Bonatrans triatlon 2010 v režii SK Fuga

by Materazzi 4. září 2010 17:46

V posledním letošním triatlonu Lumír zvítězil a já jsem obsadil 3. místo

P1020976Opět jsme se rozhodli postavit na start Bonatrans sprint triatlonu. Závodí se na tratích 750m plavání, 22km na kole po rovinaté trati (letos poprvé jiná trať kvůli nové dálnici) a 5 km běh. Podle startovní listiny se zdálo, že Lumír bude mít ambice zvítězit, ani já bych se nemusel ve startovním poli ztratit. Celý začátek zkomplikoval můj pozdní dojezd. Objevil jsem se na parkovišti 20 minut před startem kvůli několika uzavírkám cest na trase Olomouc - Ostrava. Lumír na mne naštěstí čekal, pomohl mi, a během deseti minut jsem byl připraven. Vyzvednul jsem startovní tašku (díky, že na mne počkali) a upaloval jsem dát věci do depa. To již ale startující odcházeli asi 500m mimo od depa, kde byl start plavání. A tak jsme je v neoprénech museli poklusem stíhat, a tím jsme se pěkně zahřáli, neboť panovala docela zima. Hlavně voda byla pěkně studená a byl jsem rád, že jsem si vzal plaveckou čepici. Po startu se Lumír zavěsil za svého trenéra plavání, který se zůčastnil triatlonu jako plavec ve štafetě. Posléze se mu ale zdálo, že neplave přímý směr k bójce a tak se odpojil a plaval si svůj směr. I mne se zdálo, že většina plavců plavala příliš vlevo a taky jsem plaval osamocen. Lumír vyplavával kousek za štafetami a společně s Bilousem vyběhl z vody na čele závodu jednotlivců. Já měl čas přibližně 13 a půl minuty. P1030035V duchu jsem si říkal jestli jsem plavání nepřepálil, protože se mi trochu točila hlava. Lumír věděl, že jde na kolo jako vedoucí závodník v jednotlivcích a jel celý závod sólovou jízdu. Vepředu bylo pár čerstvých cyklistů štafetářů a ty nedokázal sjet. Za ním se postupně zformovala silná cca 8-9 členná skupina ve které jsem byl i já. Bohužel polovina z nich nechtěla moc táhnout špici a tak tempo kolísalo. Přes snahu jednoho závodníka v oranžovém dresu to zorganizovat ať se rychle střídá, aby se jela vzorná lajna, to občas vypadalo docela zmateně nacož doplatil jeden závodník pádem. Chápu pak soupeře, kteří se pokusili ujet. Cítil jsem se dobře, často jsem byl na špici a většinou jsem to byl já kdo každý pokus o únik zachytil. Kousek před cílem je jediný obrátkový úsek a tam jsme viděli Lumíra něco přes minutu před sebou. Ten zajel kolo výborně. V sóĺo jízdě dokázal odolat proti naší početné skupině. Lumír tedy před koncem cyklistiky viděl, že se za ním žene naše skupina, ale jako dobrý běžec nemusel ze sebe na běhu vydávat všechno a svou pozici leadera závodu kontroloval. Obrátkový běh mu umožnil udělat si dokonalý přehled o tom, co se děje za ním. Viděl, že svůj náskok dokonce navýšil a doběhl si s přehledem pro vítězství. Já jsem od Kamily věděl, že skupina ve které jsem přijel do depa bojuje o 2 místo a tak mi bylo jasné na čem jsem. Z depa vyběhli 2 závodníci přede mnou. Jednoho jsem po cca 500m předběhl a druhý se mi začal vzdalovat. Na obrátce jsem viděl, že borec za mnou má cca 50m ztrátu. Do druhé půlky běhu jsem dal vše co ve mne ještě bylo, ani jsem se nedovažoval ohlédnout a nakonec z toho byla bedna. Lumír tedy zvítězil a já byl třetí, navíc jsem si oproti loňsku zlepšil čas o 5 minut. Celý závod se nám vydařil a je to pěkná tečka za letošní triatlonovou sezónou.