Dobroslavický Jarní Duatlon 2010

by Lumír 17. April 2010 22:36

První závod sezóny – Dobroslavický Duatlon.

P1000579 V sobotu 17.4.2010 proběhl 2. ročník Dobroslavického Jarního Duatlonu a my s Vilémem jsem byli u toho. Přijeli také kamarádi z MADT Sport Klapka – Vlastík, Marcel a Petr. Celkem se závodu zúčastnilo kolem 90 závodnic a závodníků.

První disciplínou byl běh na 5km, celkem 3 okruhy – 2 větší a jeden menší. V prvním běhu jsme tedy probíhali 3x cílem, což bylo určitě zajímavé pro diváky. Po běhu jsme přesedli na kolo a vyrazili na 20km trať rozdělenou do dvou okruhů. Kolo bylo díky profilu a technickým sjezdům docela náročné. A poslední disciplínou byl opět běh, tentokrát 3km – jeden větší a jeden menší okruh. Oba běhy měly vzhledem k předchozím deštivým dnům celkem zajímavé krosové vložky.

Organizace závodu klapala bez větších problémů, jen je škoda že se nepodařil dodržet stanovený časový harmonogram a start všech závodu byl zpožděn asi o 30 minut. Startovné bylo 120Kč pro předem registrované a 150Kč pro registrované na místě. Po závodě jsme dostali pivo/kofolu a párek.

Před závodem jsem si dal cíl na celkový čas 1:15:00 – o běhu jsem měl celkem jasno, ale kolo byla velká neznámá. První běh se mi běžel dobře, rozběhl jsem ho sice pomaleji než jsem plánoval, ale v průběhu trati se mi podařilo vystupňovat tempo a v depu jsem byl za 21:43. Na kole už to bylo horší. Paradoxně mě nejvíce závodníku předjelo ve sjezdech, to by ani nevadilo pokud bych měl na to je pak dojet ve stoupáních – bohužel se tak nestalo a byla to dnes moje největší slabina. Není se co divit, chybí mi zatím pořádný cyklo trénink – do června je ještě daleko, tak to bude určitě lepší. Vlastík mě dojel ve sjezdu ve druhém kole, a bylo jasné že ho už neudržím. Do druhého depa jsem dorazil za 38:48, celkový mezičas byl 1:01:20. V depu jsem ještě zastihl Vlastíka, toho trápily křeče, ale jako správný bojovník to nevzdal a doběhl až do cíle. V poslední běhu se mi podařilo ještě seběhnout jednoho závodníka a v posledním kole jsem předbíhal Viléma, kterého pak ještě čekalo jedno kolo. V cíli jsem byl 1:16:29. Spokojený jsem dnes byl pouze s během, kolo zatím nic moc.

Vilém popsal svůj výkon takto: “Zpočátku jsem nechtěl nastoupit, protože na mě čekala doma práce, ale nakonec se kus udělalo už v pátek a tak jsem mohl dorazit. Už při rozběhání jsem cítil, že na běhu to nebude ono a opravdu hned po startu jsem musel zahodit plán, že se chytnu Vlastíka Klapky (nestačil jsem ani na Marcela Bodyho). Prostě to nešlo zrychlit…. Tak jsem se nějak doplahočil do depa v čase téměř 25 minut, depo mi trvalo nějak moc dlouho (ještě hůř jsem na tom byl ve druhém depu... ) ale na kole se mi pak jelo dobře. S kolem jsem byl spokojen a kromě sjezdů, které prostě neumím, jsem předjížděl snad až na jednu výjimku jen já své soupeře. Druhý běh po kole to už bylo o mnoho lepší než běh první, předběhl jsem několik borců, a když jsem v posledním kole uviděl Marcela Bodyho jak se k němu rychle přibližuju, bylo jasné, že jeho dnes porazím. V cíli říkal, že po LysaCupu vůbec neběhá – tak to prostě nechápu jak mi mohl v úvodním běhu utéct. “

Byl to povedený závod a příští rok se určitě opět zúčastníme.

Fotky od Kamily, Radima, R.Matery.

Výsledky jsou tady.

Tags:

Závody 2010

Velikonoční 12-ti minutovka 2010

by Materazzi 4. April 2010 14:39

Nádherné jarní počasí a 7 závodníků na startu.

4.4.2010 proběhla na atletickém stadiónu v Havířově tradiční Velikonoční 12-ti minutovka. Byl jsem o víkendu v Brně a ráno jsem tedy sedl do auta a spěchal na start. Naštěstí řídila přítelkyně a já jsem tak mohl přemýšlet nad taktikou, kterou v závodě zvolím. Protože jsem cítil, že to letos nebude lepší než loni, rozhodl jsem se, že poběžím za Vlastíkem Klapkou, zkusím pár kol běžet za ním a pak se uvidí. Po příjezdu na start jsem zjistil, že se náš komorní závod konečně rozšířil o nové příchozí závodníky a na startu jsme přivítali mimo jiné Beskydského dědka – známou to  osobnost severomoravského sportu. Dokonce se tam procvičovalo pár borců s bundama “Czech republic”, ale ti se naštěstí závodu nezůčastnili. Rozcvičovali se jen před atletickým tréningem. Na start se tedy v 11:00 postavilo 7 závodníků – 1 žena a 6 mužů. Po startu jako obvykle vystřelil dopředu Lumír a všem utekl. Za ním jsem běžel v zákrytu za Vlastíkem já spolu s Honzou Hrabcem. Za námi pak byla mezera, a následovala Kalamity Jane a Beskydský Dědek….. První dvě kola to byla celkem pohoda, další dvě už jsem šel hodně na sílu, a 12minv pátem kole jsem už tempu Vlastíka nestačil. Vytvořila se mezi náma mezera a stále narůstala. V šestém kole mě pak předběhl i Honza Hrabec. Pak jsem uviděl, že když ještě nemáknu, tak mě Lumír předběhne o kolo. To mě přimělo k tomu abych našel zbytky sil a nakonec jsem zaběhnul stejnou vzdálenost jako předloni. Lumír se od loňska o něco zlepšil a Vlastík zaběhl to samé jako loni. Nutno ale dodat, že letošní podmínky byly o něco horší díky silnému protivětru v protilehlé rovince. I letos tedy vyhrál s přehledem Lumír – uběhl 3330 metrů. Uvidíme jaká bude konkurence mezi startujícími příští rok. Slibované fotky budou k dispozici až v úterý odpoledne.

Výsledky jsou ke stažení tady.

A dlouho slibované fotky.

Tags:

Závody 2010

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři