12. etapa Lysacupu–Ostravice hřiště

by Karolína 30. January 2011 15:09

Nejdelší etapa s největším převýšením a nádherné počasí.

V sobotu jsme se na Lysou vydali dva – Lumír a já, Karolína. Po několika předchozích etapách, které jsem absolvovala v příšerných podmínkách, jsem na start nastoupila s pocitem, že toto bude můj rozlučkový závod. Lysá se mě však chystala od mého rozhodnutí odradit a vyrukovala s nádherným počasím a bílou sněhovou pokrývkou, která přilákala nejen lysacupisty, ale také mnohé fotografy, turisty a pejskaře, kteří se tak trochu zase motaly pod nohy.

Výběh od hřiště sliboval trať nejdelší a také o největším převýšení. To jsem ale nakonec přivítala, protože výsledné stoupání nebylo pro mě tak vražedné jako u jiných etap. Dobře jsem si rozložila síly a až na pár krátkých úseků, kde jsem přešla do chůze, jsem celou cestu běžela. To se mi podařilo asi poprvé, takže ač jsem tradičně na vrchol dorazila mezi posledními, byla jsem se svým výkonem spokojena.

Výsledky prozradily 136. místo (díkybohu za kategorii juniorek…tam jsem druhá!!!). Lumír, se kterým se vídám jen na startu a v cíli, obsadil krásné 28. místo (19. v kategorii MA), což je zatím jeho nejlepší výkon. A ty bolavé nohy určitě stály za to!

karolina_hristelumir_hriste

Výsledky.

Fotky od CK Frenštát, Jarka, Valachů a PapaTeam.

Fotografie0144Fotografie0143

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

11. etapa Lysacupu 2011–Bezruč

by Lumír 22. January 2011 22:09

Konečně zase etapa na sněhu, a skoro to bylo v top 30.

Na dnešní etapě od Bezruče jsem byl od nás sám. Konečně se vrátila zima a běželo se zase na sněhu. Původně jsem přemýšlel, že zůstanu doma, ale nakonec jsem byl rád že jsem šel – bylo z toho nejlepší umístění letos.

 

11etapa072

 

V této etapě je důležité dobře odtartovat, to se mi povedlo a na hangu jsem byl 36. Po hangu je vždy těžké se rozběhnout, dnes mi to ale nedělalo problémy a až pod sjezdovku jsem běžel bez problému. Pod sjezdovkou jsem se propracoval na 29. místo. Pak přišla nepříjemná severní sjezdovka a na ní jsem ztratil pozici v první třicítce. Na vrchol Lysé jsem doběhl za 38:14 na 32. místě. Je to nejlepší umístění v tomto ročníku, takže spokojenost.

Výsledky.

Fotky od Valachů.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

10. etapa Lysacupu 2011–Rajská Bouda

by Lumír 16. January 2011 15:51

Obleva pokračuje stejne jako moje trápení a přesto pod 50, od Rajské Boudy za 49:16.

10lc16.1.2011 pokračoval Lysacup další etapou. Běželo se od Rajské Boudy a na startu se nás sešlo přes 160. Za SK Fuga jsme dnes běželi jen Adam a já. Měli jsme trošku obavy z trati v horní části, ale nakonec to bylo vše v pohodě a led skoro nebyl.

Hned po startu se začalo pěkně zostra a první kilák a něco po asfaltu byl hodně rychlý. U Veličků jsem začal pomalu odpadat a trápil jsem se až pod Lukšinec. Tam jsem se pohyboval kolem 60. místa – prostě bída. Chvílemi jsem si říkal, že je to dnes poslední etapa a letos to už zabalím. Od Lukšince jsem chytl druhý dech a začal pomalu postupovat dopředu. Nakonec jsem byl nahoře za 49:16 v mém nejlepším čase na této trati – podle pocitů v první půlce trati to bylo příjemné překvapení.

Adam se dneska taky trápil, po včerejším hokeji ho bolely nohy a ve stoupáních neměl sílu běžet. Nahoře byl za necelou hodinu kolem 120. místa.

Výsledky.

Fotky od Valachů, od Luďi, Racing Olešná.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

Hulmenská desítka

by Materazzi 15. January 2011 22:16

Výlet za sportem do Hulína

Jelikož jsem nenašel tento víkend v okolí Brna žádný běžecký závod, udělal jsem si výlet na střední Moravu do Hulína. Triatlonový oddíl Aspot Hulín pořádal běh na deset kilometrů. Trať závodu byla rovinatá (tedy pokud nepočítám dvě stoupání na nadjezd dálnice) a tak slibovala rychlé časy. I počasí docela přálo. Těšil jsem se tedy na to, že bych si mohl zaběhnout osobáček na desítku. Na startu se sešlo asi sto běžců. Po startu se oběhla čtyřstovka tartanového oválu kolem místního fotbalového hřiště, a pak se pole běžců vydalo se do ulic. Jako vždy jsem se hned od startu usadil někde kolem prostředku startovního pole. Z Hulína se běželo na Pravčice, tam se odbočilo doleva a následovala nepříjemná pasáž s protivětrem. V těchto chvílích se mi neběželo vůbec dobře, ale naštěstí mne nikdo nepředbíhal. Po obrátce se situace zlepšila, běželo se mi o poznání lépe a do cíle se mi podařilo předběhnout dva borce. Problém ale nastal s botama. Nevzal jsem si běžecké boty, ale své staré New Balance, které jsem používal na Lysacup. Ty se mi obě z vnějšku rozthly (nechápu proč obě najednou), a nerovnost v botě mi na obou nohách začala odírat kůži. Doběhl jsem se sebezapřením. Další ranou pro mne byl čas v cíli. Výsledným časem 44:50 se na rovinaté desítce (možná 10,2?) nemůžu rozhodně chlubit. Snad to bylo tím větrem? Nebo se mi prostě nevedlo. Nevím. Zajímalo by mě jak jsou spokojeni s dosaženým časem ostatní závodníci. Celkově jsem tedy doběhl na 43 místě z 95 dokonšivších běžců. Někdy příště se do Hulína na Hulmenskou desítku třeba zase vypravím.

Celkové výsledky

Fotky na Aspot Hulín

Tags:

Závody 2011

Ohlédnutí za Pilmanem 2010

by Materazzi 14. January 2011 13:22

Fotografie od Meťy

image  Teprve teď se ke mne dostaly fotografie ze srpnového half ironmanu Pilman 2010 ve Žďáře nad Sázavou. Zavinil jsem to svou zapomětlivostí, ale ty fotky jsou fakt moc povedené. A proto je zde s odstupem času uveřejňuji. Je to takové malé připomenutí loňských zápolení na triatlonových tratích. A taky nám ty fotky snad dají ještě více chuti do trénování, aby jsme si i letošní sezónu užili na krásných závodech.

 

 

 

Tags: ,

Triatlon | Závody 2010

22. ročník Zimního běhu v Kobeřicemi

by Lumír 9. January 2011 22:30

Pěkné počasí, rychlá trať a skoro bedna.

DSCF2322Na včerejší etapě Lysacupu jsme se domluvili, že v neděli vyrazíme do Kobeřic na závody. Radek odjíždí až v pondělí, tak ať má na co vzpomínat Veselý obličej. Běžel se 22. ročník zimního běhu na 9,4km. Pěkné počasí a dobrý povrch sliboval rychlý závod. Loni jsem už tento závod běžel, tak cíl byl jasný a to vylepšení času.

99% trati se běželo po mokrém asfaltu bez sněhu a ledu, ale to zbylé procento stálo za to. Asi 50m úsek na mokrém ledu byla opravdu chuťovka (navíc se běžela dvě kola, takže jsme si to užili dvakrát). Pro mě se pak stala ještě osudná jedna zatáčka kde mi podjela noha a spadl jsem – ještě teď to cítím Smutný obličej.

Hned po startu se vytvořili na čele dvě skupinky. Radek se zavěsil za první vedenou Alešem Mikem, a já jsem byl ve druhé vedené Romanem Balážem. V průběhu prvního kola se vedoucí skupinka roztrhla a Radek společne s jedním polským běžcem běželi na 3. a 4. místě. V průběhu druhého kola držel Radek stále 3. pozici. V posledním mírném stoupání necelých 300 metrů však polský závodník nastoupil a Radek jeho nástup nezachytil a doběhl na smolném 4. místě v čase 33:25. Jinak ale parádní výsledek!

Naše skupinka se ještě v prvním kole taky rozthala a já jsem zůstal sám s Petrem Walou z BK SAK Karviná kolem 10. místa. V druhé třetině prvního kola přišla ona osudná zatáčka, kdy se přebíhalo ze sněhu na asfalt, a mi podjela noha a spadl jsem. Naštěstí to bylo v pohodě a během pár vteřin jsem zase běžel. V cílové rovince jsem ještě na konci zahléhl skvěle běžícího Radka. Druhý okruh byl už horší, začali mi trošku tuhnout nohy a už to nebyl tak pohodový běh jako v prvním kole. Hned na začátku se na mě dotáhl Láďa Dvorský z MK Seitl, chvíli jsem s ním držel krok, díky tomu jsem trošku odskočil Petrovi Walovi, ale nakonec bylo dnes jeho tempo na mě rychlé a začal se mi postupně vzdalovat. Do cíle jsem pak už držel svou pozici a doběhl celkově na 10. místě, v kategorii to pak bylo 6. místo. První okruh jsem zaběhl za 17:33, ve druhém jsem zpomalil a běžel jsem ho za 18:22, což celkově dalo 35:55.

Výsledky.

Fotky

Tags:

Závody 2011

9. etapa Lysacupu 2011 - Šance

by Lumír 9. January 2011 21:44

Teplota nad nulou, mokrý měkký sníh a náročná trať od Šancí to byla další z těžších etap tohoto ročníku.

Fotografie0134V sobotu 8.1.2011 jsme vyrazili na další etapu Lysacupu. Do týmu nám přibyla nová posila - Radek Böhm (budu se muset naučit psát přehláskované o, ať ho nemusím kopírovat odjinud Veselý obličej). Byla to už jeho druhá etapa, když si premiéru odbyl na Silvestra a opravdu se mu povedla, skončil celkově na perfektním 21. místě. A to dojel na start asi 2 minuty před ukončením prezentace a startoval z posledních řad, kdo ví jak by to dopadlo kdyby vybíhal zepředu.

Etapa od Šancí patří k těm těžším, a díky dnešnímu počasí její náročnost ješte stoupla. Za SK Fuga chyběl na startu pouze Vilém, který letos už asi Lysacup ukončil – škoda. Trať byla zpočátku směs mokrého sněhu s bahnem občas proložená ledem. Čím více jsme stoupali tím bylo více sněhu. Sníh však byl mokrý a hodně se bořil a trať se hodně podobala etapě z Krásné.

Po třítydenní pauze od Lysacupu jsem chtěl navázat na poslední výsledky a pokusit se o zlepšení, ale moc se mi to nedařilo. Celou dobu jsem se dost trápil. Chvílemi jsem toho měl fakt plné zuby a přemýšlel o tom, že to zabalím. Nakonec jsem se dostal až nahoru a byl rád za 44. místo.

Radek zaběhl opět výborně, v průběhu se pohyboval kolem 16. místa. Pod závěrečnýma serpentinama na něho přišla trošku krize a šlo přes něho pár závodníků. Celkově z toho bylo 22. místo – škoda že se vrací do Anglie a už letos na Lysacup nedorazí. Adam doběhl na parádním 84. místě – zlepšení o více než 20 míst oproti nejlepšímu umístění. Věřím, že v příštích etapách se ještě zlepší a bude běhat kolem 50-60. místa. Karolína má štěstí na těžké etapy, poslední 3 účasti byly samé chuťovky – Visalaje, Krásná a dnes Šance. Dnes doběhla celkově na 139. místě, v kategorii byla 3. a třetí místo zatím drží i v celkovém hodnocení své kategorie. Tak věřím, že na Lysacup nezanevře a absolvuje ješte pár etap.

Celkové výsledky.

Fotky od Ludi, Valachů a CK Frenštát.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2011

Kuřimský kros

by Materazzi 8. January 2011 21:25

4. závod brněnského běžeckého poháru

Na poslední chvíli jsem se rozhodl zúčastnit Kuřimského krosu zařazeném do brňenského běžeckého poháru. Přiměla mě k tomu přítelkyně, když mi sama zašla pro startovní číslo. Je fakt, že nezúčastnit se by bylo škoda, když závod startuje pár kroků od mého občasného bydliště. Závod mužů je v délce 10km, ale podle mapy bych to spíš odhadl na 9 kilometrů s docela náročný profilem. Převýšení závodu je asi 300 nastoupaných metrů tím, že se dvakrát vybíhá na Kuřimskou horu. Trasa vede lesními cestami právě po Kuřimské hoře ve dvou okruzích. Na trasách tohoto kopce často běhávám, a tak jsem v každém okamžiku věděl, co mě čeká. Jen počasí nepřálo. Nemrzlo, ale byla mlha a nízká oblačnost z které občas poprchávalo. Hlavní závod tedy odstartovalo 213 mužů s čipem na noze, což usnadnilo zpracování výsledků, které bylo opravdu bleskové, ale to je prý na brněnském běžeckém poháru pravidlem. Trať měla zmrzlý podklad, což činilo seběhy nepříjemné, naštěstí nejprudší seběh byl v lese beze sněhu, jinak by to bylo docela nebezpečné. Postavil jsem se na startu docela dozadu a tak jsem první okruh neustále předbíhal, což se někde ani nedalo kvůli přeplněné trase. Navíc na zmrzlém sněhu nebylo snadné změnit směr běhu. Po prvním kole jsem se už usadil někde kousek za středem startovního pole a na tom se už nic nezměnilo. Druhé kolo jsem zaběhl jen o 30 sekund pomaleji než kolo první, vysvětluji si to tím, že první kolo jsem běžel zpočátku v pelotonu běžců z mírnou rezervou. Byl jsem s výkonem spokojený, zejména s tím že jsem oba výběhy na horu dokázal běžet, přestože mnozí kolem mě přecházeli do chůze. Tentokrát jsem ztrácel zejména v 100_1585sebězích, kdy jsem se neodvažoval běžet naplno, jelikož jsem měl s ledem v týdnu nepříjemnou zkušenost. Dokončil jsem tedy na 128 pozici v čase 49:24, což znamenalo splnění cíle běžet pod 50 minut. Závod se mi moc líbil, včetně skvělé organizace a zázemí na základní škole Tyršova. Vítězem se stal na fotografii zachycený Daniel Orálek, který zároveň vede i v celkovém hodnocení brňenského běžeckého poháru

Kompletní výsledky

Fotky od Dino týmu a tady od mag80

Tags:

Závody 2011

Silvestrovský běh Velké Tresné – Olešnice – Velké Tresné 2010

by Materazzi 3. January 2011 09:40

30 ročník a 30 účastníků běhu

image I letos jsem si našel čas a zůčastnil jsem se tohoto pěkného silvestrovského běhu na Vysočině. Start a cíl je ve Velkém Tresném v kraji Vysočina a obrátka běhu se nachází v Olešnici v jihomoravském kraji, která je známá zejména svou sjezdovkou. Na startu se sešlo v sedmistupňovém mrazu 30 závodníků včetně několika opravdu dobrých běžců včele se známým ultramaratoncem a vítězem např. malého Virského maratonu Danielem Orálkem. Po startu to byl právě on a ještě jeden běžec, kteří se hned odpoutali od zbytku startovního pole. Já jsem odstartoval na třetí pozici, ale na vrcholu stoupání za Tresným jsem se propadl na 8 příčku. Posléze jsem litoval, že jsem se nekousl a neudržel tempo těch, kteří mě předběhli. Skupina která bojovala o třetí až sedmé místo se totiž pak držela skoro celou polovinu závodu cca 50 metrů přede mnou. Už jsem ji však nedokázal seběhnout. Trať ve zvlněném terénu do obrátky převážně klesá a v druhé polovině naopak převážně stoupá. Očekával jsem tedy, že v druhé polovině můžu něco stratit. A tak se také stalo. Běžci přede mnou mi postupně utekli z dohledu, a přede mne se dostala první žena Komárková. I tu jsem si nechal odskočit a doběhl jsem si nakonec pro 9.místo. Což je sice skoro to samé jako vloni, ale v kvalitnější konkurenci. Vždyť jsem zaběhl čas téměř o 4 minuty lepší než loni a tak jsem s výkonem velmi spokojen. Mohl jsem si tedy po závodě spokojeně vychutnávat skvělé zázemí pro běžce na místním obecním úřadě. Kromě sprchy a teplého čaje bylo k dispozici domácí cukroví, chlebíčky, párky, kofola, pivo, rum … no prostě vše na co si člověk jen vzpomene. Po převzetí diplomu jsem si mohl vybrat něco z nespočetných cen, a tak jsem vyhrál poukaz na vyhlidkový let nad Olešnicí a okolím. Já se sice bojím výšek, ale on se někdo najde kdo poletí. Závěrem můžu jen napsat, že na tento závod se budu vždy rád vracet.

Tags:

Závody 2010

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři