13. etapa Lysacupu 2010 opět bez naší účasti

by Materazzi 30. ledna 2010 19:31

Náročná etapa z Visalají v novém sněhu prověřila Lysacupisty

visalaje Tak nám to zase nevyšlo. Lumír šel na ples a dopředu avizoval svou neúčast. No a já se těšil na tuto etapu protože je hodně běžecká, ale musel jsem řešit nenadálé problémy mé přítelkyně a narychlo jsem odjel z našeho regionu. Nedá se nic dělat, nezbývá než střádat síly na 3in1 která se uskuteční již příští týden. Na tuto etapu půjdeme určitě oba a už se na to nemůžeme dočkat. Ve 13. etepě zvítězil Tomáš Čer a souboj o celkové vítězství bude ještě hodně zajímavý.

A tady je odkaz na výsledky

Fotky od Valachů, Racing Olešná, CK Frenštát

Tags: ,

Lysacup | Závody 2010

12. etapa Lysa Cupu 2010 - Rajská Bouda. Pokus o skalpování odložen!

by Lumír 23. ledna 2010 15:05

Zima jak v Rusku, u Rajské Boudy –15,5°C.

foto 23.1. byla na programu už 12. etapa Lysa Cupu 2010, tentokrát se startovalo od Rajské Boudy. Na start dnešní etapy se z SK Fuga nikdo nepostavil. Vilém vyrazil na ples na Jižní Moravu a já jsem přijel s učastníkem Lysa Cupu 2022 Kubíkem a foťákem.

Po minulé etapě od Bezruče byl v plánu útok na skalp kamaráda Vlastíka Klapky :-). Dnes k tomu ještě nedošlo, ale na některé z příštích etap k tomu bude příležitost :-).

Výsledky tady.

Fotky tady, další foto od Valachů.

Tags: ,

11. etapa Lysacupu 2010 - Bezruč

by Materazzi 16. ledna 2010 22:43

Nadherné zimní počasí cestou na Lysou horu při další etapě Lysacupu

Obraz013 Na 11. etapu Lysacupu jsme vyrazili opět společně Já i Lumír. U hotelu Bezruč nás přivítal nádherný zimní den. Všude bylo bílo, svítilo slunce a mráz dával o sobě vědět. Start protentokrát organizátoři posunuli na dolní parkoviště a to zpúsobilo, že na Hangu nebyla taková tlačenice jako obvykle. Ale pojďme k našim výkonům:

Začněme jedničkou v našem týmu - Lumírem. Lumír Bezruč ještě nikdy v rámci Lysacupu neběžel a i když zná cestu dokonale, ptal se na nějaké rady. Ty jsou u Bezruče celkem jasné – napálit začátek ať je na Hangu co nejlepší pozice, na Hangu si člověk pak ve štrůdlu závodníků často i oddychne. Lumír tedy začal zostra a na Hangu byl dříve i než Vlastík Klapků. Vlasta Lumíra předběhl až na konci druhého traverzu a Lumír se mu pověsil na záda. Ač dělal Vlasta co dělal Lumíra nesetřásl. Až těsně před sjezdovkou ziskál pár metrů náskok a ten dokázal udržet do cíle. Myslím, že brzy nastane den kdy Lumír dokáže Vlastíka porazit. Takže Lumír byl spokojen, v cíli byl na 48 Obraz014místě v čase 41:28.

Já se sice pomalu rozbíhal, ale na Hang jsem se zařadil za Jaroslava Bortela a v duchu přemýšlel  o jeho skalpu.  První traverz se mi dařilo docela běžet a začal jsem se ke svému údivu neustále posouvat vpřed. Na trati někdo počítal umístění tak jsem věděl, že jsem se jednu dobu dostal až na 87 pozici. Tím bych vyrovnal umístění z předchozího týdne tentokrát při mnohem větší účasti. Na sjezdovce jsem se ale nakonec propadnul na 91 pozici. Skalpy Bortela i Kolčárka mne uspokojují a zdá se, že se forma přeci jen zlepšuje.

IMAG0070[1]Na vrcholu jsme se za nádherného počasí vyfotili a běželi dolů. Seběh prudké pasáže nad hotelem Bezruč byl docela adrenalinový zážitek a Lumír předváděl, že na 3 in 1 bude získávat čas na soupeře i nebojácným stylem běhu dolů z Lysé hory.

Výsledky jsou tady.

Fotky z vrcholu od Milana z Racing Olešná, CK Frenštát

Tags: ,

10. etapa Lysa Cupu 2010

by Lumír 10. ledna 2010 12:30

Těžká etapa - dole zmrzlý sníh, nahoře voda a déšť

9.1. se konala 10. etapa Lysa Cupu 2010, tentokrát se startovalo z hráze přehrady Šance a běželo se po žluté, délka trati byla 7 km a má převýšení přes 800 m. Pro nás oba byla tato etapa velká neznámá, protože po této trase jsme na Lysou ještě nešli.

Po několika dnech sněžení nás čekala náročná trať s asi 30 cm sněhu. Na startu bylo kolem -2°C po dešti a zmrzlý sníh, nahoře byla teplota +1°C a jemně pršelo, v druhé půlce trati jsme místy běželi v těžkém mokrém sněhu po kotníky ve vodě – takže opravdu ideální podmínky :-). I přes tyto extrémní podmínky se na start postavilo více než 100 závodníků a také my Vilém a já.

Vilém se hned po startu chytil Milana Švidrnocha a udržel se ho s mírnými problémy až do půlky trati. Tam v jednom z prudších stoupání dostal větší krizi a soupeř mu utekl. Navíc byl předběhnut dalšími asi 10 soupeři, včetně dobře známého Petera Balka. Na chvíli se mu ještě podařilo Balka seběhnout, ten mu ale bohužel v dalším stoupání utekl a Vilém už neměl dost sil ho doběhnout. Pak se před něj dostal jeho další soupeř Kolčárek. Poté si Vilém už pohlídal svou pozici a na Lysou Horu doběhl za 1:13 na 87. místě – letos nejlepší umístění. Vilém byl hlavně spokojen s první polovinou trati, kdy cítil sílu v nohách a běžel to co chtěl. S druhou půlkou už spokojen nebyl, ale letošní Lysa Cup ještě nekončí tak bude mít možnost svůj výkon vylepšit.

Já jsem takticky nezvládl start, kdy jsem špatně odhadl náběh do lesa na prošlapaný chodník a nechal si uběhnout všechny své soupeře. Asi kilometr mi trvalo, než jsem tuto chybu napravil a dostal se ze skupiny slabších soupeřů. Běželo se mi dobře a postupně jsem předbíhal další soupeře. Asi v poslední třetině trasy jsem doběhl známého horolezce Libora Uhra. Využil jsem jeho menší krize a dostal se před něj. Bohužel v závěrečných serpentinách přišla krize na mě a Uher se dostal zase přede mě. Pak už jsem si svou pozici pohlídal až do cíle. Doběhl jsem za 1:03 na 40. místě. S výkonem jsem spokojen, ale příště si budu muset dát pozor na startu.

Fotky z vrcholu od Milana, od SK Valašského Království.

Tags: ,

Zimní Běh Kobeřicemi

by Lumír 3. ledna 2010 21:31

3.1. proběh 21.ročník Zimního běhu v Kobeřicích na 9,4 km

Fotografie0040Tento týden jsme už potřetí vyrazili na běžecké závody. Tentokrát to bylo do Kobeřic, konal se tam 21. ročník Zimního běhu Kobeřicemi. Startovné bylo 20Kč a obsahovalo tatranku a teplý čaj po závodě. Od soboty sněžilo a tak nás na trati čekal čerstvý sníh, pod ním led a teplota -3°. Trať závodu vedla ulicemi Kobeřic, byla dobře značena a všechny problematické úseky byly zajištěny pořadateli.

Na start se postavilo 70 závodníků. Ženy běžely jeden okruh, muže čekaly okruhy dva. Já jsem původně plánoval tempový běh rychlosti 4:20 na kilometr, ale znáte to, postavíte se na start závodu a všechno je jinak :-).

První okruh jsem zaběhl za 19:50, což bylo rychleji než plán, ale bez krize a v pohodě. Hned na začátku druhého kola mě doběhl jeden závodník, a tak jsem si řekl, že poběžím s ním. Postupně jsme stupňovali tempo a běželi stále spolu. V posledním stoupání necelý kilometr před cílem jsem zrychlil a soupeři odběhl na asi 20m. Tento náskok jsem postupně ještě o pár metru zvýšil a udržel až do cíle. Druhý okruh jsem zaběhl za 18:55 tj. tempem 4:01 na kilometr.

Umístil jsem se na 11. místě celkově, v kategorii A jsem skončil na 5. místě s časem 38:45. Běžel jsem průměrným tempem 4:07, podobně jako na Štěpánském běhu minulý víkend, ale dnes za daleko horších klimatických podmínek.

Do Kobeřic se ještě letos určitě podívám, bude to na Kobeřické 20, která se koná 7.3.2010.