Dolnolhotská desítka 2012

by Honza 30. dubna 2012 13:39

Letní teploty a téměř 300 závodníku na startu.

Poslední dubnový víkend se parádně vyčasilo a místo pálení čarodějnic jsme vyjeli pár kilometrů za Ostravu do Dolní Lhoty, kde se každoročně běhá Dolnolhotská desítka. na letošním osmém ročníku padnul rekord v počtu účastníků. Přijelo se proběhnout 275 závodníků. Naše výprava byla dvoučlenná. Já a Lumír, který mi dělal doprovod. Měl jsem se pokusit o čas pod čtyřicet minut, ale protože to byla moje první desetikilometrová trať v závodě, nebyl jsem si tím úplně jistý. Před startem jsme si dali krátký rozklus a prohlédli si kousek trasy, která byla poměrně rovinatá, jen mírně stoupala v první polovině. Po pěti kilometrech byla otočka a za odměnu mírné klesání. Celkové převýšení bylo 65 metrů.

Abychom pokořili oněch čtyřicet minut, museli jsme běžet kilometr za čtyři minuty. Na prvních pěti kilometrech i trochu pomaleji, protože trasa mírně stoupala. Ovšem už tady jsem tušil, že pod čtyřicet to dnes asi neudýchám. Moje očekávání se naplnilo asi v polovině závodu. Začalo se mi opravdu špatně dýchat a nemohl jsem udržet tempo. Museli jsme zpomalit a já jsem se pokoušel pořádně rozdýchat. Lumír si dokonce stihnul sundat i boty a chvíli běžel bez nich :-D Na poslední kilometr mě vyhecoval a do cíle jsme doběhli v čase 44:20.

Výsledky.

Tags:

Závody 2012

Jarní duatlon v Dobroslavicích 2012

by Honza 19. dubna 2012 20:02

Sezóna zahájena

V sobotu kolem půl deváté jsme vyrazili společně s Kájou do Dobroslavic na první jarní duatlon. Naši další parťáci Adam a Petr jeli samostatně. Přes Ostravu Porubu a Děhylov jsme byli za necelou třičtvrtěhodinku na místě. Hned při vjezdu do Dobroslavic jsme uviděli start a cíl závodu, kde už se hemžili první nedočkavci. Zaparkovali jsme u hasičárny a šli se nahlásit. Při prezentaci jsme každý dostali knihu o Porubě a nějaké cukry ve formě müsli tyčinek a energiťáku. Do zahájení závodu zbývalo dost času, tak jsme se šli posilnit vlastnoručně upečenou bábovkou od Káji. Ani tento týden počasí nehrálo s náma. Bylo poměrně chladno a foukal mírný vítr. V deset hodin jsme pomalu začali sundávat kola ze střechy a převlékat se do našich šmoulovských úborů. Z minulého týdne jsem se nepoučil a vzal si opět krátké elasťáky. Nakonec to ale byla dobrá volba, protože během závodu jsem se pořádně zapotil. Minuty ubíhaly, nervozita stoupala a byla tu rozprava.

dobroslavice_5dobroslavice_4

Startovní pole bylo poměrně pestré. Závodilo se v několika kategoriích a mezi zúčastněnými bylo i pár závodníků z Polska. Po odpískání jsme se s hlasitým výkřikem všichni rozeběhli změřit své síly. Docela rychle se vytvořily dvě větší skupiny. Adam se vydal s tou první a my s Petrem jsme zvolili spíše volnější tempo. Musím říct, že z prvního běhu jsem měl hodně dobrý pocit a do depa jsme doběhli společně asi za 23 minut.

dobroslavice_2

Čekali nás tři okruhy po deseti kilometrech v poměrně kopcovitém terénu. Na kole jsem rozhodně nejel v takové pohodě jako při běhu a bylo to rychle znát. Měl jsem problém se někoho chytit a taky mi rychle tuhly nohy. Na trati bylo několik stoupání a k těm nejnepříjemnějším patřil kopec hned za točnou a jeho pokračování až k vytouženému sjezdu. Další bonbónek byl na konci okruhu v podobě několika se zvedajících zákrut. Na kole jsem s Petrem v posledním okruhu neudržel tempo a do depa jsme dojeli asi s minutovým rozestupem.

dobroslavice_3dobroslavice_6

Při závěrečném běhu jsem ho celou dobu viděl před sebou, ale na třech kilometrech už jsem se nedokázal přiblížit, nicméně jeden závodník se za moje záda dostal. Do cíle jsem doběhl v čase 1:48:17. V žebříčku jsem sice nebyl mezi těmi nejlepšími, ale dobrý pocit jsem někdy víc než cenný kov. Mimochodem ostatní členové podali také velmi sympatické výkony. Kája zaostala jen několik desítek sekund za třetím místem, Adam byl nejlepším zástupcem naší mužské obsady a doběhl v čase 1:43:57 a Petr dvacet osm vteřin přede mnou v čase 1:47:49.