Staříč – časovka 24. 9. 2011

by Karolína 26. September 2011 11:18

Ještě dříve než se nám Lumír vrátí z Elby, přidám kratičký článek o časovce, které jsem se zúčastnila, ať to nevypadá, že za náš klub závodí jen jeden člen:-)

Na sobotu 24. 9. jsem byla pozvána na klubovou časovku Racingu Olešná, která se konala u dolu ve Staříči. Šlo o rovinatou 8 km trať s jednou (originální) obrátkou. Vzhledem k tomu, že jsem kategorii „Příchozí ženy“ obsadila stoprocentně já, měla jsem od začátku vyhráno. Na snaze jsem ale kvůli tomu neubírala a celkově se mi podařilo umístit se na druhém místě mezi ženami, což je na druhou letošní časovku (a vzhledem k tomu, že ta první nedopadla nejlíp) celkem fajn.

Proto děkuji celému týmu Olešná za příjemné uzavření cyklistické sezony. A za rok ve Staříči opět na viděnou!

Tags:

Závody 2011

Lumír je Elbamanem

by Materazzi 26. September 2011 11:09

Dlouhý triatlon s náročným profilem zdolal za 12:06 a obsadil 40. místo!!

Ahoj všichni, jen telegraficky…. Lumír obsadil na mistrovství Itálie v dlouhém triatlonu na ostrově Elba 40 pozici v čase 12:06. Z vody šel cca na 15 pozici. Cyklistiku s převýšením 3000 metrů jel téměř 7 hodin. Závěrečný běh pak kolem 4 hodin. Gratuluji! Více určitě napíše sám ve svém článku a tak se máme na co těšit.

Tags: , ,

Triatlon | Závody 2011

Bonatrans Triatlon 2011

by Karolína 6. September 2011 13:20

Pěkné počasí v Bohumíně a k tomu dvě 2. místa

Poslední triatlon v sezoně přivítal u Kališčáku v Bohumíně hned tři členy SK Fuga a jejich početné doprovody. Průzračná voda a krásné počasí slibovaly pohodový závod. Na startu se sešla různorodá směsice lidí – od špičkových závodníků po hobbíky, kteří si přišli užít akci firmy Bonatrans.

I přes celkem ucházející teplotu vody jsme na startu oblékli neopreny. Plavalo se 750 m a po hlučínské zkratce to pro mě byl celkem kus! Ve vodě jsem neměla o svých soupeřkách příliš přehled, vzhledem k tomu, že jsem ale stejně nevěděla, kdo startuje za Bonatrans a kdo mimo, tak to nemělo příliš smysl řešit, prostě jsem závodila, co se dalo (jako ostatně pokaždé, i když ne vždy to tak vypadá…)! Do prvního depa přede mnou s předstihem vbíhala Míša Waloszková. Zde bych chtěla vyzdvihnout svou vytrénovanou rychlost práce v depu (na úkor absence ponožek!), neboť jsem z něj vyrazila před ní. Náskok jsem si hodlala udržet.

V cyklistické části nás čekaly tři okruhy uprostřed Bohumína a jedna kratší zajížďka. Hned v prvním okruhu jsem se chytila žlutého cyklisty č. 34, se kterým jsme se v háku střídali až do druhého depa. Tato etapa rovněž patří k mým vnitřním vítězstvím, protože jakákoli spolupráce na kole, a to po dobu celého závodu, se mi ještě nikdy nepovedla.

IMG_5351

Na běh jsem vyrazila už samostatně. Ženy měly trať zkrácenou na 3 km, muži běželi 5 km. Na obrátce jsem postřehla svou soupeřku, zdálo se mi ovšem, že běží docela rychle a má přede mnou velký náskok. V cíli, kam jsem doběhla společně s Vlastíkem Klapkou, jsem zjistila, že na tom zřejmě nebyla až tak dobře a dorazila jen půl minuty přede mnou. Přesto jsem si ale vybojovala 2. místo a odnesla si krásné ceny.

DSCN1545

Lumír skončil obdobně jako já na 2. místě. Prvenství mu rovněž vyfouknul mladší soupeř, a sice Petr Kloda. Honza taky bojoval jako drak a dokonce více než všichni ostatní, když si po proběhnutí cílem (bohužel neoznačeným) přidal a běžel stále dál a dál…umístil se na 13. místě a pokud mohu soudit, vypadal spokojeně.

DSCN1565

Na závěr bych ráda vzdala hold závodníkům, kteří se nevzdávají a závod dokončí i přes technické problémy na trati, jako tomu bylo u závodníka s číslem 43. Ten se nastalým defektem nenechal zastrašit a s místní obyvatelkou pohotově směnil své závodní kolo za skládací bicykl s nákupem. Takto projel cyklistickou etapu a zdárně a především s úsměvem na tváři dorazil až do cíle. Sportu zdar!

DSCN1530

Výsledky.

Fotky od Tomáše a Kamily.

DSCN1576

Tags:

Triatlon | Závody 2011

Pilman 2011

by Lumír 2. September 2011 21:12

6. místo v kategorii a zlepšení času z loňska o 24 minut.

27.8. 2011 se konal ve Žďáru nad Sázavou 9. ročník závodu ve středním triatlonu Pilman 2011. Letos jsem se zúčastnil pouze sám, Vilém byl nemocný a ostatní z SK Fuga zatím na dlouhé triatlony nejezdí – uvidíme jak to bude příští rok, Adam se snad odhodlá k premiéře Veselý obličej. Pilman patří mezi težší závody a to hlavně kvůli kopcovité trati kola i běhu - kolo má 93km a převýšení přes 1000m.

pilman_voda

Sobota začala nádherným počasím a vypadalo to, že budou pokračovat tropické teploty předchozích dnů. Hodinu před startem došlo k oficiálnímu přeměření teploty vody a naměřili 23,3, což znamenalo že se bude plavat bez neoprenu. V 11:00 byl závod odstartován a více než 100 závodníků se vrhlo do Pilské nádrže vstříc 1,9km plavání. Plavalo se ve dvou okruzích s jedním výběhem z vody. První okruh proběhl bez problému a já jsem se pomalu začínal dostávat do tempa. Ve druhém okruhu začalo více foukat, což přineslo vlny a taky došlo k posunutí první bojky. Vlny začaly trošku zlobit, ale už jsem byl dobře royplavaný tak to celkem šlo. Do prvního depa jsem se dostal za 32 minut – na to že to bylo bez neoprenu, tak to nebylo špatné.

pilman_kolo

Cyklistická trať byla ve třech okruzích a bylo na ní několik nepříjemných stoupání a úseků se silným protivětrem, navíc se zatáhlo, ochladilo a vypadalo to na déšť – naštěstí začalo pršet až jsem byl v cíli. Loni jsem se na kole celkem trápil, a proto jsem měl z trati respekt. Kopce se mi jely dobře a dokonce jsem i předjížděl soupeře, horší však byly sjezdy a rovinaté useky – tam mi to vůbec nejelo. Neví jestli to bylo tím, že jsem jel bez hrazdy nebo špatným tlakem v pláštích. Po prvním okruhu mě dojela Simona Vykoukalová – favoritka na vítězství mezi ženami, tak jsem se za ní pověsil a snažil se ať mi neodjede. Ve stoupáních jsem ji ujížděl, ale ona mě zase sjížděla ve sjezdem a rovinatých úsecích. Nicméně jsem do druhého depa dojeli společně. Cyklistiku jsem zvládl za 3:01, s takovým časem jsem byl nadmíru spokojem. Oproti loňsku to bylo zlepšení o necelých 20 minut a navíc jsem se cítil v pohodě a těšil se na běh.

pilman

Závěrečný půlmaraton byl také ve třech okruzích. Počasí se ještě zhoršilo a na běh nám připravilo teplotu kolem 15°C – chvílemi mi bylo dost zima. První okruh jsem začal pocitově ironmanským tempem a čekal jsem jak to půjde. Bohužel jsem neměl stopky a tak jsem vůbec nevěděl jak rychle běžím. Tempo jsem kontroloval na otočce dle rozestupů od ostatních závodníků. Druhý a třetí okruh jsem postupně zrychloval a předběhl několik soupeřů. Asi kilometr před cílem mě doběhl jeden soupeř, to jsem si řekl že už to nesmím pustit a chytl jsem se ho. On měl v plánu to samé a tak jsme začali stupňovat tempo až hluboko pod 4 minuty na kilometr, podařilo se nám seběhnout ještě jednoho soupeře, který se k nám připojil. Tak jsme pokračovali asi 100m před cíl kde soupeři už nevydrželi nasazené tempo a zpomalili. Půlmaraton jsem nakonec zvládnul za 1:37, vzhledem k profilu trati to byl výborný čas. V cíli jsem se cíli naprosto v pohodě a přišlo mi to strašně krátké Veselý obličej.

pilman_cil

Celkový čas jsem měl 5:12 a skončil jsem celkově na 36. místě a v kategorii na 6. místě. Po protrpěném Slovakmanovi to byl povedený závod a uvidíme jak to půjde na konci záři na Elbamanovi.

pilman_cil_s_kubou

Byl to letos můj třetí závod po Czechmanovi a Moraviamanovi, zařazený do Českého Poháru v dlouhém triatlonu Ford Czechman Tour, ve kterém jsem na 5. místě v kategorii.

Výsledky.

Fotografie z cíle, Czechman tour, Jitka Sečková.

Tags: , ,

Triatlon | Závody 2011

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři