66. ročník Běhu Lužánkami

by Materazzi 30. března 2011 16:38

Tentokrát se objevil na běžeckých závodech Vilém

Luzankyja2 Tak jsem si zašel zase zazávodit. Tentokrát jsem si vyhlédl jeden z běhů s velkou tradicí a postavil jsem se na start 66. ročníku Běhu Lužánkami v Brně. Tento tradiční běh se koná v městském parku Lužánky a hlavní mužský závod se sestává z pěti okruhů v délce 1600 metrů. Letos však byly okruhy delší díky stavebním pracím, a tak délka závodu, kterého jsem se zúčastnil, byla 8,5 km. Okruhy vedou téměř po obvodu parku a jelikož je park v mírném svahu, tak se běží polovina po rovině, a zbytek trochu z kopce a pak do kopce. Na startu byli i vytrvalci z Maďarska (závod žen na 3,4 km vyhrála maďarka Ildikó Papp) a také triatlonová megastar Filip Ospalý. Souboj v čele závodu jsem mohl dokonce chvíli sledovat ve třetím okruhu, kdy mne předbíhali ti nejlepší. To jsem měl zrovna velkou krizi, kdy mne ve třetím okruhu začalo pořádně píchat v boku a musel jsem půl okruhu běžet volněji. Naštěstí se mi to podařilo rozběhnout a poslední dva okruhy jsem již opět běžel naplno. Jednotlivé okruhy jsem běžel v těchto časech: 07:03, 07:12, 07:41, 07:24, 07:20. Byl z toho výsledný čas 36:42 a 74 místo z cca 160 běžců. S výkonem nejsem zklamán a věřím, že běžecká forma půjde ještě nahoru. Závod vyhrál maďar Minczér před českým borcem Homoláčem. Filip Ospalý doběhl čtvrtý.

Výsledky jsou zde

Tags:

Závody 2011

Mořkovský zajíc 2011

by Lumír 20. března 2011 13:04

Zima se vrátila a k náročnému profilu trati přidala 10cm čerstvého sněhu.

19.3.2011 se konal v Mořkově 4. ročník Mořkovského zajíce, závod na 10km. Počasí nám připravilo překvapení v podobě 10 cm sněhu a v kombinaci s náročným profilem trati to byla dnes jedna z těžších “desítek”. I přesto se na startu sešlo docela dost závodníků. Za SK Fuga jsem byl opět sám, škoda, snad příště nás bude více.

Morkov_008

Už při rozběhávání jsem cítil, že to dnes bude trápení, v nohách jsem ještě cítil Kobeřickou 20 z minulé neděle. Většinou mám v běžeckých závodech rád stoupání, ale dnes to bylo úplně naopak. V každém stoupání jsem pořádně trpěl a neměl sílu v nohách držet tempo. Hned po startu se začalo stoupáním a tempo bylo ďábelské. Chvíli jsem se držel vedoucí skupiny, ale asi kolem 1. kilometru jsem radši zpomalil a běžel svoje tempo. Do obrátky na 5. km to bylo pocitově ještě v pohodě, točil jsem se za 19:42. Druhá půlka závodu byla pro mě hodně těžká, bolely mě nohy a ve stoupáních to nebylo ono. Příjemně mě překvapil čas v cíli, když jsem zjistil že druhých 5 km jsem dal za 19:53, jen o 10s pomaleji než první pětku. Nakonec z toho byl čas 39:36, v celkovém pořadí jsem skončil na 14. místě a v kategorii na 8. místě.

Organizace závodu byla na vysoké úrovni, určitě se sem budu rád vracet a všem tento závod, i přes svoji náročnost, doporučuji. V průběhu závodu pořadatelé provedli losování tomboly a tak jsme hned po doběhu, při odevzdávání startovního čísla, dozvěděli jestli jsme něco výhráli. Na mě se usmálo štěstí a vyhrál jsem knihu o historii Mořkova.