Kuřimská hodinovka

by Materazzi 23. října 2012 13:28

Poprvé jsem běžel podobný závod a nic moc výsledek

Po tom co jsem se nemohl zúčastnit extrémního závodu 5BV jsem se rozhodl, že přelom roku věnuji hlavně běhu a běžeckým závodům. Neváhal jsem proto a vydal jsem se na hodinovku, která se pořádala v místě mého bydliště. Jako cíl jsem si stanovil dosáhnout 14 kilometrů. Závodilo se na 400 metrů dlouhém škvárovém oválu kolem fotbalového hřiště místního fotbalového klubu. Závod byl velmi dobře organizován, bylo možno využít veškerého zázemí v tribuně fotbalového klubu, měření počtu kol bylo zajištěno pomocí chipů, také počasí bylo parádní, a tak zbývalo jen sáhnout do svého rezervoáru sil a podat co nejlepší výkon. Na startu se sešlo asi 50 závodníků a hned po startu se vepředu utvořila pětičlenná skupinka, za kterou jsem pak následoval já a posléze další borci. Po prvním kilometru koukám na čas a vidím 3:43, to jsem si říkal, že musím být ve výborné formě, anebo jsem přepálil začátek. Bohužel druhá volba byla správná a celý závod jsem se kontinuálně propadal dozadu, až na konečné 19. místo. Ještě čas po 3. kilometru byl OK, po 5. kilometru ucházející, ale následně jsem už jednotlivé kilometry běhal v rozmezí 4:30 - 4:45. Když mne doběhl pořádající Aleš Sikora, tak jsem se ještě snažil zastavit své zpomalující tempo tím, že jsem se ho snažil udržet. Po dvou dalších kilometrech na mne ovšem přišla velká krize, kdy jsem myslel, že snad přejdu do chůze. Až v samotném závěru, jak byly postupně ohlašovány poslední minuty, jsem dokázal trochu zrychlit. Pak zazněl ukončovací výstřel ze startovní pistole, všichni jsme položili svá startovní čísla a chipy na zem a zbývalo už jen změření jednotlivých úseků. Můj Garmin mi ukázal 13,61km, ale podle počtu kol mi byla do výsledků zanesena vzdálenost 13,146 km. Tak to jsem asi zatáčky běhal příliš zvnějšku, jinak si takový velký rozdíl nedovedu vysvětlit. Každopádně výkon nic moc. I takticky nezvládnutý závod. Měl jsem si určit tempo k dosažení 14 km a toho se snažit celý závod držet.