66. ročník Běhu Lužánkami

by Materazzi 30. March 2011 16:38

Tentokrát se objevil na běžeckých závodech Vilém

Luzankyja2 Tak jsem si zašel zase zazávodit. Tentokrát jsem si vyhlédl jeden z běhů s velkou tradicí a postavil jsem se na start 66. ročníku Běhu Lužánkami v Brně. Tento tradiční běh se koná v městském parku Lužánky a hlavní mužský závod se sestává z pěti okruhů v délce 1600 metrů. Letos však byly okruhy delší díky stavebním pracím, a tak délka závodu, kterého jsem se zúčastnil, byla 8,5 km. Okruhy vedou téměř po obvodu parku a jelikož je park v mírném svahu, tak se běží polovina po rovině, a zbytek trochu z kopce a pak do kopce. Na startu byli i vytrvalci z Maďarska (závod žen na 3,4 km vyhrála maďarka Ildikó Papp) a také triatlonová megastar Filip Ospalý. Souboj v čele závodu jsem mohl dokonce chvíli sledovat ve třetím okruhu, kdy mne předbíhali ti nejlepší. To jsem měl zrovna velkou krizi, kdy mne ve třetím okruhu začalo pořádně píchat v boku a musel jsem půl okruhu běžet volněji. Naštěstí se mi to podařilo rozběhnout a poslední dva okruhy jsem již opět běžel naplno. Jednotlivé okruhy jsem běžel v těchto časech: 07:03, 07:12, 07:41, 07:24, 07:20. Byl z toho výsledný čas 36:42 a 74 místo z cca 160 běžců. S výkonem nejsem zklamán a věřím, že běžecká forma půjde ještě nahoru. Závod vyhrál maďar Minczér před českým borcem Homoláčem. Filip Ospalý doběhl čtvrtý.

Výsledky jsou zde

Tags:

Závody 2011

Mořkovský zajíc 2011

by Lumír 20. March 2011 13:04

Zima se vrátila a k náročnému profilu trati přidala 10cm čerstvého sněhu.

19.3.2011 se konal v Mořkově 4. ročník Mořkovského zajíce, závod na 10km. Počasí nám připravilo překvapení v podobě 10 cm sněhu a v kombinaci s náročným profilem trati to byla dnes jedna z těžších “desítek”. I přesto se na startu sešlo docela dost závodníků. Za SK Fuga jsem byl opět sám, škoda, snad příště nás bude více.

Morkov_008

Už při rozběhávání jsem cítil, že to dnes bude trápení, v nohách jsem ještě cítil Kobeřickou 20 z minulé neděle. Většinou mám v běžeckých závodech rád stoupání, ale dnes to bylo úplně naopak. V každém stoupání jsem pořádně trpěl a neměl sílu v nohách držet tempo. Hned po startu se začalo stoupáním a tempo bylo ďábelské. Chvíli jsem se držel vedoucí skupiny, ale asi kolem 1. kilometru jsem radši zpomalil a běžel svoje tempo. Do obrátky na 5. km to bylo pocitově ještě v pohodě, točil jsem se za 19:42. Druhá půlka závodu byla pro mě hodně těžká, bolely mě nohy a ve stoupáních to nebylo ono. Příjemně mě překvapil čas v cíli, když jsem zjistil že druhých 5 km jsem dal za 19:53, jen o 10s pomaleji než první pětku. Nakonec z toho byl čas 39:36, v celkovém pořadí jsem skončil na 14. místě a v kategorii na 8. místě.

Organizace závodu byla na vysoké úrovni, určitě se sem budu rád vracet a všem tento závod, i přes svoji náročnost, doporučuji. V průběhu závodu pořadatelé provedli losování tomboly a tak jsme hned po doběhu, při odevzdávání startovního čísla, dozvěděli jestli jsme něco výhráli. Na mě se usmálo štěstí a vyhrál jsem knihu o historii Mořkova.

Výsledky. Fotky MK Seitl, Pepateam FM.

Tags:

Závody 2011

Kobeřická 20

by Lumír 13. March 2011 19:54

Větrné, ale teplotně příjemné počasí a 20km pod 1:20.

13.3.2011 byla v 9:00 odstartována Kobeřická 20, tento rok se konal uctýhodný 30. ročník. Na start hlavního závodu se postavilo přes 100 vytrvalců. Trať závodu má naročný profil a několik úseků s nepříjemným protivětrem.

Do Kobeřic jsem dorazil až kolem 8:45 a proto jsem se ani nestihl rozběhat. První 2km jsou do kopce, tak jsem spoléhal na to, že se rozběhnu tam, navíc jsem to dnes plánoval jako rychlý trénink. Hned po startu se nasadilo celkem rychlé tempo a na čele se vytvořily dvě skupiny. Já jsem po startu nestíhal a přemýšlel jsem co s rozběhnutým závodem. Nakonec jsem se rozhodl, že zkusím dotáhnout druhou skupinu a uvidím jak to půjde dál. Dotáhnout se mi je podařilo těsně před koncem stoupání a bylo to tak akorát, protože se pak tempo ještě zrychlilo a začal foukat nepříjemný boční protivítr - tady by se stahovalo hodně špatné a stálo by mě to dost sil. Ve skupině se běželo dobře a po pár kilometrech se mi začalo zdát tempo pomalé a tak jsem šel do čela skupiny a mírně zrychlil. Kolem 9. kilometru se z naší skupiny oddělili 2 běžci, bohužel jsem zrovna neměl sílu je zachytit a tak postupně odskočili asi 50 metrů. Na 10. kilometru jsem byli v čase kolem 39 minut, což vzhledem k profilu nebyl vůbec špatný čas. Kolem 15. kilometru jsme zůstali pouze dva a začali postupně stupňovat tempo. Běžel jsem s Petrem Walou z BK SAK Karviná, který běžel v kategorii B na 4. místě a na 3. místo (Marek Škapa z X-Air) ztrácel asi 50 metrů. Tak jsem se dohodli, že ho zkusíme stáhnout. To se nám podařilo asi 2,5 km před cílem. Marek Škapa měl však dost sil a postupně všechny naše nástupy odrazil a nakonec v jednom stoupání nastoupil sám a zase odskočil na 50m. V cíli jsem byl za solidních 1:17:36 na 11. místě celkově a v kategorii A to bylo 7. místo.

Kobericka20

Na to, že jsem to původně plánoval jako rychlý trénink, to byl vydařený závod a taky pěkný čas. V Kobeřicích jsem letos běžel už druhý závod a určitě zase příjdu. Dneska jsme za 30 Kč startovného dostali v cíli slivovici, párek a pivo. Navíc byly k dipozici šatny a sprchy s teplou vodou.

Výsledky. Fotky Pepa Team FM, BK SAK Karviná.

Tags:

Závody 2011

Modřický pohár

by Materazzi 7. March 2011 10:24

V nádherném slunečném dnu jsem si zaběhnul desítku

image V neděli jsem zavítal do Modřic na další díl Brněnského Běžeckého Poháru. Sice mě bolela trochu záda, ale ráno jsem usoudil, že to není tak hrozné a vydal jsem se závodit. Do Modřic se sjela asi čtyřstovka běžců a běžkyň, z toho 250 borců se zúčastnilo hlavního závodu. Hlavní běh mužů se konal na trati dlouhé 9,7 km a sestával se ze 3 okruhů a krátkého náběhu na okruh. Běželo se po asfaltových komunikacích v Modřicích za provozu. Provoz byl ale regulován, takže jsem nějaké omezení ze strany motoristů nezaznamenal. Trať byla rovinatá a tak jsem očekával dobrý čas. Ten se mi však dosáhnout nepodařilo. První okruh jsem zvládl svižně a uvažoval jsem v duchu o čase cca pod 42 minut. Pak jsem ale pocitově zpomalil. Hlavně na rozmezí druhého a třetího okruhu, kde mne předběhlo  dost závodníků. Následně jsem už tempo nějak rozumně stabilizoval a doběhl v čase 43:16 někde kolem 150 pozice. Čas pro mne není vyloženě imagepropadák, ale čekal bych na této trati čas lepší a hlavně mrzí umístění – měl bych být alespoň někde uprostřed výsledkové lisitny. Zvítězil Jiří Homoláč časem 29:57. Ženy s dorostenci běželi závod dlouhý 4,6 km a zvítězil Novotný Ondřej resp. Doubková Kateřina.

Výsledky jsou zde

Fotky třeba tady nebo tady

Tags:

Závody 2011

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři