Štěpánský běh Porubou 2012

by Honza 29. December 2012 10:12

Sváteční závod a po dlouhé době zase Karolína na startu.

Na druhý svátek vánoční jsme se vydali spalovat přebytečné kalorie do Ostravy. Účast byla hojná… Zaběhat si přijeli Radan, Vilém, Lumír, Karolína, já (Honza) a dokonce i náš Benny z Nizozemska. Ráno nám všem byla zima, ale brzy po startu se vyčasilo a vykouklo na nás sluníčko. Trať měla oficiálně 15 km, ale ve skutečnosti měřila jen necelých 13,5 km.

DSCN1880

V deset hodin zazněl startovní výstřel a všichni vyrazili kupředu jako husiti. Snažil jsem se běžet v čelní skupině s Lumírem, ale to se mi dařilo asi jen první 2 km, kdy jsme běželi v tempu 3:45 na kilometr. Potom jsem se musel odpojit a zvolnit. Předchozí tři týdny jsem netrénoval tak, jak bych měl. Byl jsem trochu nemocný, ale znát to bylo hodně. Na trase se poměrně často střídal profil, což mi moc nevyhovovalo a do kopců jsem výrazně zpomaloval. Další nevýhodou pro mě byla neznalost trasy. Sice jsem nezabloudil, ale nevěděl jsem, kdy si můžu dovolit zrychlit nebo naopak. Příští rok už budu vědět ;-) Do cíle jsem doběhnul v čase 57:01. Není to žádná sláva, ale ukořistil jsem cenný skalp Vlastíka Klapky, který doběhl malou chvíli za mnou.

spepan_honza stepan_lumir
   
Stepansky_beh_Porubou_benny Stepansky_beh_Porubou_karolina
   
Stepansky_beh_Porubou_radan Stepansky_beh_Porubou_vilem

 

Pod hodinu se podařilo zaběhnout i Radanovi… Vilém sice hodinovou hranici nepokořil, ale bylo to velmi těsné. Kája s Bennym si závod určitě taky užili a podali pěkný výkon. No a náš Lumír… Tomu jen o pár vteřin unikl čas pod 50 minut. Takže se všichni zamyslíme a budeme makat, protože nechávat Lumíra pořád tak dlouho čekat v cíli na dalšího člena týmu se nesluší!!!

Výsledky.

Tags:

Závody 2012

Lysacup 2013–8.etapa Ostravice night

by Lumír 23. December 2012 21:28

Noční etapa a umístění v TOP 30.

Předvánoční etapa byla trošku jiná něž obvykle, startovalo se totiž až v 16:30 za tmy. Na startu se nás sešlo zase požehnaně, asi 260 kousků a tentokrát jsme startovali z Ostravice od žel. přejezdu. Od nás jsem byl na startu pouze já. Na noční etapu jsem se moc netěšil a navíc po celém dni jsem se necítil vůbec závodně naladěn.

lc2013_ostravice_nocni_2 Poznáte mě?

Hned po startu to byl zase pořádný nářez, první kilometr za 4:40 mě opravdu pořádně rozdýchal a zahřál. Další kilometry už byly pomalejší, ale i tak bylo tempo solidní. Až po Lukšinec se mi dařilo pomaličku předbíhat soupeře, pak už nebyl nikdo v doběhnutelné vzdálenosti a taky jsem trošku ztratil motivaci. Do cíle jsem doběhl v pohodě za 49 minut na 26. místě.

lc2013_ostravice_nocni_1Na konci planiny kousek pod vrcholem

Na to jak jsem se před startem necítil dobře, se mi běželo skvěle a většinu trati jsem byl schopen předbíhat a cítil se v pohodě. Noční etapa byla zajímavým zpestřením, ale už se těším zase na normální denní start.

Všem přeji klidné a spokojené vánoce!

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2012

Lysacup 2013–7. etapa Bezruč

by Lumír 15. December 2012 18:40

Obleva a zatím nejlepší umístění v tomto ročníků.

Dnešní etapa od hotelu Bezruč patří k mým nejméně oblíbeným etapám a moc rád se ji neúčastním. I dnešní start jsem zvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl že pojedu. Plány jsem si žádné nedával a říkal jsem si že to nějak dopadne. Počasí nám moc nepřálo, oteplilo se, na cestách byl led, v lese měkký sníh a nahoře mrzlo.

Bezruč je hodně specifická etapa a je hodně důležité pořádně napálit začátek a získat co nejlepší pozici pod hangem, kde se už hodně těžko předbíhá. Po startu jsme to všichni rozběhli naplno a prvních 100m se snažili nespadnou na zledovatělém parkovišti. Když se vběhlo do lesa, tak se povrch zlepšil, ale zase byl prošlapaný jen úzký chodníček a předbíhaní stálo hodně sil. Na hangu jsem si celkem odpočinul a těšil se až se rozběhnu na cestě. Běželo se mi dobře a postupně jsem předbíhal závodníky před sebou, příjemné bylo že zezadu mě nikdo nepředběhl. Někde za půlkou trati jsem doběhl Radima Pokorného a zavěsil se za něho. Visel jsem za ním až do půlky závěrečné sjezdovky, tam jsem se cítil dobře a tak jsem trošku zrychlil a kousek mu odskočil. Vydrželo mi to až do cíle a mám další cenný skalp Veselý obličej. Etapu jsem zvládnul za 37:33 na 24. místě – což je zatím moje maximum v tomto ročníku.

lc2013_beruc_l

S výsledkem jsem nadmíru spokojený a možná změním názor na tuto etapu a přidám ji nějaký plusový bodík. V příštích etapách se budu snažit zlepšit své umístění a propracovat se do Top 20.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2012

Lysacup 2013–5.etapa, Visalaje–1.12.2012

by Radan 13. December 2012 20:59

Mistrovská etapa s nejmenším převýšením a moje premiéra na Lysa cupu.

Po dlouhém odkládání své účasti na Lysacupu jsem se nakonec odhodlal vyrazit na tuto etapu, a to hlavně proto, že jsem měl po nějaké době konečně volnější sobotu a také proto, že tu cestu na Lysou dobře znám, je sice trochu delší, ale s nejmenším stoupáním. Doufal jsem, že se opět potkám s ostatními našimi borci, k mému překvapení jsem na parkovišti na Visalajích nikoho známého nepotkal, snad jsem jen zahlédl Viktora Kubitu. Až později jsem zjistil, že všichni ostatní byli na právě probíhajícím plaveckém kempu v Karviné.

Od prvního startu jsem moc neočekával, chtěl jsem jen doběhnout nebo spíše se rychlejším způsobem dostat na vrchol a hlavně to nevzdat. Necítil jsem se zdravotně úplně v pohodě, tak čas okolo hodiny by byl fajn.

WP_000261

Na startu jsem se raději postavil až do zadních řad, protože jsem tušil úvodní úprk a do toho se mi příliš nechtělo. Úprk přišel, já jsem si v poklidu vystartoval a cca po 1 km v prvních stoupáních jsem začal předbíhat. Je to obrovská motivace mít někoho před sebou a mít stále sílu předbíhat. To se mi dařilo asi do 4 km, pak síly začaly ubývat, v prudších stoupáních jsem už pak přecházel do chůze. Bohužel mě pak začali předbíhat i někteří závodníci, což mi zase motivaci hodně ubíralo. Taky jsem lehce nezvládl oblečení, myslel jsem, že mi bude zima, ale opak byl pravdou – příště to musím nějak lépe vymyslet. Těsně pod vrcholem, ještě před začátkem sjezdovky, jsem sebral všechny poslední síly a vyběhl závěrečný výšvih, tím se mi podařilo předběhnout ještě asi 10 závodníků a po chvilce hledání na vrcholu jsem našel i pořadatele, kterému jsem odevzdal startovní lístek. Podle výsledků jsem měl čas 1:01:43 a skončil na “šíleném” 184. místě. Alespoň je co zlepšovat ! Veselý obličej

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2012

Plavecký kemp Karviná podzim 2012

by Lumír 13. December 2012 19:21

Plavecký kemp Karviná – aneb jak může být trénink techniky náročný.

V průběhu víkendu 30.11. - 2.12. 2012 jsme společně se Školou sportu pořádali plavecký kemp v Karviné. Hlavní náplní kempu bylo zlepšení techniky kraulu, dále jsme se také věnovali strečinku a cvikům na posílení tělesného jádra. Program kempu byl rozdělen do 5 tréninků ve vodě, z toho byl jeden hodinový a čtyři trvali hodinu a půl, po skončení tréninku ve vodě následovaly ještě a 4 tréninky na suchu - takže nás čekal opravdu nabitý program. Od nás se kempu zúčastnil Adam, Petr, Honza a já.

Začali jsme v pátek večer hodinovým tréninkem, kde jsme na začátku dali test na 200m abychom se rozdělili do 2 skupin dle výkonosti. Hodina utekla jako voda a všichni jsme se už těšili na sobotu dopoledne na další trénink.

karvina_honza

V sobotu jsme začali od 10:00 a plavali různá technická cvičení pro lepší efektivitu záběru při kraulu. Dopoledne jsme se také natáčeli na video – 2x pod vodou a 2x nad vodou, vždy zepředu a z boku. Po skončení plavecké části jsme se věnovali na suchu cvikům, které nám měli pomoci uvolnit ztuhlá ramena, záda další části těla potřebná pro plavání. Některé cviky byly hodně náročné a ukázalo se jak jsme ztuhlí. Odpolední trénink začal v 15:00 a ve vodě už nás začaly bolet ruce, ramena a záda. Naštěstí to po chvíli všechny přešlo a tak jsme zase mohli pilovat techniku. Po skončení plavání jsme ještě půl hodiny cvičili cviky na posílení tělesného jádra. Na závěr pak následoval rozbor videa z dopoledne a vysvětlení chyb které děláme a jak se jich zbavit.

Nedělní trénink jsme si s trenérem Martinem trošku zpestřili raním výběhem na Lysou. Původně se měl přidat Honza s Petrem, ale nakonec si to rozmysleli a tak jsme jeli sami dva. Dali jsme si okruh od Korýtka nahoru a dolů pak přes Bezruče, zvládli jsme to za necelou hodinu a půl a před 10 jsme byli na bazéně.

WP_000261

Ve vodě už nás všechny pořádně bolely ruce, ramena a záda ale nějak jsme to rozhýbali a celkem bez problému zvládli celý trénink. Dopoledne proběhlo ještě jedno natáčení na kameru, ve stejném rozsahu jako v sobotu – abychom se mohli podívat jak jsme se od soboty zlepšili. Dopolední část jsme zakončili kruhovým tréninkem na suchu, který byl opravdu náročný. Odpoledne proběhl před plaváním rozbor videa z dopoledne. Potěšující bylo, že jsme se všichni zlepšili a zapracovali na největších chybách v technice. Odpolední trénink byl už hodně náročný, všichni jsem už toho měli dost a těšili se na konec Veselý obličej. Na závěr jsme si pak ještě dali pár protahovacích cviků a rozprchli se domu odpočívat a nabírat energii.

karvina_spolecna

Na to že byl tento kemp zaměřený na techniku, tak byl hodně náročný. Celkově jsme za 7 hodin v bazéně naplavali kolem 14km a další 2 hodiny strávili posilování a strečinkem. Všichni jsme se shodli na tom, že na jaře musíme udělat další kemp. Pokud si chceš zlepšit techniku kraulu a máš zájem se zúčastnit jarního kempu, tak  mi napiš na email lumir.hlavac@skfuga.cz . Termín zatím nemáme pevně stanovený, ale bude to pravděpodobně duben/květen 2013.

Tags: ,

Plavání | Trénink

Lysacup 2013–6.etapa Rajská Bouda

by Lumír 12. December 2012 18:35

Mrazivé počasí a konečně etapa na sněhu.

V neděli 9.12.2012 jsme společně s Petrem vyrazili na další etapu letošního Lysacupu. Počasí bylo opravdu zimní, teplota kolem -10°C a konečně sníh. Svítilo sluníčko a tak se dalo čekat, že nahoře bude hodně příjemně. Něco po 9 hodině jsme dorazili ke Korýtku, kde jsme nechali auto a po chvíli, strávené v autě, jsme se vydali na start etapy k Rajské Boudě. Na startu bylo zase plno, jak už je letos zvykem, sešlo se nás tam kolem 240.

Na startu jsem se postavil někam do první třetiny startovního pole a v plánu jsme měl běžet nějaké rozumné tempo a moc to vzhledem k nízkým teplotám nepřehánět. První kilometr byl klasický úprk a zpomalilo se až nad Korýtkem kde jsme vběhli do terénu a trať se začala zvedat. Nad hospodou u Veličků jsem trošku zpomalil a ztratil kontakt se skupinou se kterou jsem se držel, utekli mi asi 30m. Za mnou byla větší mezera, tak jsem si řekl že se zkusím ztrátu dotáhnout a kupodivu to ani moc nebolelo a na cestě nad sjezdovkou jsem už byl zase v kontaktu. Nad Lukšincem jsem předběhl Tomáše Čera, kterého dle jeho slov zklamalo tělo – cenný to skalp Veselý obličej. Na větrech jsem zase trošku ztratil, ale vzhledem k tomu že za mnou byla dostatečná mezera na další soupeře, tak jsem už jen na pohodu doklusal do cíle. Na vrcholu jsem byl za 47:21 na 39. místě.

lc2013_rajska_lumir

Petr dnešní etapu zvládl bez problémů a už se pomalu posouvá ve startovním poli nahoru, dneska zaběhl za 1 hodinu a skončil na 173. místě.

lc2013_rajska_petr

Nahoře bylo opravdu pěkně, na sluníčku nebyl ten mráz ani cítit, navíc díky inverzi byly nádherné výhledy do okolí a kdo chyběl přišel o opravdu pěkný zážitek.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2012

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři