Lysacup 2012 – 3. etapa Šance

by Karolína 20. November 2011 19:40

Lysá hora v mracích a vylepšení maximuma v etapě od Šancí.

Tak dnes reprezentace SK FUGA zůstala pouze na mně! Uprosila jsem rodiče na nedělní procházku s psíkem a jelo se.

DSCN4716

Šance ve mně minule nezanechaly nejpozitivnější pocity, dalo by se říci, že je div, že po jejich loňském absolvování ještě běhám. Tentokrát mě tam ale nečekalo žádné bahno, led a rozbředlý sníh, čili dala jsem Šancím ještě jednu šanci.

Trasa by se dala rozdělit do několika úseků: stoupák – padák – stoupák – děsnej stoupák – rovina - stoupák. Po prvním vydřeném stoupáku, kdy se ve mně ještě mísila snídaně, jsem se pořádně rozběhla až na padáku, kde jsem předběhla nejméně 20 závodníků (čímž jsem se utvrdila ve svém nápadu uspořádat obměnu této soutěže - sympatičtější Lysadown). Mezi předběhnutými byla i soupeřka Veronika, už si nejspíš všimla, že s ní tak trochu soupeřím… Musela jsem zabrat, abych si vytvořila dostatečný náskok, protože ve stoupáních bylo většinou tak málo místa, že i kdyby předbíhat šlo, tak to nešlo Veselý obličej.

Zkrátka nějak jsem se postupně dostala až na vrchol, v rekordním čase 1:06. Tentokráte nejen před Veronikou, ale také před Dědkem Beskydským. Další vnitřní vítězství do sbírky!

karolina_sance

Fotky od Ludi a Pepateam.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

Lysacup 2012–2. etapa Visaláje

by Lumír 17. November 2011 08:54

Téměř letní počasí a opět přes 200 lidí na startu.

Visaláje jsou pro své mírné stoupání u mne na prvních místech v oblíbenosti lysacupových etap. V nádherném sobotním počasí jsem se proto na hory vydala s chutí. Místo zimních radovánek nás přivítala teplota postupně stoupající až k 17 °C. Škoda jen, že SK Fuga jsme na úpatí Lysé hory reprezentovali pouze dva – Lumír a já.

karolinalumir

Na startu jsem se postavila spíše do předních pozic, což byla při 204 závodnících dost odvaha. Ale poté, co mě minulo přes sto běžců, jsem si vybudovala celkem stabilní pozici, ve které mě drželo hlavně vědomí, že jedna z mých soupeřek, která mi to už několikrát nandala, je za mnou. Zpočátku jsem držela svižné tempo, které jsem se snažila rozbíhat hlavně v krátkých úsecích klesání. Druhá polovina už byla více chodící, zvláště pak, když jsem zjistila, že můj běh do prudkého kopce je pomalejší než chůze sousedního závodníka. Pod poslední sjezdovkou (jak je již tradicí) jsem se potkala s Lumírem, kterého jsem pohledem uprosila, aby se mnou vyběhl ještě jednou. Vzpomínám si, že posledně jsem sjezdovku dokázala zdolat celou v kuse během, letos se mi to však nepodařilo. Připisuji to prvnímu lysacupu v sezóně a zároveň to chápu jako výzvu… Na vrchol jsem doběhla v čase 1:05, bohužel nevím, kolik to bylo loni. Soupeřku, která mi zpočátku dýchala na krk, jsem nechala za sebou, Dědek Beskydský mi ovšem oplatil porážku z Hornické desítky. Nezoufám však…do doby než budu Babka, si takovou fyzičku taky vybuduju Veselý obličej.

Výsledky.

Video od Mira. Fotky od Ludi.

karolina_1

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

Běh za Jedovnickým kaprem

by Materazzi 14. November 2011 15:35

Aneb Vilém už zase trénuje

imageTak jsem se po zdravotních patáliích dal před pár týdny opět do sportování. Po několika běžeckých trénincích jsem se rozhodnul zkusit nějaký závod. Vybral jsem si Běh za Jedovnickým kaprem v nádherném prostředí kolem rybníků v Jedovnicích. Běh je zařazen do seriálu okresní blanenské běžecké ligy. Mužská trať se sestávala ze dvou okruhů dlouhých 5 a půl kilometru. Ženy běžely polovinu, žáci cca poloviční okruh a ti nejmenší jen kolem areálu kulturního domu. Start všech kategorií byl najednou a tak se na startu sešlo přes sto běžců, běžkyň a běžčátek. Cíl jsem měl jediný. Pokusit se nebýt mezi posledními. Po startu jsem nasadil co nejrychlejší tempo a užíval jsem si na trati krásné přírody a slunečních paprsků. Ke konci prvního kola jsem předběhl Šmateru z Kunštátu, kterého bych měl porážet, ale v druhém kole jsem raději trošku zvolnil a pustil jej zase před sebe. S mírnou rezervou v očekávání kdy mi dojde, jsem doběhl do cíle. Pár desítek metrů před cílem mne pak předběhl ještě jeden borec. Okamžitě jsem zrychlil, ale na víc než na to, abych se mu udržel v patách, už to nebylo. Do cíle jsem doběhl jako padesátý z pětasedmdesáti doběhnuvších mužů v čase 50:25. V cíli už na mne čekala má čerstvá choť, se kterou jsme dál pokračovali v našem výletu do malebného městečka v Drahanské vrchovině v Jedovnicích. Tak ostatní Fugáci, pilně závoďte a pište články. Už se hlavně těším na Lumírův článek o Elbamanovi. Sportu zdar.

Výsledky jsou tady

Fotky tady

Tags:

Závody 2011

Hornická desítka 2011 – 26. ročník

by Lumír 8. November 2011 08:15

Pěkné počasí a 2 osobáky na 10km.

V sobotu 5. 11. 2001 se konal 26. ročník Hornické desítky za rekordní účasti přes 600 běžců. Za SK Fuga jsme byli ve třech – Karolína, Adam a já.

Pro Karolínu to byla premiéra na trati 10km:

“Tak zase další premiéra! Tentokrát to byl běh na 10 km. Po Kobeřickém půlmaratonu jsem na start nastupovala svižně s vidinou rychlého závodu… Zatímco v Kobeřicích jsem se ze začátku musela šetřit, abych tak dlouhou trať zvládla, tady jsem se rozhodla držet rychlejší tempo.

Ještě nikdy jsem se neúčastnila tak velké sportovní akce. Hlavního závodu se účastnilo přes 600 lidí a začátek byl skutečně chaotický, ale zároveň i povzbuzující - předbíhání jednoho závodníka za druhým vykoná své. Bohužel od půlky prvního kola se situace obrátila, neboť nás začali dobíhat závodníci na 3 333 m, kteří si to mohli dovolit rozbalit naplno už v prvním, a pro ně taky v jediném, kole. Ve druhé třítisícovce dav znatelně prořídl, už jsem vnímala i okolí, kudy vlastně běžím. Ke konci tohoto kola se kdesi za mnou ozvalo zběsilé pískání cyklisty předjezdce, který vedl do cíle prvního závodníka. Krátce po něm proběhl rádoby nenápadný Keňan, se třetím a čtvrtým závodníkem jsem se viděla na cílové rovince. Přede mnou bylo ještě poslední kolo, mobilizovala jsem zbytky sil a dávala si za jednotlivé cíle předbíhat závodníky přede mnou. Kupodivu se mi to celkem dařilo a předběhla jsem i pár známých tváří, kterým jsem to dlužila…což vždycky potěší ;-)

Konečný čas 0:48:48, magický, jako samo naše logo FUGA…”

k

Adam už zkušenosti s desítkou má ale ve Frýdku byl poprvé:

“Letos mi konečně vyšlo zůčastnit se tohoto závodu. V předchozích několika letech mi do toho vždy něco důležitějšího vlezlo. Po letní sezóně jsem si dal chvilku pauzu, ale v průběhu října už jsem toho docela dost naběhal - na moje poměry :-) . Bylo to dáno i tím, že už jsem nejezdil na kole, takže na to bylo více času. Většina tréninků byla v pohodovém tempu a těch tempových bylo velmi málo, tak jsem byl zvědav co to udělá při závodě. Než jsem přišel na start, tak už tam stálo spousta lidí, tím pádem jsem vybíhal spíše z té druhé části pole. V prvním kole jsem většinou pořád předbíhal - to se mi líbilo :-) pak už se to ustálilo. V půlce závodu jsem kontroloval mezičas - bylo tam 21:20 a říkal jsem si, že by to teoreticky mohlo vyjít na osobák, který mám 42:10. Nakonec to ale nevyšlo, s výsledným časem 42:34 jsem ale i tak spokojen. Možná, pokud bych stál v první linii na startu - ale to by mě asi někdo zase zašlápnul. V závěru jsem měl ještě nadosah předběhnutí Viktora z BK SAK, ale už mi nevyšlo při závěrečném zrychlení stáhnout jeho náskok - chyběly 2 sekundy.”

A nakonec jak závod prožil já:

Hornická desítka už pomalu patří mezi mé tradiční závody (byl to můj už třetí start), loni se dokonce poprvé zúčastnil i Kubík a skončil na 3. místě. Letos to už měl mít horší, startoval totiž dohromady s o rok staršíma, a ve 4 rocích je to velký rozdíl. To ho ale vůbec neznervózňovalo a ještě 15 minut před startem si v klidu spal v autě. Sice se za chvíli vzbudil, ale hned bylo jasné že to letos nebude ono. Nakonec se postavil na start, ale v klidu to vyklusal a do cíle doběhl někde vzadu – no co se dá dělat, příští rok poběží naopak s mladšíma tak to bude lepší Veselý obličej.

l

Pro mě je to testovací závod jak na tom jsem na začátku přípravy na novou sezónu. Takže cíl byl jasný, překonat loňský čas, ať jde vidět meziroční zlepšení Veselý obličej a dá mi to chuť do dalších tréninků. Hornická desítka je největší závod na Severní Moravě a tak vypadá i startovní pole, tento ročník dokončilo přes 600 závodníků. Po loňské zkušenosti se špatným stratem jsem se snažil startovat co nejvíce zepředu. Sice to bylo lepší než loni, ale i tak prvních 200m bylo jen proplétání mezi soupeři. První okruh ze 3 jsem běžel za 12:20 a bylo mi jasné že to neudržím. Druhý jsem ještě pocitově běžel v pohodě, ale zpomalil jsem. No a třetí okruh bylo už jen trápení a držení pozice a tempa – šlo cítit že mi chybí naběhané kilometry. Do cíle jsem se dostal za 38:23 – na to trápení je to skvělý čas a doufám že mi příští rok na jaře vyjde nějaká desítka, kde zkusím běžet ještě lépe.

v

Fotky MK Seitl.

Výsledky.

Tags:

Závody 2011

Lysacup 2012 – 1. etapa Velký Javorník

by Lumír 6. November 2011 21:15

První etapa a pořádné trápení na trati.

Je neděle 6. 11. 2011 a začal další ročník Lysacupu. První etapa se sice běží z Frenštátu pod Radhoštěm na Velký Javorník, ale i tak to bylo maso. Slavnostní zahájení proběhlo pod skokanskými můstky, Jiří Raška předával trikoty vedoucích závodníků dle loňských výsledků a dokonce to točila i Česká Televize. Za SK Fuga jsem dnes startoval sám, doufám že v příští etapě se už někdo přidá.

Rozpis letošního ročníku Lysacupu:
1.    6.11.2011    ne    10:00    Velký Javorník    prolog
2.    12.11.2011    so    10:00    Visaláje   
3.    20.11.2011    ne    10:00    Šance   
4.    26.11.2011    so    10:00    Rajská Bouda    mistrovství
5.    4.12.2011    ne    10:00    Ostravice Mazák    NEW
6.    10.12.2011    so    10:00    Hotel Bezruč   
7.    17.12.2011    so    16:30    Krásná    NIGHT !!!
8.    31.1.2011    so    9:00    Ostravice hřiště    silvestrovská
9.    8.1.2012    ne    10:00    Rajská Bouda   
10.    14.1.2012    so    10:00    Lubno- Bystré    NEW
11.    21.1.2012    so    10:00    Visaláje   
12.    28.1.2012    so    10:00    Krásná   
13.    4.2.2012    so    10:00    Ostravice     3in1
14.    12.2.2012    ne    10:00    Šance   
15.    18.2.2012    so    10:00    Hotel Bezruč   
16.    25.2.2012    so    10:00    Rajská Bouda    finále

Kolem 10:15 se přes 200 závodníků přesunulo na start závodu a po chvilce bylo odstartováno a začalo se pěkně z ostra. Novinkou této etapy bylo zařazení 1km okruhu a následného výběhu 400 schodů, které vedou nahoru ke skokanským můstkům – tady začal pravý Lysacup.

Schody se mi běžely, chvílemi šly, ještě relativně dobře. Po výběhů schodu následovala rovina kde mi to vůbec neběželo, ale nakonec jsem se rozběhl a dostal do tempa. Někde kolem půlky závodu jsem zakopl o kořen schovaný v listí a spadl, to jsem ještě v pohodě rozběhl, ale asi po 50 metrech jsem spadl po druhé a závod pro skončil – sice jsem to nezabalil ale už jsem se nedostal do tempa a ani psychicky jsem na tom nebyl dobře. Trápil jsem se, přemýšlel o tom že to vzdám a předbíhal mě jeden soupeř za druhým. Naštěstí jsem chmurným myšlenkám odolal a asi 500m před cílem se rozběhl a v závěrečném stoupání jsem předběhl asi 10 soupeřů. V cíli jsem neměl ani chuť se moc zdržovat a tak jsem otočil hned běžel dolů. Takže příští týden z Visalájí to už bude na Lysou a věřím že se mi poběží lépe.

 

Fotky jsou tady, tady a video.

Výsledky.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři