Triatlon Sobáčov 2010

by Lumír 30. May 2010 15:40

První triatlon v roce 2010 a premiéra na olympijské trati.

P1010599 29.5.2010 pořádal Triatlonový Klub Olomouc 2. ročník triatlonu v Sobáčově u Litovle na olympijských distancích (1,5-40-10).

V sobotu byla ještě další premiéra a to plavání v neoprenu. Oba s Vilémem jsem si pořídili nové neopreny HELIX od Blue Seventy. Osobně musím říct, že je to úplně něco jiného plavat v neoprenu a bez něj. Co je horší nebo lepší si netroufám hodnotit, ale v neoprenu je to určitě rychlejší :-).

Vilém byl v cíli za 2:38:04 což stačilo na 31. místo celkově a 9. místo v kategorii. Na konci článku jsou jeho postřehy.

Na plavání jsem se postavil do první řady, ani nevím proč :-). Na první bojce jsem byl ve vedoucí skupince, ale úplně bez kyslíku. Normálně jsem uvažoval o tom že vzdám. Musel jsem trošku zvolnit a trvalo mi asi 200m než jsem byl zase schopen normálně dýchat. Pak už bylo plavání v pohodě a v depu jsem byl za 20:07 – dle času si myslím, že to bylo méně než 1500m. První depo byl boj s neoprenem, kdy se mi moc nedařilo ho sundat z nohou, do příště to budu muset více nacvičit. Ale nakonec to nebylo tak hrozné a za minutu a půl jsem už seděl na kole.

Trať cyklistiky se skládala ze dvou okruhů, kdy v každém okruhu byla půlka do kopce a půlka z kopce. Kolo se mi jelo celkem dobře, akorát jsem trošku ztrácel v jednom prudším stoupání, naštěstí nebylo moc dlouhé. První okruh jsem celý odjel v 6-ti členné skupince, s podivem jsem se udržel i ve stoupáních. Ve druhém okruhu se naše skupinka roztrhala v jednom prudším stoupání, a až do cíle se už nesjela. Bohužel nezůstal nikdo se stejným tempem jako já a tak jsem až do cíle dojel sám. Ve druhém depu jsem byl za 1:09:21. Toto depo bylo rychlejší a po necelé minutě jsem byl na běžecké trati.

Běh byl na obrátkové trati v mírně zvlněném profilu. Běžely se dva okruhy s obrátkou na 2,5km. První okruh jsem vzal jako testovací na seznámení se s tratí a pro získání přehledu kde jsou další soupeři :-). Druhý okruh jsem mírně zrychlil a podařilo se mi předběhnout 5 soupeřů. V cíli jsem byl za 39:57.

Celkový čas jsem měl 2:11:41, skončil jsem na 8. místě celkově a 5. v kategorii.

Na startu byl také kamarád Vlastík Klapka, který se s nástrahami tratě popral v čase 2:25:48. Skončil na 23. místě celkově a 6. v kategorii.

Postřehy Viléma: bohužel nejsem s úvodním triatlonem sezóny vůbec spokojen a výsledek zamával mou chutí do dalšího sportování. Poprvé v životě jsem byl nejvíce spokojen s plaváním. Asi to bylo způsobené tím, že jsem plaval první závod v neoprénu, což mě drželo trochu na hladině a já se mohl śoustředit hlavně na záběry. Navíc jsem cítil při plavání ještě rezervu. Vlastíka jsem potkal v depu, vyplaval asi minutu za mnou. Na kolo jsem vyjížděl a viděl před sebou asi 4 závodníky, další mne předjel hned po vyjetí z depa. Ať jsem se však snažil sebevíc, všichni mi ujížděli. Navíc se zezadu začal přibližovat Vlastík a v prvním větším stoupání mě dojel. Vydržel jsem s ním jet jen pár minut a odpadl jsem. Vytáhnul mne alespoň k závodníkovi č. 14 se kterým jsem odjel první kolo, ale ve druhém kole v prvním kopci jsem se neudžel ani jeho. No nemá cenu to dál rozebírat. Prostě katastrofální cyklistika. V běhu první kolo jakž takž, druhé tragické. Závěr se spíš podobal výklusu. Výsledkem bylo umístění na chvostu startovní listiny. Loni bych byl s tímto výkonem poslední.

Oficiální výsledky a tady jsou výsledky v excelu.

Fotky od Kamily, Stanislav Skopal a další fotky.

Tags:

Triatlon | Závody 2010

Memoriál prof. Benáčka v Olešnici na Moravě

by materazzi 23. May 2010 15:19

Vilém obsadil 3. místo v kategorii regionálního běhu na Vysočině

imageDíky mé přítelkyni, dlouholeté člence Orla, jsem se v sobotu zúčastnil závodu Orelské běžecké ligy v jejím rodišti v Olešnici na Vysočině. Po příjezdu jsem na prezenataci zjistil, že budu běžet jen 2,5 km, počital jsem s delší tratí. Trať 5 km běželi jen muži do 40 let. Organizace závodu byla na velmi vysoké úrovni. Ve všech kategoriích (většina však mládežnických) závodilo celkem 139 závodníků - startovalo se postupně několikrát a po vyhlášení výsledků nastal vždy čas na další kategorie. Start mužů A – D společně s ženami A byl naplánován na 13:00. Při pohledu na borce připravené na startu mi bylo jasné, že je tam několik velmi dobrých běžců. Poznal jsem, že bojovat o popředí nebude jednoduché. Navíc jsem imagebyl ještě ne úplně doléčený z přechozeného nachlazení a to se projevilo v samotném závodě, kdy jsem v několika pasážích nestíhal s dechem. Ze začátku jsem si hlídal čelo závodu, ale to se mi po cca 500 metrech začalo postupně vzdalovat. Navíc mě předběhlo i pár starších borců a já jsem se začal strachovat jestli se dostanu vůbec na bednu, což jsem bral v takovémto závodě jako samozřejmý cíl. Nakonec se to však podařilo a obsadil jsem 3. místo v čase 12:08. Od druhého borce mě dělila necelá půl minuta a nebýt nemoci, jsem si jist, že bych s ním svedl souboj o druhé místo. Na vítěze kategorie, borce Žílu, bych určitě neměl – ten mi nadělil minutu. Trať byla neustále mírně do kopce, pak krátké prudké stoupání a seběh dolů. Muži kategorie A běželi 2 okruhy. Musím opět ocenit vynikající organizaci závodu. Dokonce i podmáčené úseky trati byly skvěle ošetřeny tak, že se vůbec neběželo po blátě i když závodu předcházel deštivý týden. I přítelkyně Jana běžela skvěle, což dokládá jedna s fotografií. Je jen škoda, že v ženské kategorii nebyla výraznější konkurence. Závod se mi líbíl a pokud budu mít příští rok tento termín volno, rád se ho upět zúčastním.

Tags:

Závody 2010

Jäklácká hodinovka 2010

by Lumír 19. May 2010 21:26

19.5.2010 proběhl na atletickém stadiónu AC Slávia Havířov 26.ročník Jäklácké hodinovky. Na start se postavilo 31 závodnic a závodníků.

Před startem jsem si dal cíl zaběhnout osobák na 10km a celkově dát 15km. Což znamenalo běžet každý kilometr pod 4 minuty.

V průběhu závodu se mi dařilo držet rovnoměrné tempo a do 12. kilometrů se mi běželo úplně v pohodě. Po 12. km mi začaly mírně tuhnout nohy, ale nic strašného to nebylo. Tempo jsem udržel až do konce a bylo z toho 15400m – cíl překonán o 400m! A to nebylo vše, podařil se mi osobák na 10km – 38:54 a také na 15km – 58:26.

Mezičasy jsem měl následující:

 • 5km – 19:34
 • 6.km – 3:56
 • 7.km – 3:55
 • 8.km – 3:53
 • 9.km – 3:48
 • 10.km – 3:45
 • 11.km – 3:49
 • 12.km – 3:54
 • 13.km – 3:55
 • 14.km – 3:57
 • 15.km – 3:56
 • posledních 400m – 1:34

V kategorii jsem skončil na 5. místě, kdy mi 4. místo uteklo v poslední minutě když mě předběhl Marek Škapa, nějak mi v té chvíli chyběla motivace zachytit jeho nástup. Málem jsem přišel i o 5.místo, kdy soupeř za mnou také v poslední minutě zrychlil a téměř mě doběhl – to jsem ale zjistil až dle výsledků.

Hodinovky se zúčastnil i kamarád Vlastík Klapka, který zaběhl solidních 14200m.

Fotky od BK SAK Karviná.

Tags:

Závody 2010

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři