Albrechtický sprint triatlon – postřehy našich závodníků

by Materazzi 29. July 2011 09:23

Karolína Féberová, Lumír Hlaváč, Adam Valošek, Jan Hrabec a Vilém Strakoš píší své dojmy

Nejprve naše ženská star, trojnásobná vítězka z Albrechtic Karolína: 

“Jako již tradičně i tento rok jsem se zúčastnila Albrechtického triatlonu, domácího závodu, čili vrcholu sezony. Tentokrát jsem mohla získat svou třetí zlatou medaili v historii tohoto závodu. Byla to velká výzva a nebudu Karolinazastírat, že jsem z toho byla patřičně nervózní. Zvláště, když mě Lumír ještě před startem postrašil, jak kvalitní mám soupeřku z Karviné a po té, co jsem se potkala i s Kristýnou Skalickou, další velkou konkurentkou. Zároveň se však tímto přede mnou otvíral zajímavý závod slibující boj od začátku až do konce.

Plavecká část byla komplikována velkými vlnami, které šly ze dvou třetin trasy proti nám. Hned u první bójky mě mé soupeřky doplavaly, což ale byla výhoda, neboť jsme spojily své orientační smysly a společně zdárně absolvovaly zbytek plavecké části. Z vody jsme vyběhly prakticky současně, během cesty k depu jsem se ale předběhla a dostala se tak na vedoucí pozici, kterou jsem udržovala i na kole. Vzhledem k nepříjemnému větru by bylo lepší s někým během cyklistické části spolupracovat, nepodařilo se mi však nikoho dojet. Zaznamenala jsem i několik komičtějších kolizí, když jsem hledala cestu z depa, či nabrala špatný směr na první cyklistický okruh, přesto, že bych ho už mohla znát… Bohužel se mi díky mé nepozornosti povedlo na kole přejet i cílovou čáru před depem, kde už jsem měla být nohama na zemi, za což jsem byla potrestána minutovou penalizací. Na běh Lumirjsem vybíhala společně s Viktorem, ten mi ale na prvním kilometru utekl a už se mi ho nepovedlo dohnat.

Naštěstí jsem do cíle přiběhla s dostatečným náskokem, takže mě ani žádná penalizace nerozhodila. Opravdu se mi podařilo znovu obhájit zlatou medaili. A musím říct, že úspěch na tomto krásném závodě pro mě hodně znamená!”

A co naše jednička v mužích Lumír Hlaváč? Tady je jeho komentář: 

“Na závod jsem si nedával žádné cíle, prostě se uvidí jak to půjde. Plavání bylo trápení, ani ne kvůli vlnám, ale kvůli toho, že jsem od Otrokovic vůbec neplaval, a po 100m mme začaly bolet ruce a ramena. Takže minuta ztráty na druhé místo nebyla zas tak špatná. Na kole jsem se snažil jet co to šlo, bohužel zbytek skupiny moc nechtěl spolupracovat, tak se ztráta na druhé místo nezmenšila. V běhu byla první půlka trápení, po otočce jsem se rozběhl, ale na stahování to už nebylo. Takže nakonec 6. misto celkově nabylo zas tak špatné. AdamAspoň jsem si vyzkoušel variantu dlouhého odpočinku po závodě (po Otrokovicich jsem 3 týdny nedělal vůbec nic) – a teď už vím, že to není ono a je potřeba aspoň něco dělat :-).”

A přichází na řadu druhý v pořadí z našeho týmu Adam Valošek:

“Závod na domácí půdě je pro mě vždy prestižní záležitost a patří k vrcholům sezóny.
I když jsem měl při závodě trochu smůlu, tak ho beru jako vydařený. Výsledné časy jsou rychlejší než loni, takže výkonnost jde nahoru. Při plavání mi chvíli po startu natekla do brýli voda, musel jsem zastavit, vylít ju a nasadit brýle pořádně. Pak už plavání bylo bez problému, i když díky větru dost náročné. Po výběhu z vody se mi seknul zip na neoprenu a nešlo to sundat, chvíli jsem s tím bojoval, ale nakonec se to podařilo. Na kole se mi povedlo několik úseků jet alespoň ve dvojici, což bylo při silném větru dost výhodné.
Čas cyklistiky jsem oproti loňsku vylepšil o 4 min., což je solidní zlepšení. Akorát posledních 5 km mě začaly dost trápit křeče lýtek. Naštěstí si mě všimnul Honzajeden závodník, který mě předjížděl a dal mi takový žužlací bonbón. Sice to na chvíli povolilo, ale křeče se vrátily v depu při přezouvání. Navíc mě to tak rozhodilo, že jsem si zapoměl sundat helmu a brýle vyběhl s tím, tak jsem se musel pak vracet. V druhém depu jsem tímto byl o minutu déle než ostatní. Taky na mě musel být dobrý pohled, když jsem vybíhal z depa s křečujícím lýtkem :-) Běžel jsem takovým kulhavým způsobem. Po výběhu na kopec se to zpravilo a pak už se běželo celkem v pohodě.”

A ještě Honza Hrabec:

“No ze závodu mám celkově opět dobrý pocit, ale byl to velký rozdil oproti tomu v Karviné. Hlavně v plavání. Na otevřené vodě je to něco jiného. A nejhorší pro mne byla studená voda, a taky ty vlny, ale to asi pro každého. Ale ta zima mě fakt dostala. V jednu chvíli už jsem chtěl mávat na zachranáře... Kolo mě taky celkem překvapilo, protože byl silný protivítr a nohy dostaly zabrat. Nevím, jestli jsem tu ztrátu z plavání stáhnul... Ale v běhu určitě jo. Tam jsem do toho šel a snažil se zamakat. A běželo se mi docela dobře. Škoda, že jsem se nikoho nemohl chytit na kole, to by mi hodně Vilempomohlo. Čas byl o trochu horší než jsem chtěl... To bylo kvůli plavání, ve vodě jsem tuším strávil 20 minut, možná o něco víc... Takže asi tak ;-)”

No a á žádné dojmy, které bych chtěl sdělit nemám. Stačí se podívat do výsledkové listiny :o(((

Přkládám znovu odkazy na fotky a TV zázanm ze závodu.

Fotky od R.Matery, M.Kravčíka, Radima, Viktora.

Záznam TV Polar.

Tags:

Albrechtický Triatlon | Triatlon | Závody 2011

3. ročník Albrechtického sprint triatlonu 2011

by Lumír 24. July 2011 13:53

Vítězi se stali Lukáš Krpec a Karolína Feberová

Máme za sebou další ročník Albrechtického triatlonu. Přes hrozivou předpověď deště nás uvítovalo slunečné, ale větrné počasí. Do závodu, který byl letos součástí moravskoslezského poháru v triatlonu, nastoupilo 49 závodníků v soutěži jednotlivů a 3 štafety. Podle odprezentovaných jmen byl v závodě mužů jednoznačným favoritem Lukáš Krpec a v závodě žen se zdálo, že by mohla být favoritkou již dvojnásobná vítězka tohoto triatlonu Karolína Feberová. Díky větrnému počasí se na těrlické přehradě objevily docela velké vlny a někdy to připomínalo plavání v moři. Z tohoto důvodu odstoupili v plavecké části 2 závodníci. Nejrychleji zaplaval stejně jako loni Jan Palider, hned za ním vylézal z vody Lukáš Krpec. S míronu ztrátou pak další závodníci Harvey, Pokorný, Kornes, Krajcovic a Heczko. U žen byly rozdíly po plavání mezi prvními třemi ženami minimální. Vítr byl nepříjemný i na cyklistické části závodu. Zejména znepříjemňoval tu část trati, kdy ze muselo vystoupat z kruhového objezdu v Albrechticích na Pacalůvku. Na kole nestačil Jan Palinder a propadal se dozadu. Lukáš tak jel na čele sólo jízdu. Za ním pak Radim Pokorný s Krajčovičem a nějakou dobu s nimi jel ještě Kevin Harvey. Pak následovala větší skupina tvořená oběma poláky, které dojel Lumír Hlaváč, Petr Kloda, Petr Malčík a zůstal v ní Honza Palider. U žen byla situace na cyklistické části jednoduchá. Mezi závodnicemi se utvořily postupně větší rozestupy. Vepředu Karolína Feberová, za ní Kristína Skalická a na třetí pozici se usadila Míša Waloszková. Lukáš Krpec si na běhu kontroloval svou pozici a s velkým přehledem zvítězil. Druhý doběhl Jan Krajčovič a třetí příčku obsadil díky nejlepšímu běhu dne Petr Kloda. Na Radima Pokorného tak zbyla bramborová medaile, zvítězil ale v kategorii M2 nad 40 let. Domácí závodník Lumír Hlaváč doběhl celkově šestý. V soutěži žen se na běhu nic nezměnilo. Zvítězila domácí Karolína Feberová, před Kristínou Skalickou a Míchaelou Waloszkovou.

Závěrem chci poděkovat všem závodníkům za účast. Doufám, že se vám závod líbil, a že se sejdeme v Albrechticích za rok znovu. Taky děkuji Marušce Hlaváčové i všem dobrovolníkům za organizaci závodu.

Tady jsou výsledky.

A fotky od R.Matery, M.Kravčíka, Radima, Viktora.

Záznam TV Polar.

Tags:

Albrechtický Triatlon | Triatlon | Závody 2011

Olympijský triatlon Sobáčov 2011

by Materazzi 18. July 2011 14:37

Nádherný den u rybníka v Sobáčově

Minulý týden jsem po 3 týdenní zahálce začal zase trénovat s vidinou blížícího se Slovakmana a na konci týdne jsem se vydal do Sobáčova na olympijský triatlon. Na tomto závodě jsem byl i loni a tak mne zajímalo jak na tom vlastně teďka jsem. Oproti loňsku se plavalo tentokrát opravdu poctivých 1,5 km a to jako 3 kola kolem obvodu místního rybníka. Bohužel mělkost rybníka a teplé počasí způsobilo poněkud vyšší teplotu vody a tímpádem byly zakázány neoprény. Svůj respekt z hluboké vody jsem překonávat nemusel, jelikož se plave pořád kousek od břehu, ale 3 týdny kdy jsem neplaval je u mne vždy hodně znát. Plavání jsem zvládl za 32 minut, což byl zhruba čas jaký jsem očekával. Koukám, že v depu ještě nějaká kola byla, a tak jsem vyrazil docela spokojen na cyklistickou část závodu. Cyklistická část v Sobáčově je tvořena dvěma okruhy, přičemž v první polovině se jede vlastně pořád do kopce, a v druhé pak pořád skopce. Už na obrátku za Ješovem, kam se pořád stoupá, se startovní pole hezky seřadilo podle cyklistické výkonnosti. Slabší cyklisté se propadli a ti lepší se posunuli kupředu. Bohužel se mi nepodařilo chytnout žádného lepšího cyklististu. Proto i když jsem také pár borců předjel, jsem zůstal po čtvrtině kola sám.Daleko široko přede mnou ani za mnou nebyl nikdo. Po vjezdu do druhého kola jsem posléze dojel a předjel Rašpličkovou Elišku. Nezdálo se mi, že by jela o moc pomaleji, ale nešla mi ani do háku. Bylo to pro mne škoda, jelikož se pak odstup mezi náma moc nezvětšoval, a tak kdyby jela se mnou mohli jsme spolupracovat. Celou cyklistiku jsem si tudíž, až na pár desítek metrů, odjel jako časovku jednotlivců v čase jen o minutu lepším než loni (tam jsem ale jel jeden okruh ve dvojici). Na závěr mne tedy čekal desetikilometrový běh. Ten se oproti loňsku konal na krásné (zřejmě nové) cyklostezce směrem na Litovel ve dvou petikilometrových obrátkových okruzích. S během jsem letos docela spokojen a po mezičasech po 2,5 km  11:21, 11:50. 11:47. 11:36 jsem se dostal do cíle v celkovém čase 02:40:04. Je to sice hezký souměrný čas, ale oproti loňsku v totožných podmínkách jen mírné zlepšení. Opět jsem se umístil v zadní části výsledkové listiny, a tak to tedy vypadá, že bude pro mne obrovský úspěch pokud se po Albrechtickém triatlonu nepropadnu v týmu do role nejslabšího muže.

No a tady je odkaz na výsledky       a fotky

Tags:

Triatlon | Závody 2011

Beskyd Classic 2011

by Karolína 11. July 2011 13:56

Vítězství Karolíny v olympijském triatlonu

image Přes nepřízeň počasí, přes takřka povodňový stav na zdejší přehradě, přes ukrutný vítr a zimu, která ochladila bahnitou vodu až na do morku kosti se zažírající teplotu pouhých šestnácti stupňů Celsia, s velkým odhodláním a cílevědomostí, hnána touhou překonat sebe sama, se dvoučlenná výprava vydala hájit klubové barvy do Bašky u Frýdku-Místku, kde se již tradičně konal Beskyd Classic, olympijský triatlon nabízející vzdálenosti s jakými se ani jeden ze zde přítomných vzorků SK FUGA dosud nesetkal!

Po krátké rozpravě, kde jsme si pro nízký počet startujících odhlasovali neoficiální verzi závodu, jsme odkráčeli k rozplavání v přehradě. Naštěstí nám těch 16 stupňů zajistilo pouze poloviční délku plavecké trati, tedy 750 m. Namočili jsme sotva palec od nohy a bylo odstartováno! Jak jsem se položila do vody ve svém krátkém neoprenu, věděla jsem, že toto je má smrt, nebylo tedy kam spěchat. Z vody jsem opravdu vylezla až předposlední, s radostí ze života jsem se ale rychle v depu oblékla proti studenému větru a ještě předběhla Kristýnu Skalickou, která doplavala přede mnou. Z této soupeřky jsem měla respekt, neboť v Dobroslavicích mě předběhla o celých 7 minut. Na kole jsem se před Kristýnou držela až do otočky na Zlatníku, ovšem cestou zpět mě z kopce předjela a pak už jsme se ve vzdáleném háku střídaly až do dalšího depa. Po asi desátém předjetí nám oběma bylo jasné, že tohle bude pro nás velmi zajímavý a vyrovnaný závod. Do depa jsem dorazila první, z depa z nevysvětlitelných důvodů jsem vybíhala druhá. Hned v prvním kopci jsem ale zabrala a Kristýnu předběhla. Pak jsem se, hnána psychickým tlakem zezadu, rozhodla náskok udržet. Po dvou drsných kopcích se běh přiblížil k přehradě, kde ale k mému překvapení ještě zdaleka nebyl závodu konec (příště při té rozpravě budu dávat pozor a neopren se naučím odepínat už doma) a čekaly nás ještě dva okruhy kolem přehrady, čili ještě půlka! Snažila jsem se z tempa imagenepolevovat, a tak skutečně k mé neskonalé radosti a překvapení, proběhla jsem cílem jako první žena!

Byl to můj nejdelší a nejspíš i nejtěžší závod, k tomu jistě přispěla i přítomnost vyrovnané soupeřky, s výsledkem  2:36:38 jsem spokojená a do budoucna se na olympijský triatlon nemusím bát vyrazit.

Adam: Před startem závodu jsem moc nadšený ze zkráceného plavání nebyl, ale nakonec jsem za to byl rád. Plavalo se mi strašně. Kalná a studená voda, vítr dělal nepříjemné vlny, ale alespoň jsem si po delší době opět vyzkoušel plavání v neoprenu. Samozřejmě mě opět z toho po chvilce plavání začaly bolet ramena, takže se budu muset buď více otužovat nebo potrénovat něco i v neoprenu. Narozdíl od plavání jsem s cyklistickou i běžeckou části spokojen. Asi budu muset začít více plavat. U kola jsem měl trochu obavu, jestli mi zbude dost sil na závěrečný běh, ale vše vyšlo nad očekávání dobře. Pozici po plavání jsem předjetím několika závodníků vylepšil. V závěrečném běhu už to pak bylo na předbíhání 1:1. Do cíle jsem doběhnul bez nějaké krize a relativně v pohodě. A jak se říká - konec dobrý, všechno dobré. Takže se závodem jsem spokojen.

A tady jsou výsledky

a fotky ze závodu u Matery

Tags:

Triatlon | Závody 2011

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři