by Lumír 30. května 2010 15:40

První triatlon v roce 2010 a premiéra na olympijské trati.

P1010599 29.5.2010 pořádal Triatlonový Klub Olomouc 2. ročník triatlonu v Sobáčově u Litovle na olympijských distancích (1,5-40-10).

V sobotu byla ještě další premiéra a to plavání v neoprenu. Oba s Vilémem jsem si pořídili nové neopreny HELIX od Blue Seventy. Osobně musím říct, že je to úplně něco jiného plavat v neoprenu a bez něj. Co je horší nebo lepší si netroufám hodnotit, ale v neoprenu je to určitě rychlejší :-).

Vilém byl v cíli za 2:38:04 což stačilo na 31. místo celkově a 9. místo v kategorii. Na konci článku jsou jeho postřehy.

Na plavání jsem se postavil do první řady, ani nevím proč :-). Na první bojce jsem byl ve vedoucí skupince, ale úplně bez kyslíku. Normálně jsem uvažoval o tom že vzdám. Musel jsem trošku zvolnit a trvalo mi asi 200m než jsem byl zase schopen normálně dýchat. Pak už bylo plavání v pohodě a v depu jsem byl za 20:07 – dle času si myslím, že to bylo méně než 1500m. První depo byl boj s neoprenem, kdy se mi moc nedařilo ho sundat z nohou, do příště to budu muset více nacvičit. Ale nakonec to nebylo tak hrozné a za minutu a půl jsem už seděl na kole.

Trať cyklistiky se skládala ze dvou okruhů, kdy v každém okruhu byla půlka do kopce a půlka z kopce. Kolo se mi jelo celkem dobře, akorát jsem trošku ztrácel v jednom prudším stoupání, naštěstí nebylo moc dlouhé. První okruh jsem celý odjel v 6-ti členné skupince, s podivem jsem se udržel i ve stoupáních. Ve druhém okruhu se naše skupinka roztrhala v jednom prudším stoupání, a až do cíle se už nesjela. Bohužel nezůstal nikdo se stejným tempem jako já a tak jsem až do cíle dojel sám. Ve druhém depu jsem byl za 1:09:21. Toto depo bylo rychlejší a po necelé minutě jsem byl na běžecké trati.

Běh byl na obrátkové trati v mírně zvlněném profilu. Běžely se dva okruhy s obrátkou na 2,5km. První okruh jsem vzal jako testovací na seznámení se s tratí a pro získání přehledu kde jsou další soupeři :-). Druhý okruh jsem mírně zrychlil a podařilo se mi předběhnout 5 soupeřů. V cíli jsem byl za 39:57.

Celkový čas jsem měl 2:11:41, skončil jsem na 8. místě celkově a 5. v kategorii.

Na startu byl také kamarád Vlastík Klapka, který se s nástrahami tratě popral v čase 2:25:48. Skončil na 23. místě celkově a 6. v kategorii.

Postřehy Viléma: bohužel nejsem s úvodním triatlonem sezóny vůbec spokojen a výsledek zamával mou chutí do dalšího sportování. Poprvé v životě jsem byl nejvíce spokojen s plaváním. Asi to bylo způsobené tím, že jsem plaval první závod v neoprénu, což mě drželo trochu na hladině a já se mohl śoustředit hlavně na záběry. Navíc jsem cítil při plavání ještě rezervu. Vlastíka jsem potkal v depu, vyplaval asi minutu za mnou. Na kolo jsem vyjížděl a viděl před sebou asi 4 závodníky, další mne předjel hned po vyjetí z depa. Ať jsem se však snažil sebevíc, všichni mi ujížděli. Navíc se zezadu začal přibližovat Vlastík a v prvním větším stoupání mě dojel. Vydržel jsem s ním jet jen pár minut a odpadl jsem. Vytáhnul mne alespoň k závodníkovi č. 14 se kterým jsem odjel první kolo, ale ve druhém kole v prvním kopci jsem se neudžel ani jeho. No nemá cenu to dál rozebírat. Prostě katastrofální cyklistika. V běhu první kolo jakž takž, druhé tragické. Závěr se spíš podobal výklusu. Výsledkem bylo umístění na chvostu startovní listiny. Loni bych byl s tímto výkonem poslední.

Oficiální výsledky a tady jsou výsledky v excelu.

Fotky od Kamily, Stanislav Skopal a další fotky.