15. ročník Kobeřického půlmaratonu

by Karolína 25. October 2011 09:52

Dvojnásobná premiéra na půlmaratonské trati.

Tak jsem si dnes splnila sen a zaběhla půlmaraton!

Kobeřický půlmaraton byl premiérou nejen pro mě, ale také pro Honzu a svým způsobem i pro Lumíra, který si poprvé závod vychutnat ze zadních pozic.

Nabídl se totiž, že mi v závodě bude dělat vodiče a společníka na trati. Taková nabídka se nedala odmítnout ani přes to, že mě týden před tím trápilo namožené koleno. Trochu neuváženě jsem řekla, že by se mi líbil čas 1:50, což Lumír pochopil jako výzvu… První polovinu závodu jsme rozběhli v mírném tempu, za to z posledních dvou kol si pamatuju pouze Lumírovy tenisky… Taktika se ale vyplatila, a nečekaně jsme předběhli i několik „vytuhlých“ závodníků. Pekelné tempo mi v cíli vyneslo čas něco přes 1:51.

Co víc si přát? Svůj první půlmaraton jsem přežila s časem výrazně lepším, než bylo natrénováno. Čili splněno! Přichází čas věnovat se regeneraci Veselý obličej.

Koberice_pulmaraton_039

Honza byl se svým výkonem taky spokojen a tady popisuje jak si vedl na trati:

“Ve středu v podvečer jsem od Lumíra dostal email, jestli s ním a s Kájou nechci vyzkoušet půlmaratón v Koběřicích. Po chvíli váhání jsem se rozhodl, že ano. A udělal jsem dobře. Je to perfektní zkušenost a zážitek.

Půlmaraton pro mě byla další z premiér. Byl jsem trochu nervózní a nevěděl jak rozložit síly. Zvolil jsem taktiku volnějšího začátku a postupně jsem chtěl přidat nebo si udržet tempo. To se mi dařilo až do předposledního okruhu. Čas jsem si držel na dvaceti minutách a pár drobných. S výjimkou prvního kola. Bylo o něco delší a taky jsem začal volněji. Krize na mě přišla s nástupem posledního okruhu, kdy mi docházely síly. Najednou mi začalo kručet v žaludku a cítil jsem, že nohy jsou čím dál těžší. V mírných převýšeních, kde jsem v předchozích kolech neměl problém a připadal si lehký, jsem se začal pekelně trápit. Taky jsem cítil, že spolu se zvolněním tempa začíná být větší zima, ale vidina cíle mě hnala kupředu. Závod jsem dokončil v čase 1:46:43 (podle mých stopek;-)). Limit jsem přetáhl o necelé dvě minuty, ale to by nebylo to nejhorší… Ve sprše na mě už nevyšla teplá voda Veselý obličej.”

Výsledky tady.

Fotky od MK Seitl.

Tags:

Závody 2011

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři