Albrechtický triatlon - na Těrlicko se po pár letech vrátil triatlon

by Materazzi 30. června 2009 09:21

IMGP3177 Havířov, Těrlická přehrada: Poslední červnovou sobotu se konal první ročník Albrechtického triatlonu. Po úspěšném zkušebním nultém ročníku v roce 2008 se členové SK Fugy rozhodli obnovit tradici a zorganizovat za podpory obce Albrechtice oficiální závod sprint triatlonu v okolí Těrlické přehrady.IMGP3247

Na start se postavilo 33 jednotlivců a 4 štafety. Na triatlonisty čekalo 750m plavání, 24  km dlouhá cyklistická trať (2 okruhy kolem Těrlické přehrady) a sedmikilometrový běh. Hned po úvodním plavání se v čele vytvořila 6-ti členná skupina, která přes snahu Lumíra Hlaváče o roztrhání přijela společně do depa na běžeckou část. Pří běhu se dostala dopředu trojice závodníků, kteří také nakonec doběhli na prvních třech místech. Pohár pro vítěze putuje do Polska. Zvítězil Slawek Szurek před Radimem Pokorným. Také kategorii nad 40 let vyhrál (a celkově doběhl třetí) triatlonista z Polska - Stefan Wegrzyk. V ženách se nejlépe s náročnou tratí vypořádala Karolína Feberová.IMGP3536

Kompletní výsledky lze nalézt na stránkách http://www.skfuga.cz/atriatlon.aspx. Věříme, že závod si najde své místo v triatlonovém kalendáři a těšíme se na hojnou účast v príštím roce, opět poslední červnovou sobotu. Zároveň děkujeme všem dobrovolníkům při organizaci a sponzorům (Sport Klapka Karviná, obec Albrechtice, Český červený kříž, Quatro).