Radostická nerezová desítka 2013

by Materazzi 22. January 2013 13:55

Těžký terén mi vůbec nesvědčil

Potřetí jsem se v této zimní sezóně objevil na startu závodu Brněnského běžeckého poháru. Tentokrát jsem si zajel do Radostic na závod, ve kterém se vybíhá krátká sjezdovka, a tudíž je to ideální příprava na LH24. I počasí slibovalo přesně takové podmínky, které jsem pro přípravu potřeboval. Mráz a sníh, který byl v přírodě pěkně rozšlapaný do kaše, ve které stál každý běžecký krok více sil než jindy. Hned mi bylo jasné, že zopakovat loňský čas by byl nadlidský výkon. Alespoň jsem si obul botky s hroty, které mám nachystané pro LH24.

rad3 rad1 rad2

Po zkušenostech z loňska, kdy jsem zaběhnul pěkně první kolo a pak jsem se hodně trápil, jsem začal volněji, a celý závod jsem myslím zvládl ve všech třech kolech rovnoměrným tempem. Nicméně tempem ne příliš vysokým, jelikož jsem po čase opět spadl ve výsledcích do druhé poloviny startovní listiny. Doběhl jsem 120-tý v čase 54:17. Tedy cca o pět minut horším než loni. No hrůza. Všichni, s kterými jsem dobíhal například na Kuřimské hoře, byli v první stovce. Loni jsem si dal po doběhu ještě jedno kolečko na vyběhání, letos jsem byl z toho ale tak dobitý, že jsem na něco takového vůbec neměl pomyšlení.

Výsledky

Fotky od vsrunning, therress, brumla007, mag80

Tags:

Závody 2013

Lysacup 2013 – 11. etapa Rajská Bouda, night

by Lumír 21. January 2013 13:37

Noční etapa a lýtko vypadá v pořádku.

V sobotu 19.1.2013 byla na pořadu další etapa Lysacupu. Tentokrát to bylo od Rajské Boudy a start byl až v 17:00. Na startu se sešlo tento ročník nejméně závodníků, z SK Fuga jsem byl na startu sám, kdy se Radan až v sobotu rozhodl, že nepřijede.

Auto jsem nechal na spodním parkovišti pod Bezručem, cestu zpátky jsem plánoval právě po trati od Bezruče. Na start jsem to měl asi 2 km a bylo to akorát na rozklusání a zahřátí. Na tuto etapu jsem se rozhodl, že otestuji kombinaci nových bot a nesmeků. Normálně bych běžel bez nesmeků, ale tento víkend jsme na LH24 a letos chci kombinovat dvoje bot, tak ať pak nejsem překvapený.

lc2013_rajska_night_lumir

Na startu nás nebylo ani 200, ale na kvalitě startovního pole to nic neubralo. V 17 hodin bylo odstartováno a začalo se jako obvykle ostře. Tato etapa byla také testovací, zda už mám v pořádku lýtko a tak cíl nebyl běžet na maximum, ale spíše zkoušet jak bude reagovat noha a jestli mám na LH24 očekávat nějaké problémy. Běželo se mi v pohodě, ale pořád jsem měl na mysli to lýtko a podvědomě jsem se brzdil. Nakonec jsem po celou trasu o lýtku ani nevěděl a na vrchol jsem se dostal za 48 minut, na 32. místě celkově - na chlup stejné umístění jako minulý týden Veselý obličej.

Příští týden Lysacup vynechávám a budu společne s Vilémem kroužit na trati Lysohorské 24hodinovky. Chceme se pokusit zdola stejný počet okruhů jako loni, ale bude to těžší – letos je jiná a delší trať. A samozřejmě další cíl je bedna v kategorii. Pokud budeš mít o víkendu cestu na Lysou horu, tak nám přijď fandit! A držet palce nám můžeš i z domu Veselý obličej. Průběžné informace z průběhu závodu, budu zveřejňovat na Facebooku.

Rozhovor o LH24 v České Televizi a další tady.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2013

Lysacup 2013 - 10. etapa Ostravice, Mazák

by Lumír 14. January 2013 21:28

Konečně pravá zimní etapa.

lc2013 mazakPo minulé nedokončené etapě jsem si naordinoval týden bez běhání, s tím že to v neděli testnu na Lysacupu. Tentokrát se běželo v neděli a startovalo z Ostravice, Mazáku – v tomto ročníku už podruhé. Počasí je oproti minulému víkendu konečně zimní se vším co k tomu patří – hodně sněhu a mráz. Takové počasí mám rád a tak se i těším Veselý obličej. Před startem jsem si vyzvedl výhru za nejlepší masku (dárkové balení zelené) ze silvestrovské etapy. Tímto všem děkuji za podporu a hlasy, bez vás bych to nevyhrál!

Na startu se nás sešlo opět hodně, kolem 220, z SK Fuga jsem byl bohužel sám. Stavím se někde do první třetiny startovního pole a po 10 hodině vybíháme. Čeká nás asi 6,5km a 850 výškových metrů. První kilometr se běží po prohrnuté cestě, místa na přebíhaní je dost, ale místy vylézá led. Tady se snažím propracovat co nejvíce dopředu, protože očekávám v další části trasy úzký chodníček a hromady sněhu. Taky že jo, po asi 1,5km vbíháme na úzký chodníček vyšlapaný ve sněhu a je po předbíhání. Zařazuji se do asi 6ti členné skupinky, vypínám mozek a jen sleduji paty před sebou a běžím. Takto dobíhám až na Butořanku, kde se cesta rozšiřuje a dá se zase předbíhat. K Lukšinci se mi podaří předběhnout pár závodníků, ale začínám cítit levé lýtko. Není to nic strašného a tak se rozhoduji dokončit až na vrchol. Sil mám dost, ale když trošku přidám tak se lýtko ozve. Držím proto takové tempo, abych bez problému doběhl a i přes to se mi podaří, ještě stáhnout pár závodníků. Na vrchol se dostávám za 52 minut na 32. místě celkově.

Etapu hodnotím jako povedenou, a doufám že lýtko bude co nevidět zase v pořádku a budu moci zkusit vylepšit své letošní maximum.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2013

Memoriál Dubničky 2013

by Radan 13. January 2013 10:11

Půlmaraton na ledu

Dubnicka_maraton_220

V sobotu 12.1.2013 se v Ostravě Třebovicích konal memoriál Jaroslava Dubničky jako maraton, půlmaraton a nesoutěžní čtvrtmaraton. Není to žádná masová akce, zúčastnilo se jen cca 80 zapálených běžců. Za ostravskou sekci SK Fuga byla účast stoprocentní (tedy já). Počasí vypadalo na startu celkem příjemně, sedm stupňů pod nulou, sluníčko. Jen ta trať … Na startu zaznělo od pořadatelů, že trať je místy namrzlá, což ve skutečnosti bylo podobné předpovědím meteorologů, že místy budou přeháňky a ono celý den leje jako z konve. Po cestě byly vyjeté koleje od aut a v nich jen led, uprostřed kolejí zmrzlý sníh a vše se postupem času jen zhoršovalo po průběhu všech běžců. K tomu se navíc místy přidával nepříjemný protivítr. Po poslední zkušenosti s maratonem jsem raději zvolil jen půlku, kterou jsem chtěl dát pod 1:40. Po dokončení prvního více než 5 km okruhu jsem tento cíl opustil, protože to fakt hodně klouzalo a řekl jsem jsi si alespoň jiný cíl – nenechat se předběhnout o kolo od Dana Orálka, který běžel maraton. Naštěstí i pro Dana to bylo velké trápení a klouzání (viz tady), takže se mi to podařilo Veselý obličej. První tři kola se mi dařilo držet tempo cca 4:30 na kilometr, v posledním mi trochu došlo a zpomalil jsem na 5 min na kilometr a celý půlmaraton doběhl na celkovém 10. místě za 1:41:02.

Za tři týdny se běží na stejném místě druhý díl, memoriál Ohery, tak se můžu těšit na další zajímavý závod na sněhu a ledu, ale to přeci k zimnímu běhání patří .. Veselý obličej

Výsledky

Tags:

Závody 2013

Kuřimský kros 2013

by Materazzi 9. January 2013 10:32

kurim2013Po třetí za sebou jsem se zúčastnil na začátku ledna Kuřimského krosu. Každý rok však na jiné trati. Tentokrát se trať musela na poslední chvíli měnit kvůli počasí. V lese na Kuřimské hoře byly totiž nebezpečné ledové plotny. Celá trasa se tedy přesunula na spodní cestu, kde sice byl občas taky led, ale jinak jsme běželi celou trasu v blátíčku. Po doběhu jsem tudíž vypadal jako prase. A nevím proč, ale byl jsem mnohem více zablácený než ostatní borci. Asi neumím běhat…nebo jsem prostě větší prase… :o).

Jinak k samotnému průběhu závodu. Na trať pro muže se vydalo 250 závodníků. Desítka byla označena jako 9,6 km, ale v reálu to bylo nakonec jen 8,9 km. Z počátečního nadšení nad dosaženým časem jsem tudíž posléze vystřízlivěl a nazval bych to letošním standardním výkonem. První polovinu jsem do toho bušil naplno, ke konci jsem si už nechával mírnou rezervu. Doběhl jsem na 121 pozici. Je fajn, že už na závodech brněnského běžeckého poháru dobíhám standardně v první polovině, ale vytýčený cíl bylo umísťovat se v první stovce, a na tu mi na kuřimském krosu chyběla ještě minuta. Při neúčasti borců jako Rudolecký zvítězil v závodě Dan Orálek.

 A tady jsou výsledky

Nějaké fotky: brumla007 lenf

Tags:

Závody 2013

Pražská stovka 2012

by Karel 7. January 2013 14:47

19. ročník Pražské stovky v “zimních” podmínkách.

O víkendu 7-9.12 se konal již 19. ročník Pražské stovky. Hlavní závod mel délku 122km a pak bylo možné ještě jít/bežet trasy 62, 40 a 22km. Náš cíl byl jasný. Dokončit za každou cenu trasu 62km, která startovala v sobotu ráno v Píkovicích. Ztráty na životech povoleny a potřebné operace budou probíhat rovnou na trati.

DSC_6526s

Vyrazili jsme z hospody v Píkovicích v 8:30, hned po registraci, svižným tempem a na těžko na první kilometry. Protože jsme závod brali spíše jako turistický pochod, tak jsme měli normální turistické boty a vybavení na přežití -10°C, které slibovala předpověď na noc.

DSC_6540s

První zastávka byla v Třebenicích na 18km, kde jsme měli první občerstvení. Druhá hospodská zastávka (celkem bylo na trase 18 hospod :) byla pak ve Štěchovicích v čínské restauraci na 28km, kde jsme se řádně občerstvili a ošetřili první puchýře. Pak už se začalo stmívat a od 32km jsme už šli s čelovkama. Rozhodující byl pak 40km, kde byla poslední občerstvovačka v hospodě a kde jsme se rozhodli pokračovat až do konce. Nikdo nebyl v kritickém stavu a těch posledních pár kilometru v pohodě dáme. Trať byla hodně zajímavá a poskakování pres potok v údolí Nazaret zakončené lezením po čtyřech k Cukráku byl opravdu neopomenutelný zážitek. Od 54km se pak už cesta strašně táhla. Šlo se dlouho lesem podle šipek okolo letiště Točná a bylo už po půlnoci. Do cíle v Modřanech ZŠ Prof. Švejcara jsme dorazili kolem 2h. Všichni přežili a podle GPS jsme našlapali celkem 68km.

Příště si to dáme poklusem :)

Výsledky.

Tags: ,

Závody 2012

Lysacup 2013 - 10. etapa Krásná

by Honza 5. January 2013 21:42

Deštivá a náročná etapa.

Rád bych Vás, milí čtenáři, potěšil podobně zábavným vyprávěním o běhu do vrchu, jako minulý týden naše Karolína, ale na 10. etapě Lysacupu z Krásné jsem si zatím prožil nejhorší epochu :-D Do Beskyd jsme tentokrát vyjeli jen ve dvou. Ani mě ani Lumírovi se moc nechtělo a byli jsme ospalí. Naši nechuť ještě umocňoval déšť a mlha. Na parkovišti v Krásné jsme čekali asi půl hodiny v autě, abychom nemokli venku. Za tu dobu déšť trochu ustal, ale sucho rozhodně nebylo. Rozběhali jsme se cestou ke startu, který byl asi 1 km daleko. Lumíra už víc než týden trápila bolest na vnitřní straně lýtka a zvažoval, jestli vůbec poběží. Nakonec se odhodlal, ale na vrchol Lysé hory se tentokrát nepodíval a radši závod ukončil.

LC2013 Krasna Honza

Já jsem vrcholu dosáhnul, ale místy jsem myslel, že se mi to nepodaří. V pátek jsme běželi testovací 3 km a v kopci jsem to hodně cítil. Bolela mě stehna a hlavně záda. Etapa z Krásné je v podstatě hned ze startu do kopce a končí až v cíli, takže jsem neměl moc příležitostí si oddechnout. Naštěstí bylo na trase dost turistů, kteří nás hnali kupředu. Bláto a déšť vystřídali po pár kilometrech sníh a zima a jako třešnička na pěkně hořkém dortu čekala severní sjezdovka. Ani nevím jak, ale doplazil jsem se až k cíli ;-) Nahoře jsem se jen rychle obléknul a utíkal dolů za Lumírem.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2013

Silvestrovský běh Velké Tresné – Olešnice – Velké Tresné

by Materazzi 5. January 2013 09:55

Letos osobák na této trati

Tresne2012Za nádherného slunečného dne se i letos uskutečnil již 32. ročník tohoho běhu v kraji, kde pobýváme s Janou vždy na přelomu roku u jejích rodičů. Na startu jsem tedy nemohl chybět ani já - už počtvrté. Letos bohužel nepřijela parta kolem Dana Orálka, ale zase přijeli někteří jiní borci z okolí, např. Milda Bayer, nebo Josef Šmatera. Na startu se tedy sešlo opět něco přes 30 závodníků. Ty tam jsou doby z před 4 let, kdy jsem i po bídném výkonu doběhl šestý. Tentokrát jsem se hned po startu ocitl někde na hraně první desítky. V průběhu závodu jsem sice dva borce předběhl, ale jiní dva mne zase předběhli někde za polovinou závodu. To jsem zrovna prožíval jedinou krizi v závodě. Do cíle jsem doběhl v čase 46:21, což je můj nejlepší čas na tomto závodě. Jestli mám být spokojen, to ale nevím, jelikož na rozdíl od minulých let už hodně běhám, tak to snad mohlo být i lepší. V mužích nad 40 let jsem obsadil 6. místo. Dostal jsem pěkný diplom, vybral jsem si z cen stolní šachy. A už se těším, že si tento velmi příjemný závod v rodinné atmosféře zaběhnu příští rok znovu.

Tags:

Závody 2012

Silvestrovský Lysacup 2013 - 9. etapa Ostravice, hřiště

by Karolína 3. January 2013 10:15

Na silvestra na Lysou v maskách.

Už pár let se nedílnou součástí silvestrovského veselí stal pro řadu sportovních nadšenců výběh na Lysou horu, samozřejmě v rámci Lysacupu. Ani já jsem si tuto etapu, kde dosažený čas je až na druhém místě, nenechala ujít. A o co tady především jde? Přece předvést se v té nejlepší masce! A letos to byl skutečný rej! Jen co nám pan farář z mostku odzvonil na start, začala první mela víl, zvířátek, plavců, šmoulů, cyklistů a jiných. Mezi nimi nemohli chybět členové SK Fuga – Honza, Sněhulák a Myslivec!

DSCN1976

Sněhuláka normálně nikdo z nás neporáží, ovšem v této etapě byl uplácán tak dobře, že mu to Honza bez problémů natřel. Myslivec to jako vždycky jistil zezadu a nepohodlné soupeře rovnou sestřeloval. Cesta vedla z Ostravického hřiště, chvíli po cestě, pak přes lesy, chvíli po hlíně a pak po ledovce. Nakonec jsme se ale všichni na nejvyšší hoře Beskyd šťastně shledali a společně utíkali dolů za Sněhulákem, který ve své středové kouli schovával bandasku s ohnivou vodou. Ti, co masku zapomněli, pít nemohli a za trest museli řídit. Silvestrovský běh jsme si všichni užili a Myslivec, který má ještě teď problémy s chůzí nejen do schodů, na ni bude určitě zase dlouho vzpomínat.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2012

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři