Dobroslavický Jarní Duatlon 2010

by Lumír 17. dubna 2010 22:36

První závod sezóny – Dobroslavický Duatlon.

P1000579 V sobotu 17.4.2010 proběhl 2. ročník Dobroslavického Jarního Duatlonu a my s Vilémem jsem byli u toho. Přijeli také kamarádi z MADT Sport Klapka – Vlastík, Marcel a Petr. Celkem se závodu zúčastnilo kolem 90 závodnic a závodníků.

První disciplínou byl běh na 5km, celkem 3 okruhy – 2 větší a jeden menší. V prvním běhu jsme tedy probíhali 3x cílem, což bylo určitě zajímavé pro diváky. Po běhu jsme přesedli na kolo a vyrazili na 20km trať rozdělenou do dvou okruhů. Kolo bylo díky profilu a technickým sjezdům docela náročné. A poslední disciplínou byl opět běh, tentokrát 3km – jeden větší a jeden menší okruh. Oba běhy měly vzhledem k předchozím deštivým dnům celkem zajímavé krosové vložky.

Organizace závodu klapala bez větších problémů, jen je škoda že se nepodařil dodržet stanovený časový harmonogram a start všech závodu byl zpožděn asi o 30 minut. Startovné bylo 120Kč pro předem registrované a 150Kč pro registrované na místě. Po závodě jsme dostali pivo/kofolu a párek.

Před závodem jsem si dal cíl na celkový čas 1:15:00 – o běhu jsem měl celkem jasno, ale kolo byla velká neznámá. První běh se mi běžel dobře, rozběhl jsem ho sice pomaleji než jsem plánoval, ale v průběhu trati se mi podařilo vystupňovat tempo a v depu jsem byl za 21:43. Na kole už to bylo horší. Paradoxně mě nejvíce závodníku předjelo ve sjezdech, to by ani nevadilo pokud bych měl na to je pak dojet ve stoupáních – bohužel se tak nestalo a byla to dnes moje největší slabina. Není se co divit, chybí mi zatím pořádný cyklo trénink – do června je ještě daleko, tak to bude určitě lepší. Vlastík mě dojel ve sjezdu ve druhém kole, a bylo jasné že ho už neudržím. Do druhého depa jsem dorazil za 38:48, celkový mezičas byl 1:01:20. V depu jsem ještě zastihl Vlastíka, toho trápily křeče, ale jako správný bojovník to nevzdal a doběhl až do cíle. V poslední běhu se mi podařilo ještě seběhnout jednoho závodníka a v posledním kole jsem předbíhal Viléma, kterého pak ještě čekalo jedno kolo. V cíli jsem byl 1:16:29. Spokojený jsem dnes byl pouze s během, kolo zatím nic moc.

Vilém popsal svůj výkon takto: “Zpočátku jsem nechtěl nastoupit, protože na mě čekala doma práce, ale nakonec se kus udělalo už v pátek a tak jsem mohl dorazit. Už při rozběhání jsem cítil, že na běhu to nebude ono a opravdu hned po startu jsem musel zahodit plán, že se chytnu Vlastíka Klapky (nestačil jsem ani na Marcela Bodyho). Prostě to nešlo zrychlit…. Tak jsem se nějak doplahočil do depa v čase téměř 25 minut, depo mi trvalo nějak moc dlouho (ještě hůř jsem na tom byl ve druhém depu... ) ale na kole se mi pak jelo dobře. S kolem jsem byl spokojen a kromě sjezdů, které prostě neumím, jsem předjížděl snad až na jednu výjimku jen já své soupeře. Druhý běh po kole to už bylo o mnoho lepší než běh první, předběhl jsem několik borců, a když jsem v posledním kole uviděl Marcela Bodyho jak se k němu rychle přibližuju, bylo jasné, že jeho dnes porazím. V cíli říkal, že po LysaCupu vůbec neběhá – tak to prostě nechápu jak mi mohl v úvodním běhu utéct. “

Byl to povedený závod a příští rok se určitě opět zúčastníme.