4. ročník Velikonoční 12-ti minutovky

by Lumír 24. April 2011 12:50

Nový rekord Velikonoční 12-ti minutovky má hodnotu 3450m

IMAG0151V 11:00 byl odstartován 4. ročník Velikonočního závodu na 12 minut. Po prvním okruhu se na čele usadil Markek Škapa z X-Air Ostrava těsně následován triatlonistou Petrem Klodou z Karviné. V následujících 5 okruzích se pořadí na prvních dvou místech neměnilo a na 3. místo se propracoval Tomáš Kalina. Asi dvě minuty před koncem nastoupil Petr Kloda, postupně si udělal náskok přes 100 metrů a za 12 minut se mu podařilo uběhnout 3450 metrů. Což je nový rekord Velikonoční 12-ti minutovky. Uvidíme zda padne v příštím ročníku hranice 3600m.

Zajímavý souboj se odehrával i na druhém konci startovního pole. Honza Čurda a Brunek Byrtus si dali stejný cíl uběhnout 2400 metrů a taky kdo uběhne více. Honza to hned ze začátku rozběhl svižným tempem, první okruh dal za 1:45 a udělal si náskok asi 100 metrů. Brunek to však nevzdal a postupně ztrátu stahoval. Honza ale taky bojoval a nechtěl Brunkovi nic dát zadarmo. Nakonec cíl splnili oba, Honza 2460 metrů a Brunek 2420 metrů.

Výsledky, fotky jsou tady.

Tags:

Závody 2011

Dobroroslavický jarní duatlon

by Karolína 19. April 2011 14:21

Karolína na bedně a Adam šestnáctý v kategorii

imageTak nám začala triatlonová sezóna! Hned jak jsme se od Lumíra dozvěděli, že startuje 16. 4. Dobroslavickým duatlonem, neváhali jsme a přihlásili se. Pravda, trochu jsme s Adamem znejistěli, když se týden před startem Lumír i Vilém omluvili, že závodit jít nemohou. Ale po dlouhé zimě jsme se na duatlon těšili, a tak jsme odvážně vyrazili Dobroslavicím vstříc.

Čekal nás běh, vystřídaný jízdou na kole a nakonec opět běh v poměru: 3 – 20 – 2 pro ženy a 5 – 30 – 3 pro muže. Běh vedl přes zámecký park v Dobroslavicích. Trasa kola slibovala kopcovitý profil z Dobroslavic přes Háj ve Slezsku a Jilešovice.

Osobně jsem si ještě před závodem projela cyklistickou trasu autem. V serpentinách, kam se auto tlačilo sotva na dvojku, jsem začala podezřívat naše dva členy klubu ze spiknutí…že by pro nás připravovali křest ohněm? Nakonec jsem si řekla, že to přece nevzdám a po skončení závodů mladších kategorií, jsem se postavila na start. Už na začátku běhu mi utekly tři ženy, dvě juniorky a jedna z mé kategorie. Čtvrtou pozici jsem si udržela i na kole. Tam jsem hodně ztratila, možná ani ne tak stoupáním, jako při průjezdech zatáčkami-vracečkami a při rozjíždění do kopců, kde mě párkrát pozlobila přehazovačka. Nicméně i tak jsem do depa dojela s jistým náskokem před ostatními ženami (nepočítaje ty tři, které už byly pomalu v cíli), za což jsem byla ráda, neboť na poslední běh jsem se vydala s úplně ztuhlýma nohama. Do cíle jsem dorazila 7 minut za první závodnicí mé kategorie, s časem 1:15:10. Nemůžu si stěžovat, cestou domů se mi na krku houpala stříbrná medaile.

A co na Dobroslavický duatlon říká druhý náš účastník Adam?

V Dobroslavicích jsem absolvoval svou duatlonovou premiéru. Během týdne jsem sice zvažoval, jestli se závodu vůbec zůčastnit kvůli špatnému počasí, ale to nakonec v sobotu vyšlo nádherně. Už dopředu jsem byl upozorněn na náročnější profil cyklistické části, tak jsem si v prvním běhu nechával rezervu, abych po tom náhodou neodpadnul. Na kole jsem toho letos zatím moc nenajezdil. Většina závodníků ale běžela nějak rychleji, tak po doběhnutí do depa už tam moc kol na stojanech nezbývalo. Díky kopcovité cyklistické části bylo pole závodníků dost roztrhané a netvořily se skupinky - aspoň co jsem měl možnost vidět já. Pár soupeřů se mi dokonce podařilo předjet. Na kole se mi jelo dobře a žádná krize na mě nedolehla. Na začátku druhého běhu mě začaly tahat lýtka, tak jsem se obával křečí, ale naštěstí se to po nějakých 300m rozběhalo. Pak už jsem jen udržoval pozici. Na nějaké zrychlení už nebylo. Výsledné časy jsou sice nic moc, ale během závodu jsem se celou dobu cítil výborně, takže jsem si to užil. Příští rok, bych do toho šel znovu.

Výsledky lze nalézt zde

A z článku na etriatlonu jsou odkazy na fotky

Tags:

Závody 2011

Aprílový maratón

by Materazzi 4. April 2011 19:16

2. závod Kuřimské běžecké ligy

kbl_start Tak jsem se konečně odhodlal zajít na místní běžeckou ligu v mém novém bydlišti. Tentokrát mi do toho nic nepřišlo a v neděli jsem se vydal na start Aprílového maratónu. Jak již název napovídá nejde o maratón, ale o běh v délce 6,39 km, dle uvedené mapky v propozicích. Start je na místní komunikaci u železnice, přeběhne se most, pak nahoru po ulici Hybešova. Tam se zbíhá z cesty na pěšinku, která běžce zavádí na kopec Horku do lesa. Horka se obíhá zleva, seběhne se na hráz a pak kilometr a něco mírným stoupáním po cyklostezce na Podlesí kde je obrátka. Po cestě zpět je změna v tom, že se Horka obíhá z druhé strany. Já měl doma pracovní sobotu a do závodního dne jsem se probudil celý ztuhlý. Měl jsem problém se v předklonu dotknout prstama země, a tak nezbývalo doufat, že to nějak rozběhám. Úplně se mi to nepodařilo, jelikož ve vlastním závodě jsem ztrácel hlavně když se běželo zkopce. Průběh závodu byl pro mne celkem nudný. Chvíli po startu jsem se usadil za první ženou na 21. pozici a tam jsem vydržel až do obrátky. Pak se běželo dlouho zkopce a tak jsem se propadl na 23. místo, v kopcích jsem sice zpět předběhl borce s tričkem LRS Vyškov, ale závěr byl opět dolů a proto jsem se musel obávat ať mne nikdo další nepředběhne. Do cíle jsem doběhl v čase 30:50. V katogorii nad 40 let to stačilo na bramborovou medaili. Běh i trať se mi moc líbila a závod jsem si hezky užil i díky tomu, že vyšlo počasí. Bylo opravdu nádherně.

Výsledky jsou tady

Tags:

Závody 2011

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři