Dolnolhotská desítka 2012

by Honza 30. April 2012 13:39

Letní teploty a téměř 300 závodníku na startu.

Poslední dubnový víkend se parádně vyčasilo a místo pálení čarodějnic jsme vyjeli pár kilometrů za Ostravu do Dolní Lhoty, kde se každoročně běhá Dolnolhotská desítka. na letošním osmém ročníku padnul rekord v počtu účastníků. Přijelo se proběhnout 275 závodníků. Naše výprava byla dvoučlenná. Já a Lumír, který mi dělal doprovod. Měl jsem se pokusit o čas pod čtyřicet minut, ale protože to byla moje první desetikilometrová trať v závodě, nebyl jsem si tím úplně jistý. Před startem jsme si dali krátký rozklus a prohlédli si kousek trasy, která byla poměrně rovinatá, jen mírně stoupala v první polovině. Po pěti kilometrech byla otočka a za odměnu mírné klesání. Celkové převýšení bylo 65 metrů.

Abychom pokořili oněch čtyřicet minut, museli jsme běžet kilometr za čtyři minuty. Na prvních pěti kilometrech i trochu pomaleji, protože trasa mírně stoupala. Ovšem už tady jsem tušil, že pod čtyřicet to dnes asi neudýchám. Moje očekávání se naplnilo asi v polovině závodu. Začalo se mi opravdu špatně dýchat a nemohl jsem udržet tempo. Museli jsme zpomalit a já jsem se pokoušel pořádně rozdýchat. Lumír si dokonce stihnul sundat i boty a chvíli běžel bez nich :-D Na poslední kilometr mě vyhecoval a do cíle jsme doběhli v čase 44:20.

Výsledky.

Tags:

Závody 2012

Jarní duatlon v Dobroslavicích 2012

by Honza 19. April 2012 20:02

Sezóna zahájena

V sobotu kolem půl deváté jsme vyrazili společně s Kájou do Dobroslavic na první jarní duatlon. Naši další parťáci Adam a Petr jeli samostatně. Přes Ostravu Porubu a Děhylov jsme byli za necelou třičtvrtěhodinku na místě. Hned při vjezdu do Dobroslavic jsme uviděli start a cíl závodu, kde už se hemžili první nedočkavci. Zaparkovali jsme u hasičárny a šli se nahlásit. Při prezentaci jsme každý dostali knihu o Porubě a nějaké cukry ve formě müsli tyčinek a energiťáku. Do zahájení závodu zbývalo dost času, tak jsme se šli posilnit vlastnoručně upečenou bábovkou od Káji. Ani tento týden počasí nehrálo s náma. Bylo poměrně chladno a foukal mírný vítr. V deset hodin jsme pomalu začali sundávat kola ze střechy a převlékat se do našich šmoulovských úborů. Z minulého týdne jsem se nepoučil a vzal si opět krátké elasťáky. Nakonec to ale byla dobrá volba, protože během závodu jsem se pořádně zapotil. Minuty ubíhaly, nervozita stoupala a byla tu rozprava.

dobroslavice_5dobroslavice_4

Startovní pole bylo poměrně pestré. Závodilo se v několika kategoriích a mezi zúčastněnými bylo i pár závodníků z Polska. Po odpískání jsme se s hlasitým výkřikem všichni rozeběhli změřit své síly. Docela rychle se vytvořily dvě větší skupiny. Adam se vydal s tou první a my s Petrem jsme zvolili spíše volnější tempo. Musím říct, že z prvního běhu jsem měl hodně dobrý pocit a do depa jsme doběhli společně asi za 23 minut.

dobroslavice_2

Čekali nás tři okruhy po deseti kilometrech v poměrně kopcovitém terénu. Na kole jsem rozhodně nejel v takové pohodě jako při běhu a bylo to rychle znát. Měl jsem problém se někoho chytit a taky mi rychle tuhly nohy. Na trati bylo několik stoupání a k těm nejnepříjemnějším patřil kopec hned za točnou a jeho pokračování až k vytouženému sjezdu. Další bonbónek byl na konci okruhu v podobě několika se zvedajících zákrut. Na kole jsem s Petrem v posledním okruhu neudržel tempo a do depa jsme dojeli asi s minutovým rozestupem.

dobroslavice_3dobroslavice_6

Při závěrečném běhu jsem ho celou dobu viděl před sebou, ale na třech kilometrech už jsem se nedokázal přiblížit, nicméně jeden závodník se za moje záda dostal. Do cíle jsem doběhl v čase 1:48:17. V žebříčku jsem sice nebyl mezi těmi nejlepšími, ale dobrý pocit jsem někdy víc než cenný kov. Mimochodem ostatní členové podali také velmi sympatické výkony. Kája zaostala jen několik desítek sekund za třetím místem, Adam byl nejlepším zástupcem naší mužské obsady a doběhl v čase 1:43:57 a Petr dvacet osm vteřin přede mnou v čase 1:47:49.

doroslavice_1

Výsledky.

Tags:

Závody 2012

Velikonoční vločky sněhu

by Honza 13. April 2012 09:34

Ráno mě příjemně překvapilo slunečné počasí a tak jsem vyjel na kole v krátkém. Záhy jsem zjistil, že jsem to hluboce podcenil a na stadionu jsem se objevil jako jediný s holýma nohama. Pár svižných koleček na rozběhání, krátká zastávka u prezenčky, protáhnout se a hlavně se před startem nezastavit. Asi minutu po jedenácté a po krátkém přivítání jsme už všichni stáli na startovní čáře. Počasí nám vůbec nepřálo. Bylo chladno a v cílové rovince proti nám foukal nepříjemný severák. Ale podmínky byly pro všechny stejné. Zaznělo zahvízdání, spustili se stopky a všichni vyběhli na 12-ti minutovou pouť. Já jsem se zařadil za týmového kolegu Adama, který mě skvěle táhnul. Po necelých 12 minutách měl ještě dost sil a skončil několik desítek metrů přede mnou. Když už jsme byli všichni rádi, že máme odběháno, začalo něco bílého a studeného poletovat ve vzduchu. Sníh! Takže můj závěr… Po letošním ročníku Velikonoční 12-ti minutovky přestávám věřit na globální oteplování.

honza_12min

Tags:

Závody 2012

Velikonoční 12-minutovka - výsledky

by Materazzi 11. April 2012 14:43

Nový traťový rekord v podání Libora Pavelky

Už popáté pořádal náš klub SK Fuga o velikonoční neděli na stadiónu Slavie Havířov 12-minutovku. Na startu se sešlo opět o něco více závodníků než loni a to přesto, že za Fugu se zůčastnili jen tři ze šesti členů. Počasí moc nepřálo. Zima kolem bodu mrazu a v jedné rovince se navíc běželo proti větru. Po startu se na čele vytvořila trojice Libor Pavelka, Lukáš Krpec a náš Lumír Hlaváč. Ten v druhé polovině závodu nestačil tempu a začal ztrácet. Nakonec Libor Pavelka utahal i Lukáše a systémem start - cíl zvítězil. Vytvořil tak rekord našeho závodu výkonem 3500 metrů. Uvidíme zda-li padne příští rok hranice 9 uběhnutýcyh okruhů.

Výsledky zde

Fotky zde

Díky neúčasti ředitelky našich závodů Marušky se nám do výsledků asi zanesly nějaké chyby - nejsme si jisti výkonem Martina Bušeka a mezičasy Honzy Jacka asi taky nesedí.... Za chyby ve výsledcích se omlouváme.

Tags:

Závody 2012

Můj první závod - 7. ročník ČSOB Bratislava Maratonu

by Petr 5. April 2012 21:40

Pravé aprílové počasí a skvělá atmosféra na trati.

clip_image002V sobotu, 31.3. jsem společně s běžci z BK Sak Karviná dorazil do Bratislavy, kde se v neděli, 1.4. měl konat 7. ročník ČSOB Bratislava Maratonu. Jelikož byl toto můj první závod, přihlásil jsem se na půlmaraton, kde jsem chtěl otestovat své schopnosti a prohlédnout si prostředí velkého závodu. Společně se mnou se do letošního ročníku přihlásilo 1981 půlmaratonů.

I přes nízkou teplotu panovala ve Staré Bratislavě, odkud se v 10:00 startovalo, dobrá nálada a sportovní nadšení. Před startem jsem byl nervózní, ale po odstartování jsem se soustředil na běh a nervozita opadla. Trať vedla na most přes Dunaj a pokračovala kolem sídliště Petrželka. Dále jsme běželi po hrázi, kde silně foukalo a začal padat sníh – krásné „aprílové“ počasí! Trať pokračovala přes další most do centra města a vracela se zpět do Staré Bratislavy. Během závodu jsem se snažil udržet tempo 5 min/km, což se mi dařilo a nenastala žádná krize. Líbilo se mi nadšení fanoušků závodu, kteří nás povzbuzovali podél celé trati.

Do cíle jsem doběhl v čase 1:43:04 a celkově jsem se tak umístil na 509. místě, v kategorii 40 – 50 let jsem pak obsadil 90. příčku. Rád bych poděkoval běžeckému klubu BK Sak Karviná za organizaci dopravy, ubytování a podporu při závodu.

Výsledky.

Tags:

Závody 2012

Aprílový maratón v Kuřimi

by Materazzi 5. April 2012 14:12

Druhý závod Kuřimské běžecké ligy

Tak jsem zase jednou zavítal na Kuřimskou běžeckou ligu a postavil jsem se na start Aprílového maratónu. Nejedná se o závod maratónské délky, ale trať měří jen 6,3km. Tento závod jsem běžel i loni a tak jsem si chtěl potvrdit rostoucí běžeckou formu. Loni bylo krásné jarní počasí, ale letos mě přivítalo počasí téměř zimní. Dokonce to vypadalo, že začne i sněžit.  Odstartoval jsem velmi dobře a držel jsem se zpočátku hodně vepředu. Moc dlouho mi to ale nevydrželo. Už při výběhu a obíhání Horky jsem se začal propadat. Někde kolem obrátky jsem svůj pád zastavil a následně při cestě zpět jsem už udržel celkové 19 místo z téměř 60 běžců a běžkyň.

No nakonec jsem měl čas v cíli 29:51. To je čas o 1 minutu lepší než loni, ale abych napsal pravdu, čekal jsem čas o něco lepší. Když uvážím, že většina startujících běžců závodila den předem i na brněnském poháru pak ani umístění není moc dobré. Doufám, že to jde na vrub jen tomu, že jsem byl poněkud nevyspaný z péče o malého Petříka, který před 14 dny spatřil světlo tohoto světa.

Tady je odkaz na výsledky

A nějaké fotky od Petra, Jirky a Terez

Tags:

Závody 2012

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři