Karvinský triatlon 2011

by Karolína 23. May 2011 12:40

Obě dorty v držení SK Fuga

S podtitulem „Rudou stezkou, kolem hřbitova a zpět“ představoval Karvinský triatlon 750 m v bazéně, 20 000 m na kole a 5 000 m běhu. Závod tradičně a již počtvrté přivítal úzký okruh místních nadšenců, a netradičně, poprvé i mě. Trasy, kterými mě ovšem provedl, patří mezi mé nejoblíbenější a celkově bych ho zařadila mezi nejhezčí triatlony v okolí. Ve prospěch letošního závodu bezesporu hrálo i krásné počasí a přátelský přístup všech organizátorů. Naprosto bezkonkurenční ale byla hlavní výhra, která nedala členům SK FUGA několik nocí před závodem spát a nutila je trénovat hlava nehlava, lýtka nelýtka…

Startovalo se ve dvou rozplavbách, kde první tvořily především ženy a druhou muži s vítězkou minulých ročníků. K mému velkému překvapení jsem po nekonečných třiceti bazénech na kolo nasedala první. Ne že bych měla nejrychlejší čas, ale soupeřky mi svým převlékáním dopřály solidní náskok. Vyrazila jsem směrem Petrovice, křižovatky jsem projela téměř po zelené vlně. Na kole stále v čele jsem dorazila až ke hřbitovu, kde mě čekala ještě dvě kolečka parkem.

A jak to dopadlo? Dva nejhladovější členové týmu ty dorty vyhráli! Dámský dortík jsem získala já s časem 1:26, pánům dort vyfoukl Lumír s drzou hodinou a 7 minutami. Adam po tvrdém boji o 6. místo s Viktorem, nakonec skončil sedmý. Triatlonovou premiéru si odbyl náš nový týmový kolega Honza Hrabec, který podal pěkný výkon a až zlepší plavání, tak se máme na co těšit.

246603_227816317231809_100000103278055_1059980_5982305_n

Závěrem bych opět ráda poděkovala za podporu našim skalním fanouškům – Hlaváčovým a Feberovým.

Výsledky,  fotky od BK SAK Karviná a od Michala Kolinka.

Tags:

Triatlon | Závody 2011

Běh kolem Babího lomu

by Materazzi 17. May 2011 12:55

3. závod Kuřimské běžecké ligy

New Picture (8)V neděli jsem se rozhodnul zaběhnout si 3. letošní závod seriálu Kuřimské běžecké ligy a to Běh kolem Babího lomu. Tento běh je dle propozic dlouhý 8,7 km a vede lesy v nádherné přírodě kolem rozhledny na Babím Lomu. Trať je kopcovitá s nejvyšším bodem v cca 480 metrech kousek za “Lelkovadlem”. Ráno jsem se probudil a zjistil jsem, že prší a zřejmě nepřestane. To mne však neodradilo a vydal jsem se do Podlesí, kde byla v sokolovně prezentace a posléze před ní i start. Chvíli před startem se počasí trochu umoudřilo a v samotném závodě již jen drobně poprchávalo. Trať byla hodně podmáčená a na nezpevněných cestách se běželo v blátě. Zejména v úvodních pasážích, kdy se běželo v chumlu a člověk tak viděl až na poslední chvíli kam šlápne, to nebylo nic příjemného. Závod jsem začal docela dobře a v prvních kilometrech jsem se usadil někde za první desítkou běžců. Stoupání na nejvyšší bod mě pak ale docela vyšťavilo a kolem poloviny závodu jsem prožil krizi při které mne předběhlo pět běžců. Aleše Sikoru, který mne předběhl jako poslední a jehož porážku jsem si před startem určil jako měřítko úspěhu, jsem pak už udžel na dohled až do cíle. Přes veškerou snahu se mi ho seběhnout nepodařilo. V cíli se mi zastavily stopky na čase 39:22, což vzhledem ke klimaticým podmínkám hodnotím jako slušný výkon.

Tags:

Závody 2011

Porubský triatlon 2011

by Karolína 2. May 2011 12:19

…aneb jak mě v tom ti chlapi nechali

Tak dnes jsem na to byla opravdu sama. Můj první letošní triatlon jsem za SK FUGU absolvovala jediná. Však jsem z toho byla taky náležité nervózní. Dělala jsem si hlavu z toho, jak proboha skočit šipku bez toho, aby mi spadly brýle, jak uřídím kolo na mokrém asfaltu a s mnoha dalšími hororovými scénáři.

Na bazéně mě čekala hned dvě příjemná překvapení – za prvé jsem zjistila, že se neplave 750 m, ale jen 500 m, a za druhé, že se ode mě vůbec neočekává start šipkou! K dispozici jsme měli pouze tři dráhy, ve kterých jsme startovali po třech až čtyřech lidech. Já jsem padla do rozplavby s  nejlepším plavcem závodu (6 min 19s) a s dalšími dvěma pány, kterým jsem hrdinně a ke svému překvapení uplavalaJ. Těchto prvních 500 m triatlonu jsem zvládla za 10 min 13 s.

Následovalo kolo, během čekání na něj jsem zaříkávala déšť, který v závodě provázel benjamínky. A skutečně, déšť časem ustoupil, ale zanechal po sobě nepříjemný klouzavý terén. Všichni závodníci byli seřazeni do dlouhé řady před depem, aby mohli vystartovat s časovými rozestupy podle Gundersenovy metody. S kolem jsme utíkali na cestu, někteří nedočkavci naskakovali už na štěrku. Hned ze začátku jsem ujela dvěma ženám, což mě povzbudilo, a vzhledem ke kopcovitému terénu přede mnou mi to přišlo celkem vhod. Jedna z žen, nejspíše juniorek, mě bohužel v průběhu předjela a i když jsem ji měla stále na dohled, nedokázala jsem se k ní přiblížit. Nakonec se mi ztratila v zatáčkách, ze kterých jsem po několika smycích pojala celkem respekt. Trať měla čítat 22 km, subjektivně hodnotím, že 20 z nich bylo do kopce. Orientaci mi trochu stěžovalo nepravidelné značení. Pořadatelé s šipkami zavtipkovali a na jednom rozcestí byly hned dvě – jak jinak, zvolila jsem zrovna ten nešťastný směr, a tak jsem si zajela asi 2,5 km nad standard. Když jsem se konečně vymotala, nebyl už nikde nikdo, žádný závodník, ani pořadatel. Přemýšlela jsem, jestli už nebourají cílový oblouk.

Na místě už pořadatel hlásil, že Materová startuje do posledního kola, naštvaně jsem hodila kolo do přeplněného depa a vyrazila na běh. Celkem tři kola klikatící se v parku dávala dohromady 6  km. Za nějakých 30 min jsem konečně se smíšenými pocity proběhla cílem. Byla jsem zklamaná, že mi takhle hloupě uniklo lepší umístění. Nakonec se ukázalo, že výsledek stačí na třetí místo a že jsem v bloudění nebyla jediná, nálada rázem poskočila.

tt_poruba_2011_karolina

Doma jsem si přidala medailku do své triatlonové sbírky a alespoň můžu tvrdit, že mám už celou kolekci!

Nezbývá než poděkovat mému dvoučlennému fanklubu za celodenní povzbuzování. Děkuji.

Výsledky.

Tags:

Triatlon | Závody 2011

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři