Štěpánský běh Porubou 2011–34. ročník

by Lumír 28. December 2011 22:50

Ideální běžecké počasí a bloudění na trati.

V Porubě na Štěpána už nesmíme chybět, letos se k nám přidala i Karolína. Na rozdíl od Vánočního krosu před třemi dny bylo téměř ideální běžecké počasí, teplota kolem 6 °C, na cestách žádný sníh nebo led a skoro bezvětří. Vilém šel do závodu s cílem zopakovat loňský čas, Karolína si to šla zkusit a já jsem měl v plánu se dostat do nějaké čelní skupiny a vydržet tam co nejdéle.

IMGP0033IMGP0003_1

Vilém popisuje průběh závodu takto: “Co se týče mně, tak jsem přepálil začátek. Běželo se mi super a ještě někde kolem Kauflandu jsem měl na dohled v dáli Lumíra. Bohužel jsem ještě před přeběhnutím Opavské v Třebovicích dostal krizi, které jsem se už nezbavil až do cíle. Od té chvíle mě neustále někdo předbíhal. V polovině závodu, na kruháči, koukám na hodinky a 29:30 pořád dávalo naději na čas pod hodinu, ale nešlo to. Nahoře, než se přebíhalo znovu Opavskou, u koleji mě doběhl Vlastík Klapka s Marcelem Bodym a s Tomášem Malátkem. Nebyl jsem schopen se jich zachytit a utekli mi. V cíli jsem byl za 1:01:24, což je o 2 minuty horší čas než loni a jsem z toho hodně zklamaný. Paradoxně to byl však nejlepší čas za Fugu ... :o)))))”

stepan

Já jsem odstartoval dobře a bez problému jsem se dostal mezi soupeře se kterými jsem chtěl běžet. Běželo se mi dobře, až jsem se musel nutit k tomu abych zpomalil a zbytečně nepřepálil. Za Tescem jsem se na dohled zachytil za skupinku běžců a běžel s nimi. Vše probíhalo bez problémů, žádné krize a měl jsem i chuť v druhé polovině zrychlit a dostat se před pár soupeřů, v půlce trati jsem se pohyboval kolem 17. místa. Problémy začaly na sídlišti v Pustkovci, v této části závodu jsme překonali nejvyšší bod trati a až do cíle je to už pořád z kopce, bohužel skupina co jsem s ní běžel na dohled, zapomněla odbočit a pokračovala rovně dolů, místo aby běžela k Opavské ke kolejím VŠB – já jsem bohužel pokračoval stejně Smutný obličej. Tímto pro mě závod skončil, zvolnil jsem a nechal se doběhnout dalšími nešťastníky. Seběhli jsme až na Martinovskou a po stejné trati akorát obráceně jsme pokračovali do cíle/startu. Trošku mě to seběhnutí mrzí, dle výsledků ostatních soupeřů to mohl být pěkný čas – pod 50 minut. Ale na druhou stranu “zkrácení” tratě znamenalo celkově asi 16 km, což zase byl pěkný tempový trénink.

IMGP0041

Pro Karolínu to byla další z letošních premiér a dopadla celkem dobře. Podařilo se jí porazit Dědka Beskydského a do cíle doběhla za 1:07:15.

Výsledky. Fotky od Radima, MK Seitl, Lašský běžecký klub.

stepan_karolina

Tags:

Závody 2011

Vánoční kros v Bělském lese 2011–24. ročník

by Lumír 28. December 2011 21:48

Sníh, mráz a stejný čas jako loni.

Vánoční kros v Bělském lese je další z mých tradičních závodů, letos jsem se zúčastnil už po čtvrté. Ráno se mi na závod vůbec nechtělo, byl napadlý sníh a teplota kolem –4 °C a navíc jsem jel sám. Na startu se sešlo kolem 80 závodníků a běžely se 2 okruhy, celkem něco kolem 6 km.

V 10:30 bylo odstartováno a začalo se hned zostra, já jsem na startu trošku zaspal a tak jsem ze začátku musel přidat a dostat se ke svým soupeřům. Asi po 1km se mi vedoucí skupina začala vzdalovat a kolem mě nikdo nezůstal, jen první žena Tamara Stonová, s ní jsem oběhl první okruh v čase 11:18. Druhé kolo jsem se snažil držet stejné tempo, což se mi podařilo na 100% a v cíli jsem byl za 22:36 na 15. místě celkově. Čas jsem měl o 2 sekundy pomalejší než loni, ale vzhledem v současnému typu tréninku jsem nadmíru spokojen.

Výsledky. Foto MK Seitl.

Tags:

Závody 2011

PF 2012

by Lumír 19. December 2011 14:47

pf2012

Tags:

Ostatní

Lysacup 2012 – 6. etapa Bezruč

by Karolína 11. December 2011 20:51

Další má premiérová etapa, ovšem tentokrát i s náznaky sněhu na Lysé hoře!

vysílačV sobotu ráno jsem se postavila na start s mírně indisponovanými dolními končetinami po čtvrtečním tréninku třetinového ironmana. Utěšovala jsem se tím, že od Bezruče má Lysacup rychlý průběh, ale jen se nohy spustily na zem, čekalo mě vystřízlivění. Asfalt byl kluzký tak, že bezpečný pohyb byl možný pouze krok sun krok. Docela jsem si oddychla, když jsem viděla, že brzo se z asfaltu sejde na lesní cestu, ale to jsem ještě netušila, co mě čeká dál.

My, ženy jsme startovaly o minutu dříve než muži. Snad aby se nemuseli obtěžovat nás v tom nejprudším a nejužším úseku – hangu, předbíhat, ale stejně nás doběhli už před ním, takže pošťuchovačka během drápání se nahoru byla zajištěna. Zde se mi také podařilo předběhnout Veroniku, i když se rozestupy mezi námi neustále měnily v závislosti na tom, kolik lidí se tam zrovna vměstnalo. Nekonečné stoupání kolmo vzhůru bylo vystřídáno padesátimetrovou rovinkou, po které teprve začalo to pravé dobrodružství. Kameny s milimetrovou vrstvou ledu předchozími běžci pečlivě vyhlazeny do té nejlepší slizkosti mi přivodily nejeden pád. Přesněji řečeno vždy jeden pád na jeden krok. Rovinatější úseky, na kterých by se za normálních okolností dalo krásně běžet, mě teď za každý takový pokus vytrestaly. Po kilometru balancování došlo konečně na sníh. Na vrchol se opět nedalo dohlédnout, tentokrát to však nebylo vinou mlhy, ale oslňujícího sluníčka – na počasí jsme si rozhodně stěžovat nemohli. A tak i poslední stoupání do severní sjezdovky proběhlo poněkud veseleji než posledně z Krásné, přestože mě zde předtyčkoval Beskydský Dědek!

lysacup__IMG_2870_802lysacup__IMG_2929_802

Lumír, který mě předběhl v půlce hangu, už čekal nahoře na vítězné foto. Dokonce i tento železný muž přiznal, že se na něm čtvrtek podepsal Veselý obličej. Zapózovali jsme Tomášovi do objektivu a parakotoulem jsme se snesli zase zpět k autu.

378130_2819619254224_1371190654_2978575_117398595_n

Výsledky.

Fotky od Ivoše.

383014_2819386368402_1371190654_2978494_1728064878_n

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

Mikulášský běh v Okrouhlé

by Materazzi 4. December 2011 13:13

2. závod zimního brněnského běžeckého poháru

V sobotu jsem se zúčastnil Mikulášského běhu v Okrouhlé, v malebné vesnici na kopci v Drahanské vrchovině. Tento závod brněnského poháru je daleko od Brna a tak se dala předpokládat nižší účast běžců. I tak na závodech ve všech kategoriích startovalo asi 4 stovky závodníků. V hlavním závodě na cca 8 a půl kilometrů pro kategorii „muži A“ a veterány startovalo 217 borců. Trať byla netradičně nejdříve neustále něco přes 150 výškových metrů z kopce a pak téměř pořád do kopce. Bylo mokro a mráz, takže některé úseky tratě byly namrzlé.  

Celý sobotní den se mi nic nedařilo - pokoušelo se o mně nachlazení, dostal jsem rýmu, při příjezdu do Okrouhlé jsem si o zídku škrábl auto, pak jsem zjistil že nemám Fugácký dres a završil jsem to špatným výkonem v závodě. Začátek byl docela dobrý, z kopce to pěkně ubíhalo. Jakmile jsem se ale dostal na nejnižší bod trasy a začalo se stoupat, tak jsem hned poznal, že to nebude nic moc. Funěl jsem jako lokomotiva, začaly mě bolet stehna a měl jsem sto chutí to zabalit. Zejména po výběhu z lesa když bylo krásně vidět, jaký kopec nás ještě čeká, a když mne začali předbíhat jeden běžec za druhým. Rezignoval jsem na boj o slušné umístění a mým jediným cílem bylo dokončit. Což se mi nakonec podařilo až ve třetí třetině startovního pole. Doběhl jsem v čase 43:24 na celkově 144. Pozici jen necelou minutu před známým triatlonovým veteránem Mildou Bayerem. Celkově musím napsat, že to byl jinak moc pěkný závod v krásném prostředí. V hlavním závodě zvítězil Daniel Orálek s půl minutovým náskokem před Janem Kohutem.

Výsledky závodu naleznete zde

 

Krátké video ze závodu

Fotky ze závodu od Petry

Fotky od Magdy a Petra

 

Tags:

Závody 2011

Lysacup - Mistrovská etapa od Rajské boudy

by Karolína 1. December 2011 10:26

Také tuto sobotu jsme se samozřejmě zúčastnili Lysacupu, tentokráte však přímo mistrovské etapy! Myšlenka na to, že jsou ve hře medaile pro první tři závodníky každé kategorie, popoháněla směrem k vysílači neuvěřitelných 250 závodníků. Hnala i Lumíra a Lumír hnal mě, díky čemuž jsme si oba ve výsledku posunuli své časy k lepšímu.

Pro mě byla Rajská bouda premiérou a to dost krušnou. Tentokráte žádná delší rovinka, či klesání, kde bych utekla své soupeřce Veronice, takže jsem celou hodinu absolvovala s hrozbou v zádech a jazykem na vestě. Nakonec jsem Veroniku ustála, ale těsně před koncem mě předběhla jiná závodnice (to je výzva na příště!).

Lumír si opět s přehledem vybojoval přední pozici a dokončil na 27. místě v kategorii, jen s několikaminutovou ztrátou na vítěze. Mně se podařilo urvat 5. místo v ZA, ovšem se ztrátou na Dědka Beskydského. Zase mám co vracet…

A tady jeste pro fajnšmekry je přepis článku v morzeovce:

--/../.../-/.-./---/...-/.../-.-/.-/ /./-/.-/.--./.-/ /--../ /.-./.-/.---/.../-.-/./ /-.../---/..-/-../-.--/ / / / /-/.-/-.-/./ /-/..-/-/---/ /.../---/-.../---/-/..-/ /.---/.../--/./ /..././ /.../.-/--/---/--../.-././.---/--/./ /--../..-/-.-./.-/.../-/-./../.-../../ /.-../-.--/.../.-/-.-./..-/.--./..-/--..--/ /-/./-./-/---/-.-/.-./.-/-/./ /...-/.../.-/-.-/ /.--./.-./../--/---/ /--/../.../-/.-./---/...-/.../-.-/./ /./-/.-/.--./-.--/--..-/ /--/-.--/.../.-.././-./-.-/.-/ /-./.-/ /-/---/--..--/ /--.././ /.---/.../---/..-/ /...-/./ /..../.-././ /--/./-../.-/../.-.././ /.--./.-./---/ /.--./.-./...-/-./../ /-/.-./../ /--../.-/...-/---/-../-./../-.-/-.--/ /-.-/.-/--../-.././ /-.-/.-/-/./--./---/.-./.././--..--/ /.--./---/.--./---/..../.-/-././.-../.-/ /.../--/./.-././--/ /-.-/ /...-/-.--/.../../.-../.-/-.-./../ /-././..-/...-/./.-./../-/./.-../-./-.--/-.-./..../ /..---/...../-----/ /--../.-/...-/---/-../-./../-.-/..-/// /..../-./.-/.-../.-/ /../ /.-../..-/--/../.-./.-/ /.-/ /.-../..-/--/../.-./ /..../-./.-/.-../ /--/./--..--/ /-../../-.-/-.--/ /-.-././--/..-/--../ /.---/.../--/./ /.../../ /---/-.

../.-/ /...-/./ /...-/-.--/.../.-.././-../-.-/..-/ /.--./---/.../..-/-./..-/.-../../ /.../...-/./ /-.-./.-/.../-.--/ /-.-/ /.-.././.--./.../../--/..-/// / /.--./.-./---/ /--/./ /-.../-.--/.-../.-/ /.-./.-/.---/.../-.-/.-/ /-.../---/..-/-../.-/ /.--./.-././--/.././.-./---/..-/ /.-/ /-/---/ /-../---/.../-/ /-.-/.-./..-/.../-./---/..-/// /-/./-./-/---/-.-/.-./.-/-/./ /--../.-/-../-./.-/ /-.././.-../.../../ /.-./---/...-/../-./-.-/.-/--..--/ /-.-./../ /-.-/.-.././.../.-/-./../--..--/ /-.-/-.././ /-.../-.--/-.-./..../ /..-/-/./-.-/.-../.-/ /.../...-/./ /.../---/..-/.--././.-./-.-././ /...-/./.-./---/-./../-.-././--..--/ /-/.-/-.-/--.././ /.---/..././--/ /-.-././.-../---/..-/ /..../---/-../../-./..-/ /.-/-.../.../---/.-../...-/---/...-/.-/.-../.-/ /.../ /..../.-./---/--../-.../---/..-/ /...-/ /--../.-/-.././-.-./..../ /.-/ /.---/.-/--../-.--/-.-/./--/ /-./.-/ /...-/./.../-/./// /-./.-/-.-/---/-././-.-./ /.---/..././--/ /...-/./.-./---/-./../-.-/..-/ /..-/.../-/.-/.-../.-/--..--/ /.-/.-.././ /-/./.../-././ /.--./.-././-../ /-.-/---/-./-.-././--/ /--/./ /.--./.-././-../-..././..../.-../.-/ /.---/../-./.-/ /--../.-/...-/---/-../-./../-.-././ /--.../-/---/ /.---/./ /...-/-.--/--../...-/.-/ /-./.-/ /.--./.-./../.../-/./--..-/-.--.-///

/

/.-../..-/--/../.-./ /.../../ /---/.--././-/ /.../ /.--./.-././..../.-.././-.././--/ /...-/-.--/-.../---/.---/---/...-/.-/.-../ /.--./.-././-../-./../ /.--./---/--../../-.-./../ /.-/ /-../---/-.-/---/-./-.-./../.-../ /-./.-/ /..---/--.../// /--/../.../-/./ /...-/ /-.-/.-/-/./--./---/.-./../../--..--/ /.---/./-./ /.../ /-././-.-/---/.-../../-.-/.-/--/../-./..-/-/---/...-/---/..-/ /--../-/.-./.-/-/---/..-/ /-./.-/ /...-/../-/./--.././// /--/-././ /..././ /.--./---/-../.-/.-./../.-../---/ /..-/.-./...-/.-/-/ /...../// /--/../.../-/---/ /...-/ /--../.-/--..--/ /---/...-/..././--/ /..././ /--../-/.-./.-/-/---/..-/ /-./.-/ /-.././-../-.-/.-/ /-..././.../-.-/-.--/-../.../-.-/./..../---/// /--../.-/..././ /--/.-/--/ /-.-./---/ /...-/.-./.-/-.-././-/…/ / /

No a výsledky jsou tady

Fotky tady, tady, nebo treba tady

 

 

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři