Xtreme Triathlon Brušperk 2012

by Adam 22. June 2012 09:19

Pěkné počasí a zlepšení ve všech disciplínách.

V sobotu 17.6 se konal 9. ročník terénního triatlonu v Brušperku. Z našeho týmu jsem se zúčastnil pouze já, ostatní na horských kolech moc nejezdí. Já teda taky ne, ale mám ho doma. Navíc jsem si tento závod oblíbil díky kvalitnímu zázemí a atraktivnímu prostředí. Předpověď slibovala slunečný den, tak jsem na závod vyrazil s celou rodinou, abych tam měl nějaké fanoušky. Po prezentaci pořadatelé hlásili nový účastnický rekord – letos to bylo 114 závodníků. Trasy zůstaly až na malou úpravu cyklistické části oproti loňskému ročníku stejné. Voda v nádrži měla kolem 20C, takže plavání v neoprenech bylo povoleno. Během rozpravy jsem se začal oblékat do neoprenu. Tou dobou už slunce pěkně hřálo. Chvíli jsem s neoprenem bojoval, než jsem se do něj dostal a taky jsem se u toho solidně zapotil. Po oblečení neoprenu jsem šel okamžitě do vody, protože na tom slunku bych se v něm za chvíli uvařil. Lehce jsem se rozplaval a v 11 hodin bylo odstartováno.

Odstartoval jsem z pravé strany, abych se vyhnul tlačenici a mohl plavat svým tempem. Až na pár menších žduchanců proběhlo plavání bez problémů. Loňský čas jsem stlačil o minutu a půl dolů – ale mělo na to vliv asi i plavání v neoprenu. Před cyklistickou části, vzhledem k tomu, že během týdne hodně pršelo, jsem měl obavy z velkého množství bahna na trati. Velká část totiž vede polem a lesem. Nějaké bahno tam sice bylo, ale ne tak moc, jak jsem předpokládal. Na polích bylo dokonce úplně sucho. Jízda na horském kole byla opět mou nejslabší disciplínou. Většinou mě pořád někdo předjížděl. Ale přesto to stačilo na vylepšení mého loňského času o více než dvě a půl minuty. Běžecká část má v Brušperku kolem 4km se zpestřením v podobě výběhu schodiště někde kolem poloviny trati. Tato část mi každoročně strašně sedí. Tak jak bylo kolo moji nejslabší částí, byl běh naopak nejsilnější a podařilo se mi předběhnout několik závodníků. Běžecký čas jsem taky o pár sekund proti loňsku zlepšil. Celkově to stačilo na 31. místo ze 114 závodníků a v kategorii 9. ze 40. Z loňského času se mi podařilo ukrojit více než 4 minuty, takže spokojenost.

Výsledky.

Tags:

Triatlon | Závody 2012

Karvinský triatlon 2012

by Lumír 21. June 2012 22:37

Opět jsme získali obě dorty.

Karvinský triatlon patří mezi naše oblíbené závody a letos jsme byli na startu už počtvrté a ve čtyřčlenném zastoupení – Karolína, Honza, Petr a já. Letos se konal netradičně v neděli 17.6. S Karolínou jsme měli jasný cíl – obhájit loňské vítězství a získat obě dorty. Pro Petra to byl první triatlon, tak si šel zkusit jaké to je a Honza přijel vylepšit svůj loňský výkon. Vilém s Adamem (v sobotu závodil v Brušperku) pro tentokrát odpočívali a fandili na dálku. Tratě závodu jsou 750m plavání (plave se v bazéně), 20km kolo (jeden okruh kolem Karviné) a 5km běh (2 okruhy).

Před 10 hodinou jsme odstartovali a hned ze začátku do toho šli naplno. Plaval jsem stejně jako loni vedle Petra Klody a snažil se s ním držet krok. Po pár bazénech mi odskočil o pár metrů, ale v té době jsem se už rozplaval a rozestup se dále už nezvyšoval a zůstal stejný až do konce plavání. Plavání jsem zvládl za 11:05, což je můj nejlepší čas na 750m. První depo jsem zvládl o něco rychleji než Petr a získal jsem mírný náskok. Petr poučen z loňského roku, kdy jsme z vody šli také společně, ale v depu zaváhal a mě se podařilo ujet a v podstatě rozhodnout závod už na kole, letos pořádně zabral a na prvních semaforech mě dojel. Až do druhého depa jsme jeli společně a pravidelně se střídali. Vzhledem k profilu trati se nemělo cenu pokoušet ujet a tak bylo jasné, že o vítězi rozhodne až běh. Do druhého depa jsem dojeli za 33 minut, je to také mé maximum na této trati. Přechod na běh jsem zvládl rychleji a udělal si mírný náskok. Petr však nic nevzdával a asi po 500m mě seběhl. Šel přede mě, ale já jsem se zavěsil a držel se – musel jsem vydržet minimálně 1,5km aby se pořádně rozběhl a mohl začít závodit. Naštěstí mi Petr neutekl a tak jsem začal pomaličku stupňovat tempo. Po zkušenosti z loňského roku z Bonatrans Triatlonu, kdy jsem prohrál až ve finiši právě s Petrem, mi nic jiného nezbývalo a musel jsem se pokusit závod rozhodnout dříve. Ve druhém kole jsem tempo dále stupňoval, což se mi vyplatilo, Petr moje tempo neudržel a začal ztrácet. Mě se běželo dobře, tak jsem stále držel stejné tempo a do cíle se dostal za 20:15 – mimochodem taky můj nejlepší čas. Celkový čas jsem měl 1:06, což je o více než jednu minutu lepší než loni. Takže závod dopadl úplně nejlépe jak mohl.

Karolína bojovala o první místo na dálku, protože všechny její soupeřky začínali v první vlně a tak nevěděla jak na tom je a musela makat naplno až do posledního metru. Po doběhu do cíle se ukázalo, že skončila první ale s minimálním rozdílem 4s v čase 1:22, oproti loňsku zlepšení o 4 minuty! Druhá skončila Míša Waloszková, která se oproti loňsku zlepšila o 20 minut!

Pro Petra to byl první triatlon a tak šlo hlavně o to, vyzkoušet si kombinaci všech tří disciplín a dokončit. Po moc nepovedeném plavaní, kdy ho porazili horší plavci. Si vylepšil pozici na kole, ale v závěrečném běhu o ni zase přišel. Nakonec dokončil v pěkném čase 1:17 na 6. místě. Letos si triatlon ještě pořádně užije, v srpnu se pokusí zdolat Ironmana (3,8km plavání, 180km kolo, 42km běh) v Pieštanech www.slovakman.sk.

Honza popisuje průběh závodu takto: “Na triatlon v Karviné jsem byl letos hodně zvědavý, protože jsem zde startoval podruhé. Loni to pro mě byl úplně první závod. Chtěl jsem srazit nějaké minuty dolů a umístit se lépe než před rokem. Se štěstím se mi to sice povedlo, ale nebylo to vůbec jednoduché… Hned na úvod cyklistiky se mi totiž podařila přejet odbočka a ztratil jsem nejméně tři cenné minuty. Po otočce na mě ještě čekala červená na semaforech a pak jsem musel hodně zabrat. S vírou toho, že jedu dobře :-D a že někoho třeba ještě chytnu, jsem uháněl trasou dál. Jednoho z borců jsem asi v půli trati dohnal, pozdravil jsem, jak bylo v pokynech J a snažil se šlapat dál. Trochu se mi zlepšila nálada a pomalu jsem se přibližoval k cíli a k poslední disciplíně. Na běhu jsem se taky snažil, co to šlo, ale na výrazně lepší čas to nevypadalo. Nakonec se mi podařilo obsadit deváté místo, ale časem jsem si nepolepšil. Škoda toho zaváhání na začátku. Za chybu se platí ;-).”

Výsledky. Fotky tady a tady.

Tags:

Triatlon | Závody 2012

ICT triatlon 2012 - Račice

by Materazzi 13. June 2012 15:53

Medailová žeň na ICT Triatlonu v Račicích

    Je pro mě ctí použít tento nadpis našeho článku již podruhé. Ano, i v roce 2012 jsme Pražáky připravili o několik drahých kovů. Naše tříčlenná výprava se z Račic vrátila se zlatou, stříbrnou i bronzovou medailí a k tomu ještě s druhým místem v závodě družstev!
    Na každoročně pořádaném triatlonu pro IT firmy nesměla naše fugácká výprava chybět. Tentokrát jsme startovali za firmu Telefonica, kde pracuje Vilém. Kromě Viléma, Lumíra a mě se ale na startu objevili ještě další dva potencionální členové klubu – Michal a Karel, a na svém prvním triatlonu si vedli výborně! Tento závod se řadil do kategorie sprint triatlonů, to tedy znamenalo 750 m plavání ve veslařském kanálu, 20 km svižné cyklistiky okolo tohoto kanálu a 5 km běhu přilehlým lesíkem.

    Pokud budu mluvit za sebe, tak s plaveckou částí jsem velmi spokojená. Oproti minulému roku jsem se zlepšila o více jak 2 minuty. Lumír ovšem tentokrát první nevyplaval a Vilém k mému velkému údivu z vody vylezl až po mně. O kousek mi unikla soupeřka, když jsem zápasila se samotným výstupem na břeh, povolené dřevo mola mě totiž vrátilo zpět do vody. V depu jsem rychle popadla kolo a podařilo se mi zachytit skupinky, se kterou mi to rychle ubíhalo. Po dvou kolech nás dojel Vilém, pro něj jsme však byli moc pomalí, takže se ještě v závěru utrhl, což se mu následně v depu málem stalo osudným. Do nohy ho chytila křeč a byl donucen to tam chvíli „rozdýchávat“, nakonec se ale nevzdal a statečně pokračoval. To už jsem ho já opět předběhla (své náskoky tvořím zásadně a jedině v depu). Běh pro mě byl ale utrpením, nejdříve mě začalo píchat v boku, postupně mě rozbolelo celé břicho. Mám podezření, že zásluhu na tom nese taky pár loků zdejší vody, které jsem si dopřála během plavání. Podle očekávání mě Vilém záhy předběhl. Do cíle doběhl pouhou minutu za prvním závodníkem ze své kategorie, takže by se dalo říct, že nebýt příhody v depu, měli jsme hned dvě zlata! Ta druhá zlatá patřila mně, mám prostě štěstí na kategorie.

    Lumír po svém minulém bezkonkurenčním vítězství našel přemožitele a tentokrát vybojoval „jen“ bronzovou medaili. Vzhledem k tomu, že se chytil hned špice, tak jsem ho (jako obvykle) od startu neviděla. Podle časů si vylepšil hlavně kolo, není divu s tak pěknými značkovými ráfky!
    Při celkovém sčítání jsme se v týmech umístili na druhé příčce. Naši nováčci se umístili na 55. a 70. místě, oba s úsměvem na tváři a se zaslouženou spokojeností.

Výsledky závodu

Oficiální fotogalerie

Tags: ,

Triatlon | Závody 2012

Czechman 2012

by Adam 6. June 2012 13:33

Úspěšná výprava SK Fuga na letošním Czechmanovi

V sobotu 2.6. se nedaleko Pardubic konal jeden z nejpopulárnějších českých triatlonových závodu CZECHMAN. Závod se jel na polovičních tratích ironmana a byl druhým dílem v seriálu Ford Czechman Tour. Z našeho týmu jsme se zúčastnili tři: já (Adam), Lumír a Vilém. Na závod se dopravoval každý sám. S Lumírem jsme se sešli už v pátek v kempu a Vilém to vzal v sobotu na otočku z Brna. Ve stejném kempu byli ubytováni i závodící kamarádi z našeho regionu Viktor K., Tomáš M. a Honza S. Po ubytování se pak v pátek večer ještě proběhla společná předzávodní porada v místní hospodě.

V sobotu ráno po snídani jsme sbalili věci a vyrazili do místa startu, které bylo od kempu 12,5 km. Po našem příjezdu kolem 9hod už se v areálu závodu pohybovalo dost lidí. Bylo vidět, že se jedná o velmi populární závod.  I přes velký počet účastníků vše probíhalo bez problému. Míst pro parkování bylo dostatek, u prezentace nebyly fronty. Trochu mě zaskočily striktní pravidla organizace v depu, ale pořádek musí být. Bylo to moji nezkušeností s velkými závody, málem jsem tam nestihl dát běžecké boty, které jsem tam chtěl umístit až po rozpravě, ale depo se v 11h zavíralo. Vilém na to doplatil 15ti sekundovou penalizací. Na 11h byla naplánovaná rozprava, která trvala zhruba 20min. Při rozpravě bylo řečeno, že voda má kolem 20C, takže plavání v neoprenech bylo podle očekávání povoleno. Oblékli jsme tedy neopreny a šli se lehce rozplavat. Start závodu byl naplánován na 12h. Na písčitou pláž v místě startu se postupně naskládalo téměř 400 závodníků. Pláž nebyla úplně široká, tak se stálo v několika vrstvách za sebou. Mým prvním cílem v závodě bylo přežít bez újmy první metry plavání a neschytat moc kopanců. Přesně ve 12h zazněl startovní výstřel. Trať plavání měla trojúhelníkový tvar a dvě hlavní bójky se míjely po levé ruce. Na startu jsem proto stál úplně napravo se záměrem vyplavat hned úplně na kraj mimo hlavní proud, abych mohl nerušeně plavat svým tempem. První bójka, kolem které jsme se otáčeli, byla až po 750 metrech. Startovní pole se sice do té doby roztáhlo, ale i tak tam bylo dost těsno. Plaváním po pravé straně jsem se pohodlně vyhnul tlačenici v těsné blízkosti bójek. Poloviční ironman je dlouhý závod, tak jsem zvolil pohodové tempo, abych nebyl po plavání moc unaven a kupodivu se to povedlo a navíc v pro mě solidním čase 37:30. Tou dobou už Lumír ukrajoval první kilometry cyklistické části. Vilém vybíhal z vody těsně za mnou. Trasa kola měla dva 45km dlouhé okruhy a v každém okruhu byly dvě otočky o 180 stupňů. U otoček se dalo dobře kontrolovat odstupy mezi soupeři. Na trase bylo pár menších kopečků, ale nic strašného. Hlavně na velké části kola foukal nepříjemný vítr a přišlo mi, že jedem pořád proti němu. Pro mě nejvíce nepříjemný úsek byl asi 500m dlouhý průjezd vesnicí po dlažebních kostkách. Tam jsem se bál, aby se mi nerozpadlo kolo. Na kole jsem se snažil pravidelně něco pojídat – tyčinky, gely, banány. Ke konci cyklistické části už mi z toho začínalo být nevolno, tak přišla řada i na colu, kterou jsem vezl v druhé bandasce.  Lumír svůj náskok na nás během cyklistiky dále

 

navyšoval, takže jsme ho ani moc nepotkávali. Na otočkách jsem jen sledoval jak se ke mně přibližuje Vilém a zhruba 15km před koncem mě dojel. Ke konci kola už mě trochu bolely nohy, ale žádná velká krize, tak jsem byl zvědav jak to poběží. Na posledních kilometrech kola Vilém zvolnil o něco více než já, tak jsem ho viděl v depu až když jsem z něj vybíhal. Na běžecké části se běhalo po cestě v proti směru, takže bylo krásně vidět kdo jak na tom je. Na prvních kilometrech se mi běželo výborně. Na občerstvovačkách už jsem nic nejedl jen občas něco vypil, protože žaludek by už asi další gel asi nezvládnul. Kolem 13km jsem nakonec ještě jeden gel do sebe raději nacpal, přece jen do cíle to byl ještě kus cesty. Poslední 4km běhu už byly dost těžké. Nohy nechtěly běžet a kilometry ubíhaly pomalu, ale do cíle už jsem to nějak doběhnul. V cíli jsem byl velmi unaven, ale euforie po dokončení závodu nepopsatelná. Závod jsem nakonec zvládnul v pro mě nepředstavitelném čase 5:05:41. Lumír byl z nás nedostižně nejlepší za 4:44:11.A Vilém splnil své předsevzetí a překonal svůj osobní rekord časem 5:18:30. Navíc se nám podařilo předběhnout i kamarády z jiných týmů z našeho regionu, takže výprava více než úspěšná. Po závodě jsme to pak ještě rozebrali v kempu u piva a v neděli dopoledne vyrazili zpátky domů.


No a Vilém mezitím sepsal své vlastní postřehy, tak tady jsou:
Na Czechmana jsem odjížděl ráno z Kuřimi se dvěma cíli. Pokořit už konečně hranici pěti a půl hodin na půlce a zároveň porazit Viktora, který si na mne prý brousil zuby. Nakonec se mi oba cíle splnily a tak jsem večer odjížděl šťastný domů. Pojďme zpět k závodu. Ještě jsem ani neodstartoval a už jsem dostal penalizaci 15 sekund za pozdní příchod do depa. Ukládka věcí v depu měla být provedena do 11:00. A hned po výběhu z vody si mne rozhodčí odchytli a musel jsem zůstat chvíli stát a nic nedělat. Jinak plavání jak už bývá mým zvykem, když se plave daleko od břehu, začínám velmi zvolna. Nakonec jsem se dostal do dobrého rytmu, a posledních cca 500 metrů jsem navíc plaval za nohami jednoho borce, a nemusel jsem se tudíž moc starat, kam vlastně plavu. Při výběhu z vody vidím čas 37 minut a nějaké neidentifikovatelné drobné. To je myslím můj standardní výkon. Mnohem lepší než loňských tragických 41 minut. Na kole mi to frčelo taky docela dobře, i když cyklistiky jsem se vzhledem počtu letošních naježděných kilometrů obával nejvíce.  Na kole jsem potkal konečně na závodě svého spolužáka z vysoké školy Tomáše Strnada. Předjížděl mne na kole, a díky jménům na číslech mě poznal. V prvním kole jsem se držel kousek za Adamem, který vyplaval chvíli přede mnou.
V druhém kole jsem ho na jednom táhlém stoupání uviděl před sebou a rozhodl jsem se, že si máknu a sjedu ho. Což nevím, jestli byla dobrá volba. Každopádně před poslední obrátkou nějakých cirka 5 kilometrů do konce cyklistiky mne začaly brát stehna. Zpomalil jsem tedy raději a do depa jsem se jen tak lehounce došoural. Z depa jsem pak ale nohy rozběhl a to bylo dobře. Taktiku na běh jsem zvolil takovou, že si dám prostě první okruh a nebudu se dívat na hodinky, a pak uvidím co dál. Ke konci okruhu na asfaltce jsem měl krizi. Připadalo mi, že stojím na místě. Krizi však brzy vystřídala euforie, to když jsem se podíval po prvním kole na hodinky a hned mi bylo jasné, že jen velmi hluboká krize by mne mohla připravit o můj vysněný čas. Soustředil jsem se tedy na pravidelné, ekonomické tempo a běžel jsem dál. Na první obrátce běhu jsem si už už říkal, že bych mohl i zpomalit a užít si zbytek běhu v poklidu. Když tu mne zdraví v protisměru Viktor. Rychle v hlavě kalkuluji, a vychází mi, že když udržím stávající tempo, už by mne neměl seběhnout. A tak jsem dál běžel, co to jde. No a vskutku jsem náskok udržel. V cíli jsem měl čas 5:18, a čekalo mě už jen sladké odpočívání, občerstvování,  a chystání se domů. Na závěr bych se chtěl ještě zmínit o Adamovi. Dosáhl času téměř pět hodin na svém prvním polovičním Ironmanovi. Myslím, že je to vynikající čas a jestli vydrží u dlouhých tratí pak můžeme být svědky jeho skvělých výsledků.

Výsledky, oficiální stránky czechmana

Fotky od Viktorovy manželky, Ladislava Adámka, Prochisportu, Prachenský 1. část, Prachenský 2.část

Odkaz na TV záznam ze závodu

 

Tags: , ,

Triatlon | Závody 2012

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři