Karvinský triatlon 2011

by Karolína 23. května 2011 12:40

Obě dorty v držení SK Fuga

S podtitulem „Rudou stezkou, kolem hřbitova a zpět“ představoval Karvinský triatlon 750 m v bazéně, 20 000 m na kole a 5 000 m běhu. Závod tradičně a již počtvrté přivítal úzký okruh místních nadšenců, a netradičně, poprvé i mě. Trasy, kterými mě ovšem provedl, patří mezi mé nejoblíbenější a celkově bych ho zařadila mezi nejhezčí triatlony v okolí. Ve prospěch letošního závodu bezesporu hrálo i krásné počasí a přátelský přístup všech organizátorů. Naprosto bezkonkurenční ale byla hlavní výhra, která nedala členům SK FUGA několik nocí před závodem spát a nutila je trénovat hlava nehlava, lýtka nelýtka…

Startovalo se ve dvou rozplavbách, kde první tvořily především ženy a druhou muži s vítězkou minulých ročníků. K mému velkému překvapení jsem po nekonečných třiceti bazénech na kolo nasedala první. Ne že bych měla nejrychlejší čas, ale soupeřky mi svým převlékáním dopřály solidní náskok. Vyrazila jsem směrem Petrovice, křižovatky jsem projela téměř po zelené vlně. Na kole stále v čele jsem dorazila až ke hřbitovu, kde mě čekala ještě dvě kolečka parkem.

A jak to dopadlo? Dva nejhladovější členové týmu ty dorty vyhráli! Dámský dortík jsem získala já s časem 1:26, pánům dort vyfoukl Lumír s drzou hodinou a 7 minutami. Adam po tvrdém boji o 6. místo s Viktorem, nakonec skončil sedmý. Triatlonovou premiéru si odbyl náš nový týmový kolega Honza Hrabec, který podal pěkný výkon a až zlepší plavání, tak se máme na co těšit.

246603_227816317231809_100000103278055_1059980_5982305_n

Závěrem bych opět ráda poděkovala za podporu našim skalním fanouškům – Hlaváčovým a Feberovým.

Výsledky,  fotky od BK SAK Karviná a od Michala Kolinka.

Tags:

Triatlon | Závody 2011

Běh kolem Babího lomu

by Materazzi 17. května 2011 12:55

3. závod Kuřimské běžecké ligy

New Picture (8)V neděli jsem se rozhodnul zaběhnout si 3. letošní závod seriálu Kuřimské běžecké ligy a to Běh kolem Babího lomu. Tento běh je dle propozic dlouhý 8,7 km a vede lesy v nádherné přírodě kolem rozhledny na Babím Lomu. Trať je kopcovitá s nejvyšším bodem v cca 480 metrech kousek za “Lelkovadlem”. Ráno jsem se probudil a zjistil jsem, že prší a zřejmě nepřestane. To mne však neodradilo a vydal jsem se do Podlesí, kde byla v sokolovně prezentace a posléze před ní i start. Chvíli před startem se počasí trochu umoudřilo a v samotném závodě již jen drobně poprchávalo. Trať byla hodně podmáčená a na nezpevněných cestách se běželo v blátě. Zejména v úvodních pasážích, kdy se běželo v chumlu a člověk tak viděl až na poslední chvíli kam šlápne, to nebylo nic příjemného. Závod jsem začal docela dobře a v prvních kilometrech jsem se usadil někde za první desítkou běžců. Stoupání na nejvyšší bod mě pak ale docela vyšťavilo a kolem poloviny závodu jsem prožil krizi při které mne předběhlo pět běžců. Aleše Sikoru, který mne předběhl jako poslední a jehož porážku jsem si před startem určil jako měřítko úspěhu, jsem pak už udžel na dohled až do cíle. Přes veškerou snahu se mi ho seběhnout nepodařilo. V cíli se mi zastavily stopky na čase 39:22, což vzhledem ke klimaticým podmínkám hodnotím jako slušný výkon.