4. etapa Lysa cupu 2011–Rajská Bouda mistrovská

by Lumír 28. November 2010 21:48

První letošní etapa na sněhu a můj nejlepší čas od Rajské Boudy 50:20

V sobotu 27.11. se konala další etapa Lysacupu, tentokrát to bylo mistrovství LC a startovalo se od Rajské Boudy. Počasí bylo poprvé letos zimní a možná proto přišlo trošku méně účastníku než je letos zvykem a rekord dnes nepadl. Za SK Fuga jsem startoval pouze já, i když kotník ještě není na 100%, ale je ho třeba rozběhat ne. Čekala nás celá trať na sněhu, ve sněžení a při teplotě těsně pod 0. Na vrcholu pak bylo kolem –5°C a viditelnost do 20m.

 

 

P1000050

 

 

Tradiční start v 10:00 se vyjíměčně posunul o 15 minut, čekalo se totiž na jedno auto ze Slovenska, ve kterém měl dorazit i známý slovenský Ironman Karol Džalaj. Bohužel nedorazili ani do 10:15 a tak se odstartovalo bez nich – prý se připojí až dorazí. Odstatoval jsem zepředu a ke korýtku to byl pěkný úprk. Pak se trať začíná zvedat a tempo jde dolů. Až po Lukšinec jsem byl v pohodě a mohl jsem běžet i stoupání, která jsem loni chodil. Ve stoupání po “staré červené” na mě přišla krize a musel jsem zvolnit, to mě stálo asi 3-4 místa a zezadu se na mě dotáhli další soupeři. Těsně pod závěrečnýma serpentýnami se kolem měl přehnal Karol Džalaj, v první chvíli mě napadlo, že se ho chytím a zkusím ho uviset Veselý obličej. Po pěti krocích jsem to ale rychle přehodnotil a vrátil se ke svému tempu. Asi po 100 metrech zezadu zaútočil Martin Hencel a já jsem bohužel nebyl schopen zareagovat. Do cíle jsem pak už držel svou pozici a na vrcholu jsem byl v osobáku za 50:20, příště to musí být pod 50.

Na tuto sezónu jsem si pořídil nové boty, Adidas Kanadia TR 3 GTX. Můžu říct, že se na sněhu osvědčily na výbornou. Případným zájemců je můžu určitě doporučit.

 

 

AdidasKanadia

 

 

Výsledky jsou tady.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2010

3 etapa Lysacupu z Ostravice

by Materazzi 21. November 2010 20:48

Tentokrát se moc nedařilo

image Do Ostravice jsme přijeli za SK Fuga v sestavě Adam, Karolína a já. Lumír měl problémy s kotníkem a tak zůstal tentokrát doma. Hodně ho to štvalo, jelikož nedosáhne na účast v 6 potřebných etapách a získat modrý trikot skokana roku tak bude asi nemožné. Očekával jsem etapu v zimě a možná v dešti, ale v Ostravici byl krásný, slunečný a docela teplý den. Jak se později ukázalo nahoře na Lysé hoře byl jen nepříjemný vítr. Obliba Lysa cupuzřejmě stále není na vrcholu, jelikož opět padl rekord v počtu startujících a z Ostravice vyběhlo 230 běžců a běžkyň. Po startu jsem držel tempo Adama a až téměř do konce asfaltky jsem ho měl kousek před sebou. Ke konci asfaltky jsem však začínal ztrácet a na louce mé trápení pokračovalo. Ještě před Lukšincem se ve mne něco zlomilo a v podstatě jsem to vzdal, přešel jsem do chůze turistického tempa a jen jsem pozoroval jak mne předbíhá jeden Lysacupista za druhým. Na planině jsem uviděl za sebou Karolínu a tak jsem dokončil společně s ní. Karolína podala opět bojovný výkon, mocně finišovala a doběhla v kategorii juniorek druhá. A to na Lysou běžela poprvé. Výborně. I Adam se umístil dobře. Porazil například Marcela Bodyho, nicméně po výborném výsledku v minulé etapě se možná čekalo trošku více. Ale i tak podal skvělý výkon a byl z nás dnes nejlepší. Etapu vyhrál Ondřej Horák před Martinem Holišem. V ženách byla nejlepší juniorka Denisa Bartošová.

Výsledky etapy

Fotky od valachů Z racing Olešná a z CK Frenštát

Tags: ,

Lysacup | Závody 2010

Další úspěšná premiéra na Lysacupu za náš tým

by Materazzi 14. November 2010 10:37

Druhá etapa Lysacupu 2010

New Picture (5) V sobotu se konala druhá etapa Lysacupu se startem u vodní nádrže Šance a při neúčasti Lumíra, mne a Karolíny se na start postavil za náš tým pouze Adam Valošek. Je to naše druhá posila do týmu a svou premiéru na Lysacupu zvládl bezvadně. Co se týče účasti, tak opět padl rekord – této etapy se zúčastnilo přes 200 závodníků. Adam se podle svých slov postavil spíše dozadu, protože nevěděl co má od toho čekat. Pak už předvedl výborný výkon, i když přiznal, že je po závodě zbitý jako pes. Ještě pár jeho postřehů: “Trať byla většinou dost široká, takže pokud bych mohl, tak se dalo předbíhat celkem v klidu…….. Bylo tam dost pasáží, kde jsem prostě běžet nedokázal, byl jsem rád, že vůbec jdu. Ale taky pár rovinek, kde se běžet dalo. V závěru při výběhu na asfaltku pod vrcholem jsem ještě pár lidí předběhl, takže pocit v cíli jsem měl dobrý…” A jak dopadl? Předběhl Milana Švidrnocha, Marcela Bodyho a dokonce i Vlastíka Klapku, takže získal spoustu bodů a svým výkonem si říká o post dvojky v týmu. A to při své premiéře na Lysacupu, takže lze očekávat, že se ještě zlepší. Etapy se zúčastnil Ondřej Horák, takže o vítězi bylo jasno předem. Druhý skončil Tomáš Čer. V ženách opět kralovala Tamara Stonová. Příští neděli se běží na vrchol z Ostravice od železničního přejezdu.

Výsledky

Fotky z CK Frenštát

Video z prologu minulého týdne od Valachů

Tags: ,

Lysacup | Závody 2010

Liptovský půlmaraton 2010

by Lumír 13. November 2010 23:27

Nezvyklé teplo na Liptově a osobák na půlmaratonu 1:26:44.

13. 11. 2010 v 10:00 odstartoval 30. ročník Liptovského maratonu a 6. ročník Liptovského půlmaratonu. Já jsem běžel půlmaraton. Start obou závodů proběhl společně a na trať se vydalo kolem 350 vytrvalců – byl to rekord v počtu účastníků na tomto závodě. Počasí na tuto dobu bylo hodně teplé, teplota se pohybovala kolem 15°C.

Po loňské premiéře na této trati, jsem už věděl co mě čeká, a že je to opravdu težký závod s pořádnými kopečky. Cíl jsem měl jasný, zlepšit loňský čas a dostat se pod 1:30:00.

Po zkušenostech z Hornické Desítky jsem se před startem dostal až téměř na startovní čáru. Díky tomu jsem hned od začátku mohl běžet naplno. A taky že jo, prvních 5 km vedlo po rovině ulicemi Liptovského Mikuláše a zvládl jsem je za 19:20. Po výběhu z města se trať začala pěkně vlnit, díky tomu jsem mírně zpomalil. Na 10. km jsem byl za 40:13. Obrátka půlmaratonu je na vrcholu táhlého stoupání, které pěkně prověří jak kdo na tom je. Na obrátce jsem byl v čase 47:57 kolem 35. místa. Po obrátce jsem se cítil stále v pohodě a tak jsem se snažil držet tempo a pomalu stahoval závodníky přede mnou. Celkem se mi to dařilo a do cíle jsem se dostal v osobáku za 1:26:44 na 22. místě celkově, v kategorii to bylo 13. místo.

Oproti loňskému roku je to zlepšení o 15 minut. Příští rok určitě zase přijedu a pokusím se na výsledném čase ubrat nějakou tu minutku.

Výsledky maratonu a půlmaratonu.

Tags:

Závody 2010

Zdařilá premiéra naší posily pro Lysacup

by Materazzi 8. November 2010 09:50

První etepa Lysacupu 2010

New Picture (2) Tak nám to zase začalo. První listopadová neděle je tady a s ní zahájení dalšího etapového závodu v bězích do vrchu Lysacup 2010. Začátak letošního ročníku byl velmi netradiční. Neběželo se totiž na Lysou Horu, ale na Velký Javorník, a to zpod doskočiště skokankých můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zahájení bylo velkolepé. Sešlo se 197 běžců a běžkyň, kteří se stali svědky seskoků mladých skokanů na lyžích, a pak nás ještě všechny přivítaly legendy místního skokanského oddílu Janda se Sakalou. Moc pěkný začátek za který vděčíme klukům z SK Valašské království. Všichni jsem tak byli pořádně nažhaveni na start. Trasa měřila pět kilometrů a měla převýšení asi 500 metrů. První polovina byla velmi běžecká, ve druhé už přišla strmá stoupání, kde většina účastníků přecházela často z běhu do chůze. My jsme byli na startu ve třech. Letos za nás bude běhat vítězka Albrechtického triatlonu Karolína Feberová. Ta běžela Lysacup poprvé, předvedla výborný výkon a v cíli se objevila jako třetí žena. Závod se jí líbil a pokud jí elán vydrží, bude mít šanci bojovat v ženské kategorii o přední umístění. Uvidíme jak zvládne etapy na Lysou Horu, kde je přeci jen větší převýšení. Já jsem šel na start bez nějakého většího očekávání, protože jsem v říjnu dost lenošil a teprve teď začínám jakž takž s přípravou na novou sezónu. Ze začátku to bylo velmi dobré a dlouho jsem viděl na dohled žlutou čepičku Vlastíka Klapky. Ve strmějších pasážích to pak bylo horší a dotáhl se na mne Milan Švidrnoch. Toho, jak je všem známo, bych chtěl letos už konečně porazit, a tentokrát tomu moc nechybělo. Na asfaltu před závěrečným stoupáním jsem ho pustil před sebe a čekal jsem na možnost zaútočit před cílem. Ve stoupání se všaNew Picture (3)k po strmější pasáži rozběhl o chvíli dřív, získal pár metrů náskok,  a na to jsem už nedokázal reagovat. Se svým výkonem jsem vcelku spokojen, zejména mne těší, že jsem porazil Marcela z Klapkovic týmu. Ani Lumír od první etapy nic velkého neočekával, jelikož měl v nohách sobotní Hornickou desítku. Cíl byl jen porazit Vlastíka a to se mu povedlo. Zřejmě proto, že Vlasta po sobotním dobrém běhu na desitce nedokázal dobře zregenerovat. Lumír takticky nezvládl start, kdy zůstal zavřený docela vzadu a musel se postupně propracovávat dopředu. Nakonec doběhl na 56. místě a doufá, že toto bude jeho nejhorší umístění v letošním ročníku. Etapu vyhrál Martin Holiš před loňským vítězem Tomášem Čerem. V ženách zvítězila podle očekávání Tamara Stonová.

Výsledky  Fotky od Valachů  Video na 4xsport

Tags: ,

Lysacup | Závody 2010

Hornická Desítka 2010

by Lumír 6. November 2010 21:22

Oproti loňskému roku zlepšení o 5 minut a Kubík na bedně

P10303466. 11. 2010 se konal 25. ročník Hornické Desítky ve Frýdku-Místku, největší běžecký závod v našem regionu. Celkově se pravidelně účastní přes 1000 závodníků.

Nejprve se na start svého prvního závodu, běh na 80m, postavil Kuba a hned z toho byla bedna. Skončil na 3. místě a dostal svoji první medaili. Po doběhu se divil, že už je konec – chtěl ještě závodit na kole Veselý obličej.

Na dnešní závod jsem měl jediný cíl a to zaútočit na osobák. Původně jsem plánoval pokus na čas kolem 37 minut, aĺe poslední měsíc toho bylo v práci hodně a nebyl čas na pořádnou přípravu. Aspoň bude příští rok co zlepšovat Veselý obličej.

Závod odstartoval v 15:00 a čekaly nás 3 ohruhy. Začátek pro mě nezačal příliš dobře. Na startu jsem byl asi v půlce startovního pole a prvních 400m jsem nebyl schopen pořádně běžet. Pořád jsem jen kličkoval mezi závodníky a hledal místo jak se dostat dopředu. Celé první kolo jsem jen předbíhal a předbíhal, první okruh jsem zaběhl za 12:45. Druhý okruh se už běželo lépe a dalo se držet rovnoměrné tempo. V tomto okruhu jsem mírně zpomalil a do třetího kola jsem vbíhal po necelých 13 minutách. Tady jsem si už věřil, že osobák dnes padne. Poslední okruh jsem mírně zrychlil a podařilo se mi jestě předběhnout pár soupeřu, mezi jinýma i první “českou” ženu – celkově v ženách skončila na 5. místě. Třetí kolo jsem zaběhl podobně jako první za 12:44. Celkově z toho byl čas 38:24. Oficiální čas bude o pár sekund horší, protože po odstartování chvíli trvalo než jsem proběhl startem.

S výkonem po závodě jsem spokojený, oproti loňskému roku je to zlepšení o 5 minut a to je teprve začátek přípravy na příští sezónu. Další test mě čeká příští týden v Liptovském Mikuláši, kde se postavím na start půlmaratonu. No a taky nám začíná Lysacup, už v neděli 7. 11. se běží první etapa, letos premiérově na Velký Javorník – samozřejmě že nebudeme chybět na startu a letos i s posilami.

Celkové výsledky jsou tady a výsledky dle kategorií tady.

Tags:

Závody 2010

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři