Staříč – časovka 24. 9. 2011

by Karolína 26. září 2011 11:18

Ještě dříve než se nám Lumír vrátí z Elby, přidám kratičký článek o časovce, které jsem se zúčastnila, ať to nevypadá, že za náš klub závodí jen jeden člen:-)

Na sobotu 24. 9. jsem byla pozvána na klubovou časovku Racingu Olešná, která se konala u dolu ve Staříči. Šlo o rovinatou 8 km trať s jednou (originální) obrátkou. Vzhledem k tomu, že jsem kategorii „Příchozí ženy“ obsadila stoprocentně já, měla jsem od začátku vyhráno. Na snaze jsem ale kvůli tomu neubírala a celkově se mi podařilo umístit se na druhém místě mezi ženami, což je na druhou letošní časovku (a vzhledem k tomu, že ta první nedopadla nejlíp) celkem fajn.

Proto děkuji celému týmu Olešná za příjemné uzavření cyklistické sezony. A za rok ve Staříči opět na viděnou!

Tags:

Závody 2011

Lumír je Elbamanem

by Materazzi 26. září 2011 11:09

Dlouhý triatlon s náročným profilem zdolal za 12:06 a obsadil 40. místo!!

Ahoj všichni, jen telegraficky…. Lumír obsadil na mistrovství Itálie v dlouhém triatlonu na ostrově Elba 40 pozici v čase 12:06. Z vody šel cca na 15 pozici. Cyklistiku s převýšením 3000 metrů jel téměř 7 hodin. Závěrečný běh pak kolem 4 hodin. Gratuluji! Více určitě napíše sám ve svém článku a tak se máme na co těšit.

Tags: , ,

Triatlon | Závody 2011

Bonatrans Triatlon 2011

by Karolína 6. září 2011 13:20

Pěkné počasí v Bohumíně a k tomu dvě 2. místa

Poslední triatlon v sezoně přivítal u Kališčáku v Bohumíně hned tři členy SK Fuga a jejich početné doprovody. Průzračná voda a krásné počasí slibovaly pohodový závod. Na startu se sešla různorodá směsice lidí – od špičkových závodníků po hobbíky, kteří si přišli užít akci firmy Bonatrans.

I přes celkem ucházející teplotu vody jsme na startu oblékli neopreny. Plavalo se 750 m a po hlučínské zkratce to pro mě byl celkem kus! Ve vodě jsem neměla o svých soupeřkách příliš přehled, vzhledem k tomu, že jsem ale stejně nevěděla, kdo startuje za Bonatrans a kdo mimo, tak to nemělo příliš smysl řešit, prostě jsem závodila, co se dalo (jako ostatně pokaždé, i když ne vždy to tak vypadá…)! Do prvního depa přede mnou s předstihem vbíhala Míša Waloszková. Zde bych chtěla vyzdvihnout svou vytrénovanou rychlost práce v depu (na úkor absence ponožek!), neboť jsem z něj vyrazila před ní. Náskok jsem si hodlala udržet.

V cyklistické části nás čekaly tři okruhy uprostřed Bohumína a jedna kratší zajížďka. Hned v prvním okruhu jsem se chytila žlutého cyklisty č. 34, se kterým jsme se v háku střídali až do druhého depa. Tato etapa rovněž patří k mým vnitřním vítězstvím, protože jakákoli spolupráce na kole, a to po dobu celého závodu, se mi ještě nikdy nepovedla.

IMG_5351

Na běh jsem vyrazila už samostatně. Ženy měly trať zkrácenou na 3 km, muži běželi 5 km. Na obrátce jsem postřehla svou soupeřku, zdálo se mi ovšem, že běží docela rychle a má přede mnou velký náskok. V cíli, kam jsem doběhla společně s Vlastíkem Klapkou, jsem zjistila, že na tom zřejmě nebyla až tak dobře a dorazila jen půl minuty přede mnou. Přesto jsem si ale vybojovala 2. místo a odnesla si krásné ceny.

DSCN1545

Lumír skončil obdobně jako já na 2. místě. Prvenství mu rovněž vyfouknul mladší soupeř, a sice Petr Kloda. Honza taky bojoval jako drak a dokonce více než všichni ostatní, když si po proběhnutí cílem (bohužel neoznačeným) přidal a běžel stále dál a dál…umístil se na 13. místě a pokud mohu soudit, vypadal spokojeně.

DSCN1565

Na závěr bych ráda vzdala hold závodníkům, kteří se nevzdávají a závod dokončí i přes technické problémy na trati, jako tomu bylo u závodníka s číslem 43. Ten se nastalým defektem nenechal zastrašit a s místní obyvatelkou pohotově směnil své závodní kolo za skládací bicykl s nákupem. Takto projel cyklistickou etapu a zdárně a především s úsměvem na tváři dorazil až do cíle. Sportu zdar!