Blanenský plecháč 2012

by Materazzi 28. May 2012 15:06

Urvaná přehazovačka přerušila mé snažení po dvou kilometrech cyklistiky

 

Můj článek o Blanenském plecháči bude velmi krátký. Konečně mi vyšel čas se jít na tento sprint triatlon podívat a moc jsem se na něj těšil. Chtěl jsem to pojmout jako tréning na Czechmana a tak jsem na závod přijel na kole (mám to z domu 22 km). V nádherném dnu v nádherném prostředí jsem si uložil věci do depa, navlíkl se do neoprénu, rozplaval se v příjemně chladivé vodě a v 11:30 jsem spolu s cca stovkou závodníků odstartoval. Plavalo se v přehradě Pálava. Je to malinká přehrada a tak se 750 metrů muselo směstnat do dvou okruhů. Navíc museli trať kvůli nedostatku vody kousek zkrátit. Moc dobře se mi neplavalo a vylezl jsem z vody někde v polovině kolem 50. místa. Všechny lidi, s kterými jsem myslel, že bych plaval, jsem nechal daleko před sebou. Hupsnul jsem tedy na kolo, abych zjistil, že ani na kole letos nebudu excelentní a předjížděl mě jeden závodník za druhým. Z trápení mě vysvobodil hned druhý kilometr, kde jsem zabral a najednou točím naprázdno a borec za mnou křičí "Tys to urval". Koukám pod sebe a na zemi leží zkroucená má přehazovačka s kusem ulomené patky. No a tím pro mne závod skončil. A možná ne jen tento závod. Jelikož to vypadá, že novou patku na tento rám dostanu až cca za 14 dnů. Na Czechmana tak vyrazím zřejmě na silničce od manželky. Což ale vůbec nevadí. Z mé cyklistické výkonosti už stejně není co ubrat.  

Výsledky tady

A nějaké fotky: Prochisport, calipo

Tags:

Triatlon | Závody 2012

Pozvánka na Albrechtický sprint triatlon 2012

by Materazzi 21. May 2012 13:19

Albrechtický sprint triatlon tentokrát s intervalovým startem

clip_image002Poslední červnovou sobotu, tedy 30. 6.2012, se na Těrlické přehradě u obce Albrechtice uskuteční 4. ročník Albrechtického sprint triatlonu. Registrace na závod pro kategorii jednotlivců i pro štafety byla spuštěna již druhý květnový týden. Tratě se nemění. Závodníky tedy čeká cca 750 metrů plavání ve vodě přehrady, pak dva 11-ti kilometrové obrátkové okruhy poctivé cyklistiky mezi kruhovým objezdem v Albrechticích a Těrlickem, a nakonec běh do Albrechtic (po ulici Rybářská, Životická, Obecní, Hornická) a zpět k přehradě. Novinkou letos ale bude, že se závodníci vydají do vln Těrlické přehrady v 20 sekundových intervalech. Pořadí na startu si závodníci vylosují při registraci. Cílem tohoto experimentu je zamezit taktizování a hákování v závodě. „Nikdo nebude v žádném okamžiku vědět jak na tom je a proto bude muset na kole jet neustále naplno. Nikdo se nebude moci spolehnout na to, že se jen poveze“ říká Lumír Hlaváč, člen pořádajícího klubu SK Fuga „Je to experiment a uvidíme, jak ho přijmou závodníci“. Závod tak slibuje zajímavou zápletku, kdy vítěz bude znám až po doběhnutí posledního závodníka do cíle. Start prvního triatlonisty je plánován na 11:00. Je tedy docela možné, že první plavci se dostanou z vody v době, kdy někteří ještě budou čekat na start.

Závod pořádá klub SK Fuga a Český Červený Kříž Karviná. Zázemí poskytuje základna Vodní záchranné služby Těrlicko. Po závodě bude pro každého čekat občerstvení, včetně tradičního domácího guláše a piva. Zde proběhne i vyhlášení výsledků a předání cen. Albrechtický sprint triatlon je partnerským závodem Moravskoslezského poháru v triatlonu. Bližší informace naleznete v propozicích.

Po hlavním závodu ve sprint triatlonu proběhne vložený závod v plávání v délce 1 500 m a 3 000 m. Další informace o tomto plaveckém klání budeme zveřejňovat na našem webu.

clip_image004Pro děti budou připraveny různé atrakce, např. skákací hrad. V prostoru startu a cíle bude připraven pro závodníky a jejich doprovody a diváky bufet.

Po závodě je možno zůstat na závěrečnou after párty, kde nabízíme možnost přespání na základně VZS Těrlicko v ceně 200,- Kč za osobu (spací pytel sebou, teplá voda, WC, kuchyňka k dispozici). Nutná rezervace u organizátorů závodů.

Neváhejte a přijde si vyzkoušet triatlon, když si nevěříte na celou trať, tak můžete závodit jako 3 členná štafeta, kdy každý závodník absolvuje pouze jednu disciplínu.

Registrace je zde a propozice zde.

Tags:

Albrechtický Triatlon

Porubský sprinttriatlon 2012

by Karolína 9. May 2012 11:07

Tropické počasí a krasné druhé místo.

I tento rok jsem se na prvomájový Porubský sprinttriatlon vydala hájit klubové barvy sama. Na závod jsem vyrazila již pod třešní políbená, což, jak se později ukázalo, mě skutečně zachránilo před uschnutím. Přivítalo nás tropické počasí, které se záhy proměnilo na dusno před bouří. Na startovním poli se objevila i triatlonová hvězda Petr Vabroušek, což oživilo hlavně mužskou kategorii.

Porubský triatlon je specifický plaváním v bazénu a následným startem Gundersenovou metodou, s rozestupy podle časů plavání.

IMAG0211

Plavání na 500 metrů mě velmi potěšilo. Sice jsem si musela vystát skoro dvouhodinovou frontu, ale nakonec to stálo za to. Loňský čas jsem si vylepšila bezmála o celou minutu! (Zásluhu bych připsala hlavně plaveckému kempu, čímž vřele doporučuji.) Po pauze, následovala další fronta k depu, já jsem startovala asi 58. a má největší letošní soupeřka Lucie Gruchalová až 2 minuty za mnou. Před námi ale byla 2 kola v opravdu kopcovitém terénu a musím připustit, že Lucie má nade mnou, co se týče cyklistiky, hodně navrch, takže mě už v prvním kole předjela. Může za to dlouhý strmý nekonečný odporný kopec, který jsme v tom hicu museli absolvovat 2x! Už samotná ta myšlenka byla ubíjející… Nějak jsem to dobicyklila do depa a vyrazila na 3 klikaté okruhy parkem, tam mě ale úplně zradily síly, nemohla jsem popadnout dech a tak jsem jen tak, co noha nohu mine, utíkala stále vpřed. Ve druhém kole jsem u občerstvovačky trochu zvolnila a pořádně se osvěžila studeným ionťákem, to mi na chvíli dodalo a měla jsem to v plánu znovu zopakovat v dalším kole, jenže pořadatelům došla voda… to bylo jako kudla do zad, Ondra sice povzbuzoval, co mohl, ale energie mi už moc nezbývalo (a bez té pusy už bych byla asi úplně vyřízená). V závěru jsem ještě nasadila tempo, abych dohnala soupeřku přede mnou, byla sice o kolo pozadu, ale i tak mě štvalo, že mě v minulém kole předběhla;-) Mezitím se do depa dostal kanystr s vodou, takže jsem se po proběhnutí cílem mohla v klidu zhroutit vedle napajedla.

A jak to se mnou nakonec dopadlo? Bedna byla! Krásné druhé místo, se zlepšením 8 minut oproti loňsku…nutno ovšem podotknout, že tehdy jsem se ztratila Veselý obličej.

IMAG0220

Výsledky.

Tags:

Triatlon | Závody 2012

Krušnoman 2012

by Lumír 7. May 2012 22:29

Těžký, ale pěkný závod a počasí opět ukázalo co umí.

V Krušných horách jsme ještě nebyli a tak jsem spojili závod i s výletem. Do Klínu jsme dorazili už v pátek v podvečer. Po rychlé registraci jsme se ubytovali v hotelu Emeran, který leží přímo v centru závodu. Takže přímo z pokoje je všechno kousek. Po 19 hodině byla pro závodníky a doprovod připravena pasta party a po 20 začala rozprava. V sobotu jsme se probudili do nádherného počasí, a ani mě nenapadlo jak to bude vypadat odpoledne v průběhu závodu. Dopoledne od 10 hodin probíhaly dětské závody, kterých se zúčastnil i Kubík. Děti po registraci dostali startovní čísla a dokonce i čipy. Kubík běžel v nejmladší kategorii a skončil na pěkném druhém místě.

krusnoman_kubik_bedna

Krušnoman je duatlon, kdy se nejprve běží 5km, pak následuje cyklistika 78km a na závěr zase běh 15km – běží se stejná trať jako v prvním běhu akorát že 3x. Vše se koná v horách, takže tam nejsou žádné rovinky a je to stále buď do kopce nebo z kopce. Profil kola a druhého běhu je na následujícím obrázku:

Trať cyklistiky

Trať druhého běhu

Start závodu proběhl ve 13 hodin za nádherného počasí. Hned po startu se začíná stoupáním a po krátkém seběhu následovala nejtěžší část běžeckého okruhu. Asi kilometrové stoupání s asi 200m rozbahněným úsekem. Na konci stoupání byla občerstvovačka a pak už jen klesání do cíle. Celá trasa vedla po lesních cestách bez asfaltu a byla z 99% suchá.

krusnoman_1

Já jsem první běh pojal jako zahřívací a nikam jsem nespěchal, dokonce jsem si stihl i odskočit na záchod Veselý obličej. Do depa jsem doběhl čerstvý a připraven začít makat na kole. V prvním depu jsem ještě pro jistotu do zadní kapsy dresu přidal vestu a návleky na ruce a snažil se co nejlépe zabalit běžecké boty do igelitové tašky pro případ deště.

krusnoman_2

Cyklistická trať se skládá ze 3 okruhů na obrátkové trati s obrátkou v Českém Jiřetíně. Začíná se hned asi 2km stoupáním, pak následuje pár takových hrbolků nahoru a dolů a pak sjezd do Českého Jiřetína, tak byla otočka a po stejné trati zpět. Celkové to dalo kolem 1300 nastoupaných metrů. Během prvního okruhu jsem se seznamoval s tratí. Pozitivní bylo, že stoupání jsem zvládal bez problémů a soupeřům ujížděl. Horší to bylo ve sjezdech, kdy jsem zase ztrácel. Nebylo to ani technickou náročností sjezdů, ale prostě mi to z kopce jelo pomaleji než soupeřům. Pomalu začínalo čím dál více foukat a vyvrcholilo to pořádným slejvákem někdy ve druhém okruhu, chvílemi padaly i kroupy. Během 5 minut jsem byl komplet promočený. Navíc se ochladilo a tak dokončení cyklistiky bylo opravdu hodně náročné a prověřilo všechny závodníky. Já jsem osobně ztratil chuť závodit a cíl jsem měl jen dokončit. Do druhého depa jsem dojel pořádně promrzlý a ani jsem si nevšiml Kamči, která stála kousek ode mně a dokonce na mě i mluvila Veselý obličej. V depu jsem zjistil, že mé zabalení bot nebylo úspěšné a tenisky byly durch promočené.

krusnoman_3

Výběh z druhého depa se nedá nazývat ani během. Vůbec jsem necítil nohy v botách a měl jsem pocit, že to nejsou ani moje nohy. Trať se po vydatném dešti proměnila místy v pěknou bažinu. Nohy mi rozmrzly asi až po 3km a konečně jsem měl pocit že běžím. V průběhu prvního okruhu jsem začal počítat, že bych se mohl dostat na ředitelský čas. Tento čas zajel na stejné trati, asi před měsícem ředitel závodu Tomáš Langhammer, a před závodem vyhlásil soutěž o to, kdo se nejvíce přiblíží jeho času. Na vítěze čekal poukaz v hodnotě 1000Kč na kompresní podkolenky. Myslel jsem, že ředitelský čas je 4:24, a tak jsem zbytek běhu směřoval k tomuto času. Postupně, jak jsem rozmrzal, se mi běželo čím dál lépe, ale cíl už nebylo umístění, ale ředitelský čas Veselý obličej. Do cíle jsem se dostal v čase 4:24:57. Bohužel jsem se v cíli dozvěděl, že ředitelský čas je 4:27:40, takže mi to nevyšlo.

krusnoman_4krusnoman_5

V cíli jsem porušil všechny stravovací doporučení co jíst po závodě a s chutí jsem snědl několik půlkrajíců chleba se sádlem, cibulí a kyselýma okurkami. Začalo zase pršet a tak jsem se přesunul do pokoje a šel se vyhřát do sprchy. Závod je to opravdu těžký a v kombinaci s počasím je to jeden z nejtěžších závodů v ČR. Pokud mi to příští rok vyjde tak určitě zase přijedu.

Výsledky.

Fotky 1, 2, 3.

Tags:

Triatlon | Závody 2012

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři