16. etapa Lysacupu – finále od Rajské boudy

by Materazzi 28. února 2011 11:10

Lysacup 2011 se stal minulostí

image V sobotu skončil finálovou etapou další ročník Lysacupu. Finále od Rajské boudy jsem si nechtěl nechat ujít ani já a tak jsem přijel na svůj pátý start v tomto ročníku. Za Fugu dorazil ještě Lumír a Adam. Karolína se ráno omluvila, že je nemocná. Pod Lysou horou nás přivítalo nádherné, slunečné počasí a několik stupňů pod nulou. Startovalo se, jako vždy při finále, s časovými handicapy pro ty nejlepší. Proto jsem v 10:00 odstartoval spolu s průměrnými běžci jen já a Adam, zatímco Lumír startoval ve skupině s handicapem dvě a půl minuty. Hned po startu se mi Adam ztratil z dohledu někde vepředu a uviděl jsem jej až nahoře v cíli. Myslím že podal pěkný výkon a umístil se na pěkném 102 místě. Lumír mě předbíhal ve stoupání ještě před hospodou U Veličků. Povzbudil jsem ho i když už před finálovou etapou bylo jasné, že na závodníka se jménem Tomáš Blabla v boji o modrý trikot nemá naději. V sobotu mu alespoň utekl. Před napojením na zelenou jej předběhlo čelo závodu a nakonec to stačilo v cíli na 22 pozici v čase 45:40, což znamená zlepšení osobáku o pět minut. To mne začali předbíhat ti nejlepší už v lese nad Veličkou. Měl jsem trochu tuhé nohy, ale jinak se mi běželo dobře. Párkrát jsem se vystřídal s Peterem Balkem a nahoru jsem doběhl za ním. V posledních metrech jsem pak už rezignoval na další snahu, a tak mě ještě jeden borec předběhl. Celkově jsem se umístil 124 v čase lehce nad 58 minut, což si myslím že je pro mne dobrý výsledek. Nahoru jsem přitáhl v plaskuli slivovici, ale jak se později ukázalo byla smíchaná s trochou jaru kvůli špatnému vymytí, takže sem ji posléze vylil. Omlouvám se tímto všem, kterým jsem ji v cíli vnutil. Snad jsou živí a zdraví. Na závěrečnou párty a vyhodnocení  nikdo z nás nejel, krátce tedy nyní rekapitulace tohoto ročníku. Lumír se předvedl ve výtečném světle. Velmi se zlepšil, obsadil 2. místo v soutěži skokan roku (nebýt neplánovanému výpadku jedné etapy mohl modrý dres i vyhrát), dobíhal ke konci stabilně ve třetí desítce závodníků a celkově obsadil 39 místo. Noví členové týmu Adam i Karolína se předvedli imagetaky výborně. Oba si zaběhli sedm etap. Adam pravidelně bojovoval o první stovku a dokázal porazit i Vlastíka Klapku, Karolína zase obsadilo cekově třetí místo v kategorii juniorek. Já jsem se zůčastnil jen 5 etap a žádné zlepšení oproti minulosti nepozoruji. Mí hlavní soupeři stále zůstavaji Peter Balko a podobně. Teď tedy dáme Lysé hoře se závoděním pokoj a v listopadu to vypukne nanovo. A kdo to vlastně letos vyhrál? Žlutý trikot v poslední etapě uhájil slovenský závodník Ladislav Sventek, v ženách kralovala opět Tamara Stonová a týmech vyhráli borci z Ponek.sk

Výsledky etapy    Celkové výsledky

Fotky od Valachů

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

15. etapa Lysacupu 2011–Krásná

by Lumír 19. února 2011 19:47

Dneska to bylo dole na ledě, nahoře pěkně fučelo a příští týden už konec.

Už po patnácté odstartoval letošní Lysacup, tentokrát z Krásné. Tuto etapu mám rád, protože loni se mi tady podařilo poprvé porazit Vlastíka Klapku Veselý obličej. Dneska se na startu ukázal po delší pauze Adam, tak jsme barvy SK Fuga hájili ve dvou. Dole na startu nás čekala pěkná ledovka a pokračovala i dále na trati. Proto jsem se rozhodl, že poprvé vyzkouším nesmeky, sice jsem s něma ještě nikdy neběžel, ale někdy se musí začít. Nakonec se ukázalo, že to byla dobrá volba. Po celou trať jsem ani jednou nepodklouzl a při běhu mě nijak neomezovaly.

Dnes jsme si při placení startovného mohli dát i něco na zahřátí.

Hned ze startu se začalo pěkně zostra a to i přesto, že hned začínáme docela pěkným stoupáním. Vysoké tempo vydrželo až do cíle, a padl i dosavadní rekord trati 41:55, nový nejrychlejší čas má hodnotu 37:34. Mě se dnes běželo dobře a nebýt severní sjezdovky, tak to mohlo být letošní nejlepší umístění. Severní sjezdovku prostě neumím a ztratím na ni pokaždé minimálně 4 pozice. Dnes to bylo dokonce 6 míst Smutný obličej a bylo z toho 27. místo. Nahoru jsem doběhl za pěkných 43:45. To je o 20 minut rychleji než při posledním etapě z Krásné, kdy ale byly hodně extrémní podmínky.

Adam po čtyř týdenní pauze podal solidní výkon a skončil těsně do stovky. Nahoru zvládl vyběhnout za 53:52.

Výsledky.

Fotky od Ludi, Valachů, Pepateam.

imageimage

Tags: ,

14. etapa Lysacupu – Visalaje

by Karolína 13. února 2011 08:40

Rychlý povrch na čerstvém sněhu a už se pomalu blíží finále.

Fotografie0160Stejně jako již šestkrát, i tuto sobotu 12. 2. jsem na nohy obula své pověstné sáčky proti vlhkosti a vyrazila s nimi k vrcholu Lysé hory. Podruhé v tomto závodě z Visalají, tedy už skoro zkušeně a s odhodláním vylepšit si skóre.

Možná bylo nakonec dobře, že se ode mě Lumír nenechal přesvědčit, abychom to ještě před příjezdem otočili a jeli domů. Venku bylo příšerně, silný vítr nám hnal proti přednímu sklu sníh a na displeji jsme pozorovali, jak s každým kilometrem klesá teplota. S úderem desáté hodiny startovní se však počasí umoudřilo a cestou vzhůru jsme místo očekávaných omrzlých tváří, měli přivřené oči, jak jsme mžourali do slunce.

Na loukách, přes které trasa vede, vítr odhalil ledové plotny a ztížil tak závodníkům prvotní rozběhnutí. Další úseky už na novém sněhu naštěstí tolik neklouzaly.

Já jsem opět jistila závod zezadu, ale i tak mohu nad touto etapou neskromně vyjádřit svou spokojenost, neboť jsem ji až na dva úseky vydržela celou v běhu, a to včetně závěrečné sjezdovky! Svůj čas jsem vylepšila o více jak 10 minut a doběhla jsem 110.

Lumír, kterého jsem nahoře tentokrát nenechala čekat až tak dlouho, přiběhl do cíle 31., po 49 minutách od startu. Ani tento neuvěřitelný čas mu ale nestačil na Radima Pokorného, proto se již teď koncentruje na velké finále, kde mu to zaručeně natře za dvojnásobný počet bodů!

Při odjezdu se konečně nadobro mraky rozestoupily a tu nejkrásnější část etapy (tu, jak už se cpeme rychlými cukry v autě) jsme si mohli vychutnat s výhledem na Lysou horu.

Výsledky, fotky Luďa, Pepateam.

Tags: ,

Lysacup 2011–Ostravice žel. přejezd a 3in1

by Lumír 5. února 2011 22:40

Vilém po delší pauze na startu a královská etapa 3in1.

V sobotu 5. 2. 2011 se konala už 13. etapa letošního Lysacupu, do konce už zbývají jen 3 etapa – utíká to. Dnes se běžela speciální etapa 3in1. Startovalo se v Ostravici od železničního přejezdu a po červené se běželo na vrchol, tam pak dolů po severní sjezdovce k hotelu Bezruč, dále pak ke korýtku, kolem Veličků na Lukšinec a po červené podruhé na vrchol. Celkem je to kolem 20km a převýšení přes 1700m. Letos se této prodloužené etapy zůčastnilo přes 80 účastníků.

Vilém po nemoci dnes běžel jen klasickou etapu – jeden výběh a moc se mu nedařilo, skončil na 147. místě. Když ho porazli všichni soupeři se kterýma v minulosti bojoval.

Já jsem si dal jasný cíl překonat loňský čas. Proto jsem se v prvním výběhu moc nešetřil a nahoře jsem byl za 52 minut na 31. místě. Na vrcholu jsem se rychle napil a něco malého snědl a pokračoval dolů. Seběh se mi podařil celkem rychle, za 21 minut jsem byl na občerstvovačce na spodním parkovišti pod Bezručem. Cítil jsem se v pohodě, ale z minulých ročníků jsem věděl, že nejhorší mě teprve čeká. Až ke korýtku je to po rovině a dá se pěkně běžet, pak se to ale dost zvedne a začíná dřina. Byl jsem mile překvapen, že jsem byl schopen většinu druhého výběhu běžet. V minulých ročnících to bylo naopak a druhý výběh byla většinou chůze. Dnes podruhé na Lysé jsem byl za 49 minut, v celkovém čase 2:02 na 20. místě. Oproti loňsku zlepšení o 17 minut – to jsem opravdu něčekal Veselý obličej. A co mě těší jěště víc, že jsem konečně letos porazil Radima Pokorného Veselý obličej. Doufám že se mi to ješte letos podaří i v normální etapě.

3in1 se zůčastníli taky kamarádi z MADT SportKlapka, kromě ostříleného borce Vlastíka, to pro všechny byla premiéra a všichni si s ní poradili a zvládli celou trať. Škoda že Vilém nebyl fit, určitě by někoho z nich prohnal ve druhém výběhu Veselý obličej.