Nejdelší etapa Lysacupu z Ostravice hřiště

by Materazzi 30. November 2009 16:24

SK Fuga opět účastna na další etapě věhlasného etapového závodu běhů do vrchu

ostravice-hriste Vilém, ač ne zcela zdráv se postavil na start páté etapy Lysacupu. Věděl, že to na dobré umístění nebude, ale i tak podal statečný výkon mezi téměř 150 borci. Síly během závodu rychle ubývaly a Vilém byl rád, že skončil v celkovém pořadí před Beskydským dědkem. To další z veteránů Petr Balko jej porazil o deset míst a Vilém se tak stal terčem kritiky s poznámkami, že by měl počkat ještě 20 roků než začne závodit. Toho si však Vilém nevšímá a doufá, že na dalších podobných závodech již předvede výkonnost za kterou se nebude muset stydět a rázně tím odpoví na veškerou kritiku. Tak mu k tomu držme palce. A ještě odkaz na výsledky - Výsledky 5. etapa

Tags: ,

Lysacup | Závody 2009

Oba naší závodníci na mistrovské etapě Lysacupu

by Lumír 21. November 2009 20:45

Mistrovská etapa Lysacupu prověřila Lumíra i Viléma na počátku zimní přípravy

IMG_9758 Nádherné slunečné počasí v Malenovicích u Rajské boudy přivítalo účastníky další etapy seriálu běhů do vrchu Lysacup (http://www.lysacup.cz). Na startu nechyběl Lumír, který bohužel odstartoval zezadu, protože čekal na Viléma – ten nestihl start a odstartoval s cca 5 minutovým handicapem. Tato příhoda se podepsala na výkon obou našich želízek v ohni. Lumír psychicky rozladěn nedokázal běžet úplně naplno a Vilém zase běžel osamocen vzadu bezIMG_9771 kontaktu a byl rád že nakonec předběhl několik lidí na chvostu pole. Přesto Lumír nakonec dosáhl solidního umístění v čase 53 minut (Vilém 1h 03min). Na to že Lumírovi chyběla při běhu potřebná šťáva je to dobrý výkon. Po doběhu se navíc cítil naprosto v pohodě a tak je Lumír s výkonem spokojen. Avšak Vilém lituje pozdního příchodu na start, který způsobil že moc bodů do celkové klasifikace Lysacupu nezískal. Popřejme našim borcům hodně dalších účastí na tomto krásném závodě a taky hodně dobrých výsledků do budoucna.

Tady je odkaz na výsledky

Fotky z etapy zde.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2009

Liptovský půlmaratón

by Lumír 14. November 2009 23:30

14.11.2009 proběhl v Liptovském Mikuláši 29.ročník Liptovského maratonu a 5. ročník půlmaratonu.

mar29Za pěkného slunečního počasí se na společném startu maratonu a půlmaratonu společně s více než 200 závodníky  objevil i Lumír. Na začátku zimní přípravy neměl žádné ambice a chtěl si odbýt premiéru na půlmaratonské trati. Závod probíhal v pěkném prostředí v okolí Liptovské Mary. V průběhu závodu se střídaly nádherné výhledy na zasněžené vrcholky Nízkých, Vysokých a Západních Tater – prostě paráda.

Mezičas na 10.km 46:34 sliboval čas pod 1:40:00, bohužel v druhé půlce trati začaly Lumírovi tuhnout lýtka a trošku zpomalil – není se co divit, zatím chybí naběhané kilometry. Nakonec z toho byl v cíli čas 1:41:54.

Závod je to pěkný a vzhledem k profilu trati i náročný, půlmaratonská trať obsahuje 4 slušné kopce. Příští rok se na startu Liptovského půlmaratonu/maratonu určitě zase někdo z SK Fuga ukáže.

Výsledky půlmaratonu a maratonu. Další informace o závodě jsou tady.

Tags:

Závody 2009

Lumír Hlaváč si zaběhal na Hornické desítce

by Materazzi 9. November 2009 17:57

Lumír po odpočinkovém období zahájil běžeckou přípravu účastí na Hornické desítce

  imageNáš borec Lumír se téměř “z gauče” zúčastnil populárního běžeckého závodu ve Frýdku-Místku s názvem Hornická desítka. Začal tím běžeckou přípravu a při tom dosáhl v tréningovém tempu kvalitního času. A jak se mu běželo? “Běžel jsem to tréninkově jako test před začátkem zimní přípravy, rovnoměrné tempo cca 4:20 na kilometr” řekl Lumír po závodě a ještě to doplnil: “Poslední kilometr jsem zkusil zrychlit a v pohodě to šlo až na tempo 3:48 za km”. Tak to jsou dobré zprávy od Lumíra. A kam by se chtěl s rychlostí na dlouhých bězích dostat? “Na jaře musím dát desítku pod 40 minut” dodal Lumír. Tak to se máme na co těšit a jsme zvědavi jestli se mu to povede. Držíme palce.

A tady je ještě odkaz na výsledky: Výsledky hornické desítky 2009 a včetně dětských závodů

Tags:

Závody 2009

Vilém propadl v první etapě Lysacupu

by Materazzi 3. November 2009 16:09

První listopadovou neděli byl zahájen další ročník běhů do vrchu na Lysou horu

image  Vilém Strakoš se postavil na start první etapy Lysacupu, která měla start u hotelu Bezruč. Oproti jiným ročníkům byl start posunut ke vchodu hotelu, avšak tlačenici na “Hangu” to nezabránilo. Vilém tam několikrát musel stát a čekat až se dav běžců pohne dopředu. To mu zřejmě vzalo chuť do závodění a nepředvedl to na co má. Až pohled za sebe na začátku sjezdovky ho vyburcovalo k důstojnému finiši. To zjistil, žeimage na něho doráží Beskydský dědek, a nechtěl být potupen o 25 let starším závodníkem. Vilém dosáhl v cíli času 45:30 a obsadil nedůstojné 122 místo ze 183 běžců (rekord Lysacupu). Výborný výkon předvedl náš kamarád Vlasík Klapka, který se dostal v těžké konkurenci do první padesátky.

Kompletní výsledky jsou na webu Lyacupu : www.lysacup.cz a tady.

Tags: ,

Lysacup | Závody 2009

Powered by BlogEngine.NET 1.5.0.7
Theme by Mads Kristensen

Partneři