo v dohledu tak jsem už v pohodě vystoupal až nahoru. V cíli jsem byl za 38:33 na 34. místě celkově.

lc2013_bezruc_lumir

V průběhu závodu se mi vrátila dokonce chuť závodit a tak mi začalo být i líto, že příští týden bude už poslední etapa. Takže příští sobotu se uvidíme na startu od Rajské!

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2013

KeparDI's cross-country championships

by Karolína 14. February 2013 08:56

Premiéra na závodech ve Finsku a navíc i na běžkách.

Seběhlo se to asi takhle… když po pořádné nadílce sněhu, mou oblíbenou osvětlenou běžeckou trasu kolem jezera Suolijärvi uzavřeli pouze pro potěchu běžkařů, zmocnil se mě vztek. Všechny mé trasy vedly minimálně částečně kolem Suolijärvi. Pak ale přišla myšlenka! „Ha! To vám nedaruju! A taky si koupím běžky!“

Kromě krásné stopy pro klasické běžkování, vedla kolem jezera taky široká upravená stezka pro skating. Ten vypadal mnohem zajímavěji. Dokonce jsem si našla i kamaráda, který se mě ujal, když jsem si poprvé nazula ta vratká prkénka na nohy. Nebyla to žádná sranda! A taky to byla pořádná makačka. Raději, než na kopce kolem Suolijärvi, jsem jezdila na vedlejší jezero, kde jsem na rovince trénovala techniku skatingu.

DSCN8371

Ale proč vám tady vlastně vyprávím, jak se plácám kolem jezer… Před pár dny náš školní sport club vyhlásil jakýsi týden sportu, a v rámci tohoto se tam objevil i dvoufázový běžkařský závod. První část zahrnovala pouze klasiku na 5 km kolem Suolijärvi, druhá, o den později, free style tamtéž, ale 9 km. A pak přišel Aleš s tím roztomilým nápadem zúčastnit se. A já, pro každou blbost stvořená, jsem tomu zase nedokázala odolat. Dnes jsou tomu přesně 3 týdny, co jsem si své zánovní Fischerky přinesla domů, a tak nastal čas zúročit nabyté zkušenosti.

Pár hodin před startem nás z omylu, že skate je rychlejší než klasika, vyvedly výsledky z předchozího dne. Můj „rekordní“ čas 22:20 na kolo byl pohřben borcem s časem 13:08, a to jsem opomněla říct, že měli přidáno ještě 700 m. S mírně sevřeným žaludkem jsem se vydala ke startu. Tam se sešli stejní borci jako včera a většina z nich zase jela klasikou. Startovalo se podle včerejších časů, takže my až nakonec. Spolu s námi i jeden muž a jedna žena, shodou okolností moje učitelka matiky z minulého semestru Mari (nějaká spojitost matematiky a běhu tady asi bude – s mým matikářem z Báňské se zase potkáváme na Lysacupu).

Takto vypadal okruh kde jsme jeli

A bylo odstartováno! Sporttester se mi napoprvé nepodařilo správně zmáčknout, takže ve výsledném čase je asi minutová nesrovnalost. Čerstvě namazané běžky na super kluzkém povrchu bruslily od kraje ke kraji a na mých zádech se mísil pot horký se studeným. Po tréninku převážně v prašanu, byl tenhle naleštěný povrch se zářezy od běžek doslova peklo. Rychlé to bylo, to ano, ale na stabilitu teda o dost horší. Veškerá technika získaná během mé 3-týdenní běžkařské kariéry byla ta tam. V prudších sjezdech jsem chodila do stopy, abych byla rychlejší. Jenže každý sjezd, vzhledem k tomu, že se jelo kolečko, končil tak nějak zatáčkou. Stopa byla dnes o dost rychlejší, než jindy, a já jsem měla co dělat, abych tu zákrutu dole ustála.

Ze začátku jsem si držela paní učitelku ještě nadosah, postupně se mi ale kamsi ztratila a asi ve ¾ prvního kola už mě předjel první muž ve své aerodynamické kombinéze. Statečně jsem ale uháněla dál, svist Fisherek v noční zasněžené krajině byl přerušován pouze mým hlubokým dechem, popotahováním a českými nadávkami. V druhém kole už jsem si trochu vylepšila zatáčkou strategii a nakonec, vlastně bez újmy (což je důležité!!!), jsem dojela do cíle!pop_011510

S časem něco kolem 39 minut jsem si vylepšila tréninkový čas o 6 minut!!!! Dorazila jsem asi 40 sekund po Mari a uzavřela dnešní závod… Pro zajímavost přidám ještě údaje ze sporttesteru, kdyby chtěl někdo namítat, že jsem se flákala. Průměrný tep 184 a maximální 193.

Závěrem bych chtěla poděkovat Alešovi (asi za všechno). Po závodě je to vždycky krásný pocit, takže jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala a zúčastnila se. Byl to litý boj Severu proti Jihu, který tentokrát sice dopadl ve prospěch severu, ale není ještě všem dnům konec!

Výsledky.

Tags:

Závody 2013

Lysacup 2013 - 13. etapa, Ostravice

by Lumír 2. February 2013 16:31

Obleva a protrápená etapa.

Tento víkend byl na pořadu další díl Lysacupu, navíc okořeněný o královskou etapu 3in1 – dva výběhy nahoru v rámci jedné etapy. Dnešní etapy jsme se za SK Fuga zúčastnili ve dvou s Honzou. Honza měl v plánu klasickou etapu a já jsem se přihlásil i na 3in1, s tím že nahoře se rozhodnu zda budu pokračovat dále.

lc2013_ostravice_1

Kousek po 10 hodině bylo odstartováno. Po krásném zimním počasí, které nás provázelo minulý víkend na LH24 nebylo ani památky. Cesta až ke trafu byla úplně holá a na sníh jsme se dostali až za parkovištěm u trafa. První 2km byly pro mě jedno velké trápení a vážně jsem uvažoval o tom, že to ukončím a jen se tak projdu a počkám na Honzu až poběží dolů. Nakonec jsem to nějak rozběhl a na sněhu se mi začalo lépe běžet. Nebyla to, ale žádná hitparáda a tak jsem už věděl, že dneska do 3in1 nejdu. V průběhu závodu jsme se pohyboval kolem 70. místa a vůbec jsem v sobě nenašel žádnou chuť zrychlit a pokusit se posunout trošku dopředu. Nahoru jsem dorazil těsně pod hodinu a cítil jsem se, že jsem to pěkně odfláknul. Bohužel ale hlava nechtěla a tak jsem dále nepokračoval a počkal na Honzu. Ten dorazil do 5 minut za mnou a dle jeho slov se ve druhé půlce dost trápil. Poslední měsíc, kvůli zkouškovému období, tréninku moc nedal a to se na Lysé hned projeví Veselý obličej.

lc2013_ostravice_2

Příští týden uvidím jestli najdu chuť a motivaci se postavit na start další etapy, běží se od Šancí a tu etapu mám rád – tak snad nějakou motivaci najdu Veselý obličej.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2013

Adidas 24 hodin na Lysé hoře

by Materazzi 2. February 2013 12:39

Sice první desítka, ale medaile v kategorii unikla

Po roce jsme se opět společně s Lumírem zúčastnili extrémního závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře. Po loňských problémech s provozovatelem hotelu Bezruč byl závod přesunut na Ostravici, a jako základna sloužily hotely Sepetná, Ondráš a Sluníčko. Přijeli jsme jako loni brzy ráno, ať si najdeme dobré místo. Rozložili jsme si věci na svůj flek 2x 1 metr a následovaly 3 hodiny nic nedělání. Kolem půl jedenácté šel Lumír na start dolů do Ostravice a já posléze odešel k transformátoru udělat pár záběrů, až budou probíhat. Ti z vás, kdo nevědí jak závod probíhá, tak se běží pevně daný okruh na Lysou horu a zpět a po 24 hodinách se spočítá počet dosažených okruhů. Dvojice, což jsme byli i my, se mohly libovolně střídat v prostoru mezi Sepetnou a Sluníčkem. Podle Garmina jsem v jednom okruhu nastoupal 800 metrů na cca 11,4 kilometrech.

IMG_4935 Na startu u pily v Ostravici se Lumír potkal s našimi kamarády Martinem, Karlem a Lenkou. Chvíli s nimi pokecal a pak už se připravil na start. Na startu se dozvěděl překvapivou zprávu, že okruh se nepůjde tak jak bylo napsáno v propozicích, ale od studánky se půjde po zkratce kolmo vzhůru až na Lukšinec. Pak nastaly drobné zmatky před startem a Lumír tak neodstartoval úplně vpředu, jak zamýšlel. Nicméně tempo nebylo nijak zvlášť rychlé, a tak na mých záběrech od transformátoru je vidět, že probíhá již na desáté pozici.

Video, točené cca 2 km po startu u transformátoru

Cestou nahoru pak běžel hlavně se známým ultra maratóncem Danem Orálkem, který si přijel vyzkoušet zimní extrém. Moc se mu ale nevedlo, podle dostupných informací v nepříjemných dlouhých sebězích trpěl a nakonec s nateklou nohou po sedmém kole ze závodu odstoupil. Když Lumír s Danem vylezli hang na Lukšinec, někdo z kolemjdoucích je poslal jinam, než se mělo běžet. Po chvíli bloudění se nakonec rozhodli jít po červené a pak po žluté pod sjezdovku. Tím trochu ztratili a např. pozdější vítěz Zemaník je dohnal. Správná trasa je rovně po vrstevnici pod Malchor a tam napojení na modrou.

fotka 2 fotka 3

Následoval běh z kopce, a tam měl Lumír tak jako loni rezervy. Nicméně i tak dorazil jen pár minut za absolutním čelem závodu. Já jsem převzal po něm chip a vyrazil jsem do našeho druhého kola. Po cestě ke studánce jsem v pohodě klusal, někde před ní jsem doběhl Zemaníka a bylo mi ctí se s ním držet skoro až nahoru na Lukšinec. Tam mi utekl a posléze šel přede mne i Dan Orálek. Tak jako loni jsem však věděl, že musím hlavně běžet rychle dolů z kopce, jelikož do kopce mi to moc nejde. A tak jsem to dolů rozpálil a přiběhl jsem k Sepetné v čase pod hodinu a půl těsně za Librem Uherem.

IMG_5394 V následujících kolech (3. a 4.) jsme každý zaběhli výborné časy. I tak však Lumír pozoroval ve výsledkové listině, že figurujeme až na 4. místě a že každým kolem nabíráme ztrátu. To já jsem o tom neměl tušení, jelikož jsem výsledky nesledoval. V našem pátém kole se už začal Lumír blížit hranici 1:50 na kolo a já následně hranici 2:00. To nás pak pozdě večer přišli ještě navštívit Karel s Lenkou. Moc díky za podporu. Já i Lumír jsme si koupili za 200 Kč možnost navštěvovat raut, což byla skvělá věc moci se v té hodině a půl na odpočinek najíst aniž se o jídlo musel člověk starat. Další věc, která se ukázala jako výborná vychytávka, byla stará „péřovka“ ve které jsme chodili čekat parťáka na střídání a ten kdo doběhl si ji pak po doběhu zase oblékl. Nevadilo pak chodit na střídání opravdu brzo a neztratili jsme střídáním téměř žádný čas. Vychytávku vymyslel Radek Šimek, moc díky Radku.

lh24-314 DSC_7091

No a pomalu se dostávám ke svému pátemu, našemu desátému, kolu. To definitivně rozhodlo, že budeme bez medaile. Naši konkurenti na třetím místě začali zpomalovat a slabší z dvojice začal běhat časy přes 2 hodiny. Já ale někdy kolem druhé ráno hrubě podcenil stravování, raději jsem si chtěl zdřímnout, než abych se šel najíst. Nakonec jsem si zapomněl cucnout dokonce i gel. Výsledek se dostavil v prudkém stoupání na Lukšinec kdy mi úplně došlo. Až nahoře jsem si uvědomil, že jsem si zapomněl vzít gel, našel jsem v kapse alespoň slehu od Nutrendu, kopl jsem to do sebe a rozproudilo mne to až ke sjezdovce. Tam jsem však byl na tom opět zle. Tentokrát jsem nebyl schopen dolů běžet. Ze stavu naprostého vyčerpání mne dostala až neznámá dívka, kterou jsem požádal o něco k snědku. Dostal jsem tatranku a pár loků teplého čaje a za pět minut jsem už běžel dolů. Jestli to dotyčná čte, tak moc díky. Byl to ale půl hodinový zásek, který nás definitivně odsunul na čtvrté místo.

DSC_7085 DSC_7087

Zbývající okruhy jsme udrželi standardní tempo. Lumír navíc začal s blížícím se koncem závodu zrychlovat – asi je to pro něj ve dvojici moc krátký závod. Takže jsme nakonec dosáhli vytýčených 13 okruhů, což byl cíl před závodem. Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Určitě lepší než loni. V silách bylo asi dát ještě půl kola navíc, a jestli tohle půjdeme za rok znovu určitě bude cílem mít okruhů 14. V závodě jednotlivců zvítězil fenomenálním způsobem Jan Zemaník, který dosáhl stejný počet kol jako my ve dvou…. Co dodat. Jo ještě něco, příští rok tam bude stát nová dvojice s názvem Fuga2 ve složení Karel Uhlíř a Martin Záruba. Tak hoši pilně trénujte…. Naštěstí jste v jiné kategorii než my.

Adidas_24_hodin_na_Lyse_hore_II__26_1_-_27_1_2013_164

Výsledky jsou zde

Seznam alb s asi 2500 fotografiemi uverejnil portal bezvabeh

Tags: ,

Závody 2013

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři